Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A transzneműeket miért utálják...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A transzneműeket miért utálják olyan sokan? Vagyis mi a baj velük?

Figyelt kérdés

Csak sokat látom, hogy mindig őket szidják, sokszor a homoszexuálisok is, hogy ők nem olyanok, nem mutogatják magukat, nem mászkálnak tangában meg ilyesmi, közben őnekik köszönhetjük, hogy a másság ma már elfogadottabb, mint régebben. Ők kezdték el a felvonulásaikkal, nem a konzervatív homoszexuálisok.


Nem értem, hogy miért ők az LMBT-ben is a legkevésbé elfogadottabbak, pedig ezek az emberek is nagyszerűek, csak szeretnek így öltözködni. Az ember kitagadja azt, aki kicsit is másabb, mint az átlag.


Viszont Magyarföldön is kezd egyre gyakoribbá válni a melegség, leszbikusság, de főleg a biszexualitás megjelenni és aki ezt elítéli az nagyon önfejű. Előbb utóbb itt is elfogják fogadni, talán 10-20 év múlva a házasodást is fogják engedélyezni, hiszen az én korosztályomban (14) ez gyakoribb felvállalni és elfogadják. Nem kell félni, hogy elítélnek, jobb az elején tisztázni mindent.


A válaszokat köszönöm, egy 14 éves panszexuális lány.



2014. jan. 6. 22:58
1 2 3 4 5
 21/49 A kérdező kommentje:

19esnek pedig:


Amit mondasz, abban van igazság.

De ez is csak egy stílus és ők is az LMBT tagjai. Tehát nekik is ugyanannyira van ahhoz joguk, hogy elfogadják őket, mint egy "átlagos" homoszexuálisnak. Egyik fajtát sem fogadják el teljesen, és ezért nem kéne őket megvetni.

És de, ők kezdték el az egészet, az elfogadásért. Ha ők nincsenek, nem hiszem, hogy olyan könnyedén megnyíltak volna a melegek, igaz most sem nagyon, de már haladunk^^


Csak azt mondom, hogy közösen, el tudnánk fogadtatni a világgal ezeket az embereket. Igen, lekonzervatívoztam a homoszexuálisokat, mert az konzervatívság, hogyha a transzokat nem fogadjuk el. Legalábbis szerintem

2014. jan. 6. 23:55
 22/49 A kérdező kommentje:
hogyha, a 19es vagy, akkor elnézést, azt még nem láttam amikor írtam, az a 18asnak ment, mert azt a kommentet nem tartottam megfelelő hangneműnek.
2014. jan. 6. 23:57
 23/49 anonim ***** válasza:
77%

Kedves kérdezö: azt sejtettem, hogy az a kommented nem nekem szólt, mert amikor ekeztem a válaszomat írni, még csak két válasz jött a kérdésedre, amikorra viszont befejeztem, már 3 oldalasra duzzadt a topic. Értelemszerüen a röhögös részt is az elsö két válaszolóra értettem, bár utána is jött még egy-két humoros.

Egyébként ha figyelmesen elolvastad a válaszomat láthattad, hogy sehol nem állítottam olyat, hogy elítélem öket. De azt mindenkinek tudomásul kell venni, hogy az utca közterület, és nagyon sokak izlését sérti, pl. egy tagbaszakadt sörhasú, szakállas, kopasz férfi, nöi göncökbe öltözve, kisminkelve, stb. Tehát ahogy az elözö válaszomban írtam, engem elsösorban, maga a látvány taszít. Otthon mindenki úgy, és abba öltözik, amibe akar, de azutcán járjanak normális, a biológiai nemüknek megfelelö öltözékben, függetlenül attól, hogy minek érzik magukat.

2014. jan. 7. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:
78%

Az utolsó válaszadóval értek egyet. Engem is kifejezetten taszít a stílus, amit nyíltan képviselnek. Ha megismerem az embert, nem érdekel, minek érzi magát vagy mi van a lába között, de a nyilvánosság előtt fogja vissza magát. A megfelelő társaságban, helyen vagy otthon élje ki ezt.


