Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A transzneműeket miért utálják...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A transzneműeket miért utálják olyan sokan? Vagyis mi a baj velük?

Figyelt kérdés

Csak sokat látom, hogy mindig őket szidják, sokszor a homoszexuálisok is, hogy ők nem olyanok, nem mutogatják magukat, nem mászkálnak tangában meg ilyesmi, közben őnekik köszönhetjük, hogy a másság ma már elfogadottabb, mint régebben. Ők kezdték el a felvonulásaikkal, nem a konzervatív homoszexuálisok.


Nem értem, hogy miért ők az LMBT-ben is a legkevésbé elfogadottabbak, pedig ezek az emberek is nagyszerűek, csak szeretnek így öltözködni. Az ember kitagadja azt, aki kicsit is másabb, mint az átlag.


Viszont Magyarföldön is kezd egyre gyakoribbá válni a melegség, leszbikusság, de főleg a biszexualitás megjelenni és aki ezt elítéli az nagyon önfejű. Előbb utóbb itt is elfogják fogadni, talán 10-20 év múlva a házasodást is fogják engedélyezni, hiszen az én korosztályomban (14) ez gyakoribb felvállalni és elfogadják. Nem kell félni, hogy elítélnek, jobb az elején tisztázni mindent.


A válaszokat köszönöm, egy 14 éves panszexuális lány.



2014. jan. 6. 22:58
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
100%
Ez nekem is magas...szóval kicsit tévesen gondolkozol ezekről a kategóriákról + én abban sem értek veled egyet amit a felvonulásokról írsz.A hetero emberek többsége pont ezért botránkozik meg akár a melegségen mert ezekkel a felületes erősen polgárpukkasztó olykor valóban gusztustalan megnyilvánulású emberekkel veszi egy kalap alá.Pedig pont arról kellene szólnia ennek a dolognak már ha elfogadásról beszélünk hogy a meleg transznemű emberek között is vannak ugyanolyan normális családszerető stb emberek nem csupán ezek az erősen exhibicionista jellemek akik a felvonulók között is vannak.Tisztelet a kivételnek mert hát sok ilyen van de általában nem ez tűnik ki hanem a szélsőség...egyébként fura nekem az is ha valaki 14 évesen kijelenti magáról milyen irányultságú a kamaszkor elején...sokat változik az ember.Kicsit erőltetett nekem ez a dolog a kategóriákkal.De mindegy is szerintem ez baromi bonyolult és nehéz erről úgy beszélni hogy az ember feldob mindenre egy címkét.Annyi biztos az elfogadás nehéz és az is hogy az ember megtalálja magát a világban.14 év szerintem kevés még ehhez.Pár év múlva lehet egészen másképp fogsz gondolkodni.De igen fontos lenne az elfogadás viszont szerintem fontos azért egy határ is különben a világban anarchia lenne fejetlenség.Szerintem a hasonlóságot jó keresni és nem mindenáron a különbözőségeket erősíteni.
2014. jan. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
62%
Nem igazán értem miért hozzátok még mindig fel a felvonulásos témát elvétve ha találsz olyan embert aki idiótán van felöltözve (én egyet se láttam) oszt ennyi ,nézetek bele a felvonulásról készült videoba amikor menetelnek az emberek ha nem hisztek nekem ( persze ne abba amit a tv csatornák össze szerkesztettek)
2014. jan. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nincs bajom se a transzneműekkel, se a transzvesztitákkal.

Senkivel nincs addig bajom, amíg engem vagy a szeretteimet nem bántják.

Felőlem flangálhatnak félmeztelenül a parton, "ledughatják a nyelvüket egymás torkán" mind a heterók, mind a melegek, engem nem érdekel, hogy idősebb nő fiatalabb pasival jár és fordítva stb. Mi az francért foglalkozik mindig mindenki más dolgával? Komolyan nem értem.


20/L/L

2014. jan. 8. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 FDra ***** válasza:
100%

A transzvesztiták olyan férfiak (csomószor heterók!), akik szeretnek nőnek öltözni, mert ezzel saját és/vagy mások perverzióit elégítik ki. Na ez, a többi perverzióval együtt szerintem nem oké - de igazából ez felfogás kérdése, valakinek a drag queen-ek beleférnek az erkölcsi normáiba, én hányok tőlük.


