Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért olyan nagy bűn, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért olyan nagy bűn, hogy csak önálló életet élő 30 körüli férfiakkal akarok ismerkedni?

Figyelt kérdés
Szép dolog a szerelem, de egy 22 évesnek hova szüljek babát, hova költözzek vele össze főleg ha még tanul? Nekik még ki kell élniük magukat, a férfiak amúgyis később vágynak családalapításra. Én meg már úgy vagyok vele, hogy akivel legközelebb össze jövök, azzal szeretnék együtt élni, és 1-2 év múlva gyereket. Mégis sok 20-27 éves vérig van sértve, és felháborodik rajta amiért én nem adok neki esélyt a kora miatt.
2013. dec. 24. 11:31
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%

Egyenlő partnert???

Nem.Te jobbat keresel!

2013. dec. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy tényleg, mit dolgozol, kedves kérdező? És milyen végzettséged van? Mert annyival sokkal többet ne várj el a másiktól, mint ami neked megvan.
2013. dec. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de bicskanyitogató ez a felvágás. Belegondoltál te abba kérdező, hogy mennyi tehetséges fiatal él ebben az országban, akár több diplomával is, de legyen egy jó szakmája, az is elég már, és rengetegen álláshoz sem jutnak, mert nem ismerősök/rokonok/barátok a hatalommal bírókkal? Én sem jó szórakozásomban lakom még otthon huszonévesen. Tanultam mint egy disznó, és nem egy büfészakon még mielőtt megkapnám. Csak meg kellene vizsgálni az ország gazdaságföldrajzi vonatkozásait is. Egy Győr-Mosoni fiatal sokkal könnyebben talál munkát, mint mondjuk egy Békés megyében, Hajdú megyében, Borsod megyében élő. Egyszerűen ez is befolyásolja. Elvándorolni pedig nem mindenki tud. Ha nincs munkája, miből legyen tőkéje menni? Érted. Rengeteg cég megköveteli a 2-3 éves releváns szakmai tapasztalatot. De hogy legyen az, ha nem rég került ki az egyetemről, vagy a szakmát nem rég tette le? Gondolkodj már el! Rohadtul nem természetes manapság, ha valakinek 22 évesen saját lakása legyen, saját kocsija. Vagy vehetjük annak is, de akkor sem saját zsebből, max szülői rásegítéssel, hitelekkel. Köszi, én inkább megspórolom otthon a hitelek törlesztőrészleteit, minthogy a bankot tömjem.
2013. dec. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező senkit nem érdekel, hogy mit csinálsz.
2013. dec. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is lenne pár hozzáfűzni valóm a dologhoz:


Az addig rendben van, hogy a húszas évek elején gyereket vállalni a mai világban a párok többségének túl korai. De ebből mégis milyen logikai csavarral sikerült azt a következtetést levonnod, hogy emiatt a 27 éven alatti férfiak kollektíven alkalmatlanok tartós párkapcsolatra?


Én ott látom nálad a problémát, hogy nálad a tartós kapcsolat = 1-2 éven belül gyerek, vagyis ~24 éves korodra már "le akarsz babázni". És úgy tűnik innen az internet másik oldaláról, hogy neked ez (a korai gyerekvállalás) az elsődleges célod, a tartós párkapcsolat pedig egy ehhez szükséges "kellék". Magyarul a gombhoz akarod varrni a kabátot.


Azt se értem, hogy miért hiszed azt, hogy 30 felett valaki már "kiélte" magát? Ez nem korfüggő, hanem habitusfüggő! Van aki már 18 évesen is 6 lányt tart párhuzamosan és még 40 éves korában is a nők után lohol, míg más leéli az életét úgy, hogy 1-3 tartós kapcsolata volt és 0 "komolytalan".


Gondolom, hogy a relatíve korai gyerekvállalással és azzal, hogy - hited szerint - "kiélt" férfit keresel azt szeretnéd elérni, hogy "betonbiztos" helyzetben legyél. Mindez azt sugallja, hogy rettegsz a csalódástól és attól, hogy a párod egyszer csak dob valaki másért. Ennek a mélyén múltbeli csalódások és/vagy önbizalmi problémák állhatnak, melyeket most felesleges fejtegetni.


Inkább egy tanácsot adok. Sok 30 feletti hapsi tudja azt, hogy őket a fiatal (20-25 éves) nők a fentebbi téves koncepció miatt "lenyugodott exkalandornak, kiéltnek, megbízhatónak, megállapodást keresőnek" tartják. Emiatt elég csak azt mondaniuk, amit a lány hallani akar (az életkor ebben az esetben csak azt jelenti, hogy már dörzsöltek ebben a mesemondó szerepben) és máris biztosítva van a "friss hús" ellátmány jó időre, amíg meg nem unja... És pont a csajozós habitusúak szeretik a leggyakrabban alkalmazni ezt a trükköt!


Vagyis az életkort véletlenül se használd szűrőnek megbízhatóság szempontjából, mert nem alkalmas rá!


Továbbá, számtalan példa van rá az életben, hogy valakik még pl. egyetemistaként összejönnek, majd együtt kezdenek közös egzisztenciát építeni, magházasodnak, majd gyereket vállalnak. Jelenleg ez a leggyakoribb forgatókönyv kisebb-nagyobb eltérésekkel és azért ez elég jól szokott működni.


Arról nem is szólva, hogy mondjuk valaki 25 évesen egy frissen végzett orvos/mérnök Msc/pénzügy Msc stb. és a családi háttere miatt saját lakása van, akkor az is kiesik, mert a kora miatt biztos nem akar megállapodni legalább 30 éves koráig?

Vagy tényleg, mely életkortól feltételezed, hogy valaki "megállapodott"? És miért pont az? Miért nem a 3 évvel idősebb/fiatalabb? Van valami reális, evidencián alapuló érv a kizárási életkor meghatározására?


U.i.: Boldog karácsonyt!

2013. dec. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
szerintem ez így rendben is van, amennyiben annyit tudsz adni mint amennyit kapni szeretnél. a távolabbi jövőben én is úgy képzelem el ezt a család alapítás dolgot, hogy 7-10 évvel fiatalabb legyen a partnerem, szóval alapvetően én egyet is értek veled.
2013. dec. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!