Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Óvszer vásárlás?

Figyelt kérdés
Még sose vettem meg igazából nem is láttam, de most akarnék venni és van pár kérdésem. Egyáltalán hol lehet venni? Akárhány évesnek kiadják? Nem néznek hülyének ha egy lány veszi? Lehet hogy hülye kérdések, de lécci válaszoljatok normálisan.
2014. febr. 15. 17:42
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Na látod, milyen ügyes vagy:D Ám a tegnapra azt ígérted, hogy leszel skype-on....
2014. febr. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
Amúgy valahol csak elvileg adják ki 18 év alatt.A barátom egyszer Tescoban akart venni,és megkérdezték,hogy van-e 18.Azt hazudta,hogy igen,erre a személyijét is elkérték,és hát kiderült,hogy még csak 16,és nem adták el neki.
2014. febr. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

(Van Wikipédián is életkorokról összefoglaló, hány éves kortól lehet közösülni, illetve hány éves hány évessel feküdhet le, tehát lehet 18 év alatt is óvszert venni)



Én Nyíregyházán vásároltam óvszert. Először a kisTesconál a Kodály mellett délelőtt, mikor senki nem volt, csak a pénztáros. Levettem egy dobozzal, feltettem a kóla és a csoki mellé, majd léptem. De az a hely már nincs. Azóta két helyet néztem meg önkiszolgáló kasszánál, hogyan működik a dolog.



Egyik a nagyTesco, másik pedig a Spar/Interspar a templom mellett, a Korzós is hasonló. Annyi hogy a Korzós Sparban nincs sorompó, és csak nagyobb kiszereléses kottont láttam, a nagySparban volt kisebb is (3db-os), és persze van egy automata sorompó kapu. A Tescoban nincs sorompó, és mindhárom helyen van csak kártyás, és kártyás/készpénzes automata is. A Sparban és a Tescoban is úgy vásároltam, hogy 1-1 alkalommal csak alkoholos italt vettem, majd óvszert itt is-ott is, hogy ne legyen a kettő között összefüggés, hogy most ha nem vettem volna sört, akkor vajon csak óvszerrel is lett volna személyzethívás? (Alkoholos italnál meg kell erősíttetni az életkorod egy dolgozóval, hogy elmúltál 18 éves (lecsippantja a gép szekkenerjénél a dolgozói kártyáját), óvszer esetén nem)



Az önkiszolgáló kassza 3 részből áll: középső magas részén van az érzékelő, a kijelzőnél. A mellette kisebbik területű részre megy a kosár, a nagyobb terület pedig súlymérős, amely mérését lehet is látni a kijelzőn. Oda megy az áru vonalkódszkennelés után. Még jó hogy nem kell vonalkódos matricát rakni egy gépből nyomtatva az óvszeres dobozra, nem úgy mint a zöldségnél, vagy pékkajánál.



A Sparos sorompónál a vásárlás után gép által kinyomtatott blokk/vásárlási igazolvány vonalkódját nem az automaták kijáratánál lévő sorompó melletti szkennelő üvegre kell rátenni, hanem felette kell tartani kb. 1cm távolságban, akkor látszódik is egy infravörös csík a lapon, úgy kell belőni a távolságot hogy a szkenner lássa a vonalkódot, akkor felnyílik a kapu és kienged.



Az automata blokkján és a Sparos automata kijelzőjén is rajta van hogy Durex óvszer pleasure, míg a Tescoban, csak hogy Feel thin.