A transzneműség teljesen más! Előttem már páran megemlítették, hogy az arról szól, hogy az ember a testi nemét nem tudja összeegyeztetni a lelki nemével, azaz a férfi valójában nőnek érzi magát, a nő pedig férfinak. Ez a kategória nem hiába különül el, mert a transzneműség nemi identitás kérdése, és ezen felül létezik még számukra is a szexuális orientáció, hogy hetero- avagy homoszexuálisak.

Például: ha van egy transznemű lány (azaz egy lány, aki fiútestbe született) és ő egy fiúba szerelmes, akkor ő nem meleg (hiába tűnhet kívülről úgy), hanem heteroszexuális.


Ezekkel az emberekkel semmi bajom nincs, ugyanis ez nem perverzió. Ők tényleg így élnek, és vannak akik annyira "hitelesek" (bocs, nem tudok rá jobb kifejezést), hogy én pl. egyszerűen nem tudok rájuk fiúként tekinteni, egyértelműen a "választott" (ez is hülye megfogalmazás) nemükhöz tartozónak érzem őket.

Azért sem kéne őket szerintem elítélni, mert ők egyáltalán nem hajtanak a megbotránkoztatásra. Mivel ők valóban a másik nem tagjainak érzik magukat, nem kirívó ruhákba öltöznek, hanem hétköznapiakba.


Transzneműségre van példa a kedvenc sorozatomban, a Glee-ben: a srác (akit én már teljesen lánynak fogok fel) úgy énekel, táncol stb. hogy rengeteg lány megirigyelné.


Akit érdekel, itt megnézheti őt:

http://www.youtube.com/watch?v=UPF6JUsB1r4

http://www.youtube.com/watch?v=MzsgwTaFBfc


Üdv: FDra 20/F/meleg

2014. jan. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 A Fekete ***** válasza:
24%
Isten nem csinál selejtet, pont. Akkor sem, ha ez xy- nak nem tetszik. Viszont a véleményéhez mindenkinek joga van. 33/F
2014. jan. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
100%
Selejt a jó édes nénikéd.
2014. jan. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
100%

Isten? XXI. század!

De tételezzük fel van. Azt állítod, nem csinál selejtet, ergo senki nem születik melegnek vagy transznak. De akkor hogy születhet valaki vakon, süketen, végtagok nélkül, hermafroditának, vagy interszexuálisnak (az utobbi: pl.: kint kuki vam, de bent petefészkek, vagy kint nuni van, de bent le nem ereszkedett herék). Akkor nekik kihez is kell vonzódniuk? Őket ki teremtette így és miért?

2014. jan. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
100%

Fekete nevű! Pontosan, Isten nem csinál selejtet, így SENKI sem selejt, se a meleg se a transz stb :)

Tudom, nem erre gondoltál, de attól még a mondat ezt jelenti, és így is helyes.

2014. jan. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: szívemből szólottál! :D
2014. jan. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
100%

Nem akartam hozzászólni, de most már muszáj. Én vagyok a világ legelfogadóbb embere, komolyan. Nincs bajom a transzneműekkel, azt, amit említettél, hogy valakik lefényképezik, meg látványosan mutogatnak az illetőre, primitívnek tartom. Ha mondjuk szembe jönne velem egy ilyen ember, nem nevetném ki, és ha valami miatt úgy alakulna, hogy beszélgetni kéne vele, vagy nem tudom, semmi bajom nem lenne, és nem szeretem az ilyen műszenvedést sem. Mármint, semmi bajom nem lesz attól, hogy látom őt.

Egy dolog azonban zavar. Ezt talán furcsának fogod találni, de úgy gondolom, hogy a nőnek öltöző férfiak úgy ábrázolják a nőket, amilyenek nem vagyunk. Lehet hogy azért, mert a férfias vonásait csak erős női dolgokkal tudja leplezni, de igazából a nőnek öltözött férfiak mindig hatalmas körmöket hordanak, meg olyan ruhákat, amiket ha egy született nő venne fel, leri-bancoznák. Sértőnek találom, hogy így ábrázolják a női nemet, mert nem ilyenek vagyunk. De egyet sem ismerek személyesen.


20/L


Ui.: Ne írd ki máskor a korod, 15 megjegyzést megspórolsz vele.

2014. jan. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!