Hol lenne néhány éven belül a világ, ha minden eszeveszett dolgot elfogadottnak tartanának? Így is van épp elég zavaró egyéb tényező. Legyen elfogadott és normális az anorexia, mert a modellek ezt a példát statuálják? Csak mert a homoszexuális divattervezők nem látják, milyen egy vonzó női test, így ezt a formát erőltetik rá az iparra. Ne essék félreértés, nem kívánok megsérteni senkit, csupán úgy vélem, ilyen és hasonló helyzetben meg lehetne hallani több ember véleményét. Nem szeretnék egy olyan világban élni, ahol mindenki nyíltan azt tesz és mutogat, amit akar - legalábbis, amennyiben ez kényes, első sorban szexuális témákat érint. Eleve nem egészséges, hogy a fiatalság ezeken az elkorcsosult nézeteken nő fel, és esetleg rossz meglátása lesz a világról. Szíve joga azt szeretni és elfogadni, amit akar, de nem kéne szélsőséges meglátásokkal tömni a fiatalok fejét. Miért akar sok lány csontsovány lenni? Sokan azért követik ezeket a példákat, mert ez folyik a csapból is.


A nyilvánosság előtt elfogadott szélsőséges másság szerintem nem járható út.

2014. jan. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:
86%
Leszbikus lány vagyok és nem ítélem ugyan el a transzneműeket, de nem is értem őket. Nekem ez az öltözködés női ruhákba és hasonlók... Inkább feltűnési mánia. Miért kell mások orra alá dörgölni? Engem minden intimitás kivitele közterületekre zavar. Zavar, ha pl. a metrón egy heteró pár egymás torkába dugja a nyelvét, zavar, ha valaki félmeztelen mászkál a tengerparttól 3 utcára, stb. Az utcán és nyilvános helyeken azért viselkedjünk már. Én mondjuk a barátnőm kezét is ritkán fogom meg, illetve átölelni is csak akkor szoktam, ha épp nagyon muszáj, vagy nem bírom ki hazáig. Nem tudom megérteni, hogy miért kell másoknak mutogatni azt, ami csak kettőnkre tartozik? Lehet velem van a baj, de úgy gondolom, hogy idegeneknek semmi közük nincs ahhoz, hogy kit szeretek. És ettől még nem szeretem kevésbé a barátnőmet. Ezek szerint én is konzervatív homoszexuális vagyok. Rajtam egy szinten látszik, hogy leszbikus vagyok (rövid a hajam, többször öltözöm lazán, mint nőiesen), de nem érzem azt, hogy ehhez bárkinek bármi köze is lenne. Amikor megvolt a coming outom és az egész környezetem rólam beszélt, nem volt túl kellemes... Na de mindenki úgy csinálja, ahogy neki jó.
2014. jan. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
92%

Most le leszek pontozva, de szerintem egyes embereknek az érve nem állja meg a helyét.


"Amikor sokat mutogatnak valamit, azt az emberek megutálják. "

Már nem azért, de én nem tudom, hogy te hol olvasol híreket. Én nap mint nap nézek TV-t (és nem csak 1 csatornát), olvasok újságokat, és érdekes, eddig nem találkoztam olyannal, ami a melegekkel foglalkozott volna. Nem értem, hogy miért számít az "állandó mutogatásnak", amikor a felvonulás ideje alatt bemondják, hogy felvonulás van, azaz van róla egy kb 2-3 perces hír, és ennyi. Ez miért számít "állandó mutogatás"-nak?


Aztán a felvonulás:

Sokan mondják, hogy miért "mutogatják" magukat. Most az, hogy van pár eléggé harsány illető (akik között heterók is vannak, akik magukra akarják hívni a figyelmet, ez tény), a többi viszont normális, miért kell őket elítélni? A heteróknak könnyű, nekik nincs szükségük felvonulásra ahhoz, hogy elfogadják őket. Tulajdonképpen ők az élet minden területén "hirdetik" (bár ez nem jó szó rá), hogy ők heterók. Megfoghatják egymás kezét, megölelhetik egymást, a munkahelyükön kitehetik a párjuk képét, házasodhatnak, stb stb stb.