Amúgy mindkét helyen úgy van hogy a sörnél (szeszes itallal 18 éven aluliakat nem szolgálnak ki) kéri a személyzetet, hogy okézza le/erősítse meg az életkort. Ekkor bevillog a pénztár fényjelzője: tehát ha az önkiszolgálónál nincs vásárlás/ember, szabad a kassza, akkor zölden világít az automata feletti fényjelző készülék. Ha foglalt, akkor kialszik a fény, ha pedig pl sört veszel vagy kiszakadt a kristálycukor csomagolása vagy hiba van vagy törölsz árucikket a szkenneltek listájáról (amit csak a kezelő tud megtenni), akkor pirosan világít a fény, hogy menjen az adminisztrátor, jelentkezzen be a kártyájának lecsippantásával. A Tescoban sok terminál is van, van vagy 5-5db, na akkor a kristálycukor kiszakadt, bevillogott a fényjelző, a monitor írta, hogy munkatársra van szükség. Sokan voltunk, nem jöttek, akkor én mentem oda a munkáshoz, hogy segítene-e, mert hogy ugye az világít, nem enged fizetni, még bankkártyás, készpénzes, vagy egy harmadik féle fizetési módot választani sem. (Ekkor a Tescoban először a kiszakadt csomagolás miatt hívtam a nőt a terminálhoz, megkérdezte, de mondtam van táskám, nem kérek zacskót a cukornak, majd utána visszahívtam, hogy a sör miatt is léptessen tovább :) )



A Tesco-s terminál kijelzője sör esetében kiírja, hogy ehhez szükség van egy munkatársra, és rak sárga alapon egy fekete felkiáltójelet a termék nevéhez. A Sparban pedig piros betűvel írta a terméket a fekete szín helyett, és szintén munkatársra kellett várni. Óvszer esetében egyik helyen sem nyikkant meg a terminál.



A Tescoban kb 10db terminál van, ott úgy nézett ki mindegyiken lehet készpénzzel is és kártyával is fizetni + nincs sorompó. A Sparban 6 db van, abból 3-nál nem lehet készpénzzel fizetni, és még a sorompónál ki kell magad engedtedned a blokk vonalkódjával.



A Tescoban a fogkrémek, tamponok, fürdőszobai/tisztálkodási szerek környékén láttam 3db-os Feel thin Durex óvszereket. Sparban a sima élő szemelyzetes pénztáros kasszasoroknál láttam kicsi dobozos kiszerelést, amely nem a véknyabb, hanem a vastag falú Pleasure fajtájú óvszer, a tisztálkodási szeres részlegen külön durexes nagy terméktartós állványon csak nagyobb, a 3db-nál többet tartalmazóak voltak. Én gyorsan elvettem a szélső üres kasszasor állványáról egy kicsi 3db-os óvszeres dobozt, szemre-ész nélkül mintha egy rágó lett volna, és trappoltam az önkiszolgálóhoz. A tisztálkodási szeres sornál volt egy dolgozó, akit még le is szólított egy néni segítségkérés miatt, hogy még véletlen se forduljon a kasszasorra a dolgozó :)



Hogy ha lány akar venni óvszert, gondolom neki nem olyan nagyobb cucc/feltűnőbb ha tisztasági betét/tampon mellé teszi, bár úgy nem az óvszer hanem a tampon ami nagyobb méretű csomag, az kerül jobban az ember szemére, majd a mellette levő dolgok.



Most pedig személyes élmény:



A régi kisTesconál csak levettem a polcról a kottont, majd feltettem a szalagra mikor csak szinte egyedül voltam talán az egész boltban. Gondolom akkor a szerelem motivált hogy legyen nálam egy dobozzal, nem az hogy azért legyen nálam mert sosem lehet tudni...



Utána már ilyen motivációm nem volt, csak az hogy mindig kerülgetem, majd meglesz, ha úgy alakul, minek is nekem, de csak legyen, na de hogy essek túl rajta..., főleg ez a tudományos kísérlet, hogy beszámolhassak arról milyen az önkiszolgálónál venni óvszert, mire kell odafigyelni, van-e figyelemfelhívás életkorra, milyen különbség van egy-egy hely között. Na ezeket akartam megtudni, és nem azt hogy nem ciki óvszert venni, legalább látják hogy veszel, tehát csak van valami csaj az életedben és nem vagy lúzer, vagy hogy patikában hogy néz-e rád valaki, mintsem egy kasszánál. Nem ezek, amiket mondogatnak mások, hanem tényleg a menetére voltam kíváncsi, gondolom hogy nem ciki, csak hogy mi hogyan zajlik, rutinosan menjek be, nem bénázva, meg mit tudom én, felkészülten nekiállni a dolgoknak csak nem megy át értetlenkedésbe, mi lesz most, ilyen fajta dolgok miatt izgulás, hogy szerencsétlenkedve megyek-e végig a folyamaton, azon a cikibb, nem az hogy röhög rajtam valaki, vagy a biztonsági őr lecsukatna engem a kijáratnál várva mert nem vagyok még 18 éves.



