Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mék az erősebb érzés, a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mék az erősebb érzés, a szerelem vagy az imádás? Vagy a 2 érzés egyforma?

Figyelt kérdés
2013. dec. 3. 10:16
 1/6 anonim ***** válasza:
köhöm "mék" köhöm...
2013. dec. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
62%
Az imádat túlfokozott szeretet, de nem feltétlenül szerelem.
2013. dec. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Költőnő? ***** válasza:
*melyik. amúgy sztem az imádás.
2013. dec. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Attól függ, mert pl imádni a gyermekeimet fogom, szerelmes meg az anyjukba leszek..

Az imádás szót szerintem (legtöbbször másra utalnak ezzel a fogalommal) valami felsőbbrendűre szokták mondani, leginkább a vallásokban, szóval ha a valódi jelentését nézzük a két fogalomnak, akkor számomra a szerelem a favorit, mert eddig csak azt éreztem.

2013. dec. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem az imádás erősebb. És ha egy ellenkező nemű iránt van érezve, akkor ez magában foglalja a szerelmet is.


Szerintem ha imádunk valakit, akkor több közünk van már hozzá, vagy ha nem is, akkor is határozottan szeretnénk, hogy sok közünk legyen egymáshoz, és imádatunkat éreztessük vele.


A szerelem ennek az alapja. De a szerelem nem mindig lesz olyan erős érzés. Például szerelmesnek lenni lehet úgy is, hogy ép ésszel tudjuk, hogy sosem lesz semmi közöttünk az illetővel, vagy annyira nem reális, hogy nem is akarjuk, hogy legyen, de mégse tehetünk arról, hogy azért a jelenlétében fülig ér a szánk a szerelemtől.

Jó talán imádni is lehet valakit ugyanígy a távolból, de az már betegesebb dolog.


Szóval én úgy érzem az imádat már egy megvalósult dolog, és szerelmen alapul, így mindenképp erősebb a szerelemnél.



Ja, imádni nem csak egy ellenkező nemű embert lehet, hanem mást is, vagy akár tárgyat is, stb. De akit/amit imádunk, ott mindig van egy rajongás, valami nagy lelkesedés, ami erőssé teszi az érzést.

A szeretet egy ellenkező nemű ember iránt szerintem már kevesebb, mint az imádás. Ott nem biztos, hogy szerelem is van. Jó esetben van persze. De ott inkább a tisztelet, elfogadás, vagy szimpla kedvelésről van szó.

2013. dec. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Pontosítok, mielőtt valaki kötözködni szeretne, mert nem tud a sorok között olvasni :-):


"Szóval én úgy érzem az imádat már egy megvalósult dolog, és szerelmen alapul, így mindenképp erősebb a szerelemnél."


Szóval én úgy érzem az imádat a társunk iránt már egy megvalósult dolog, és szerelmen alapul, így mindenképp erősebb a szerelemnél.

2013. dec. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!