Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Komoly kérdésem van a méhnyakr...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Komoly kérdésem van a méhnyakrákkal kapcsolatban. Ha fiatal lány vagyok és lefekszem a barátommal ez mennyire befolyásolja azt a betegséget?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, másfél éve vagyunk együtt a barátommal és pár hónapja le is feküdtünk,gumival védekeztünk.

Az lenne a kérdésem,hogy ha ilyen fiatalon megvolt ez befolyásolja azt a betegséget? És ezt mindenképp a vírussal tudom elkapni,ha pl nem megfelelő a higiénia esetleg a barátom hordozó,vagy attól is kialakulhat,ha túl 'vad'az együttlét?

Nagyon megköszönném,ha értelmes válaszokat írnátok.Nemrég hallottam erről és megijesztett.


2014. jan. 29. 20:58
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!


[link]


[link]


Itt utánaolvashatsz! :)

2014. jan. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

[link]


google a barátod!!

2014. jan. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért elég szomorú, hogy ilyen szintű tájékozottsággal szexelsz. Persze, nyilván az aktus hevességétől függ, elkapsz-e egy betegséget..
2014. jan. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Azt tudtam eddig is, hogy melyik vírus terjeszti, partnercsere növeli az esélyeit stb.

Viszont eszembe jutott az is,hogy lehet-e baj ha ezt ilyen korán kezdtem megfelelő védekezés és partnercsere nélkül?Ez egyik oldalról sem derült ki,hogy az életkor befolyásolja-e pedig erre vagyok kíváncsi.

2014. jan. 29. 21:14
 5/7 anonim ***** válasza:

Mit befolyásol? Hogy elkapod-e? Nem, azt nem befolyásolja.

1: a higiénia nem befolyásolja

2: ha a barátod hordozó, akkor nyilván elkaphatod. Igen, óvszer mellett is sajnos.

3: nem mindenkinél alakul ki méhnyakrák azok közül, aki elkapja. Az esetek igen nagy százalékában az immunrendszer legyőzi a vírust 1-2 éven belül.

4: nem korfüggő, sajnos bármikor lehet méhnyakrákod

5: nem csak hpv okozhatja, anélkül is kialakulhat

6: menj el nőgyógyászhoz, nézesd meg elkaptad-e

6/1: ha nem, be is oltathatod magad a legveszélyesebb típusok ellen

6/2: ha igen, szedj C vitamint, fél évente rákszűrés a biztonság kedvéért.

7: semmi köze a dolognak az együttlét vadságához.

2014. jan. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi! S ha nem csak a Hpv vírus okozhatja,akkor mitől alakulhat még ki?
2014. jan. 29. 21:26
 7/7 anonim ***** válasza:
Isten tudja. Genetika. Nem akarlak ijesztgetni, de biztos fogod tanulni biológiából (ha még nem), hogy minden emberben időnként elindul (életében többször) kóros sejtburjánzás. Optimális esetben ezeket az immunrendszer helyreállítja, ignorálja. Ha valamiért ezt nem sikerül, akkor az elég nagy pech. (Nem kifejezetten erősítik az immunrendszert egyes károsnak minősített anyagok például. Lásd nikotin, különböző mesterséges tartósítószerek, stb...)
2014. jan. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!