Míg ezt a melegeknek nem lehet. Akkor most milyen "magamutogatásról" beszélünk? Már nem azért, de megtiltani a melegeknek azt, hogy a legkisebb egymás iránt érzett szeretetüket sem mutathatják ki azért, hogy megfeleljenek más komfortérzetének, az emberi primitívség legalja, és mocskosul undorító.(elnézést) MINDEN embernek (heterónak, homoszexuálisnak) KIJÁR a boldogság, kortól nemtől függetlenül.


Az, hogy a transzneműeket, transzvesztitákat miért ítélik el jobban, személy szerint nem tudom sajnos a választ. Lehet azért, mert róluk egyből meg lehet állapítani, hogy azok, míg a melegek 90%-áról nem lehet elsőre megállapítani, hogy meleg. Bár szó mi szó, eddig egyet sem láttam az utcán, max a felvonuláskor van pár.


Szóval ez eléggé kényes téma.

Az "én elfogadom, DE..." pedig nem elfogadás, hanem megtűrés. A kettő nem ugyanaz, és ezzel sajnos nagyon sokan nincsenek tisztában. Az elfogadás nem lehet feltételhez kötött.

2014. jan. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
100%
Sok válaszoló összetéveszti a transzneműeket a transzvesztitákkal. Mielőtt egy ilyen kérdésre válaszoltok, inkább nézzezek utána mi mit jelent
2014. jan. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
96%

Csatlakozom a 27-es válaszolóhoz. Igazából ez az egyetlen oka, hogy válaszolok, hogy kicsit rendbe tegyem a dolgokat. Kérdező, látom és értem, hogy miből indulsz ki és mi a célod a kérdéssel, de pont az a probléma, hogy te magad is téves dolgokat állítasz, amit más válaszolók is vakon átvettek és így reagáltak rá.


A transzneműek azaz transzszexuálisok olyan emberek, akik nem érzik megfelelőnek a biológiai nemüket és lelkileg a másik nem tagjának érzik magukat. Ők idővel kezelések és műtétek segítségével el is kezdik az "átváltozást".


Míg te a transzvesztitákról beszélsz, akik teljesen jól megvannak a testükben, viszont olyan perverziójuk van, hogy élvezik a női ruhák viselését, még akkor is, ha ez a 99%-ukról egyből lesüt, hogy igazából férfiak.


Előbbi kategóriával nincs semmi problémám, utóbbit viszont elítélem, mert szerintem gusztustalanok. Semmi bajom nincs se a melegekkel, se a transzszexuálisokkal, de mikor valaki, mint a transzvesztiták, csak azért műveli azt, amit, mert ez izgatja és ráadásul mindezt úgy teszi, hogy másokat megbotránkoztat vele, az a szememben rossz dolog.


Teljesen megértem, hogy az emberek nem szeretik őket. Azonban a probléma másik része, hogy pont miattuk (velük) keverik a melegeket is és a transzneműeket is és egy véka alá veszik őket.


19/L(eszbikus)

2014. jan. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
100%
Mert sok unintelligens ember van. Ez mindenre a válasz, csak és kizárólag emiatt izélnek bárkire pl. léteznek aszexuálisok is/sokkal visszafogottabb emberek őket is "utálják" szemét pletykák veszik körül.. mert ilyen az emberi gyarlóság.
2014. jan. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:
88%
Először is. A transzvesztita, transznemű, és transszexuális 3 teljesen külön dolog! De hogy a kérdésre is válaszoljak, a transzoknak csak annyi a céljuk, hogy elfogadják őket nőnek/férfinak. Amikor te kedves kérdező úgy beszélsz, hogy vannak nők, férfiak és egyéb kategóriák, az pont az amit egy transz sosem nevezne elfogadásnak... Egyébként mert sajnos ilyen az ember. Őt mindig fogadják el, mást nem kell. A különböző kissebbségek tagjai sokszor a legintoleránsabbak. Hisz nekik is kell valakit utálni...
2014. jan. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!