És másoknak akartam ezzel segíteni (ez adott lendületet) akik ezt elolvassák. Hogy meglegyenek bizonyos felmerülő kérdésekre a válszok. Kijőve a boltból egyből le is írva, hogy idővel ne beszéljek mellé. És nem csak az hogy magamnak legyen, hogy hátha a csillagok úgy állnak, na meg ha Isten és a Párt is úgy akarja. Magától soha nem lesz semmi sem.



Szóval nagyTescoban vettem kristálycukrot, croisant, vizet, és óvszert. A kis gurigás kék kosárral mentem, az óvszer alul volt, a többi dolog elfedte. Láttam egy ismerős nénit is, nem akartam hogy lássa mit veszek, még ha nem is mond semmit, pl anyukámnak sem említi meg, még akkor se. Azt se gondolja, hogy milyen kis faszagyerek vagyok, biztos van egy barátnőm, és jóképű lehetek, ha már van igény a kotton használatára, stb. Se semmit, nem feltétlen cikiség, bár izgulós a dolog meg minden, csak essek túl rajta. Volt szabad önkiszolgáló kassza, a monitor alá odatettem a dolgokat, hogy az üvegnél beolvassa a kép a termékek vonalkódjait, kiválasztottam a készpénzes fizetést, alul a téglalap alakú nyílásnál a gép benyelte a papírpénzt, utána pakoltam, miközben kiköpte a másik nyílásokon visszajárót és a blokkot, majd léptem.



A Sparban másabb volt. Lefagytak a terminálok: várni kellett kicsit a sorban. Sem a normál kasszás nem ment, sem az önkiszolgálónál a csak kártyás és a kártyás/készpénzes is. Aztán a készpenzesen/kártyáson lehetett csak készpénzzel fizetni (vagy eddig is, és csak kártyát nem fogadott el a gép. Ezért kell hogy legyen kp is nálunk, ne csak kártya, mert bárhol-bármikor lefagyhat a rendszer, akár a Pennyben is, aztán hiába van lóvé a kártyánkon, ott aztán a kasszásnak vicsoríthatunk majd.)



Majd a gép, mikor beszkenneltem a Durex Pleasure-t nem érzékelte az árucikket a súlymérő. Tehát a gép kiírta a cikket, de amikor beszkenneltem volna a következőt, azaz csak szkenneltem volna, a gép az áru helyett azt mondta hogy egy árucikk nem lett felhelyezve a súlymérőre. Amikor rátettem a másik tárgyat (Győri Édes) amit nem engedett szkennelni az előző (óvszer) hiánya miatt, akkor már az volt a baja, hogy túl sok vagy túl nagy tömegű dolog volt a súlymérő részlegen. Ha meg elvettem mindent a súlymérőről, akkor meg megint hiba volt neki, hogy az addig szkenneltek eltűntek. Tehát gondolom a súlymérő jó volt, csak pont az óvszer lett rosszul megadva a gépnek, vagy rosszul lett lemérve vagy nem tudom mi lehetett. Ekkor rányomtam az árucikk törlésére, majd az összes törlésére. Ekkor jött a géptől a másik nyavajgás, hogy ezt csak a kezelő teheti meg, várjak a megerősítésre. Na a sparban a 3 kassza miatt, mivel a 3 csak kártyás kassza kiesett, már tudott is jönni a boltos, mondta hogy a törlést csak ő tudja megcsinálni, mi történt, miért csináltam. Erre elmondtam hogy csak azt az egy tárgyat nem érzékelte a gép, és mivel nem boldogultam, újra akartam kezdeni. Erre mondta hogy jó, ilyenkor szólni kell neki, törölni én nem tudok, csakis ő. Jól van, már ezt is tudom, és megköszöntem a segítségét, legközelebb így hogy tudom, már így fogok csinálni, hogy még törlés előtt is, már a mérési/továbblépési hibánál szólni fogok. Aztán már a 3db árut jelzte is a gép, ahogy nyomkodott valamit a panelen, már nem kellett megint beszkennelni az első három dolgot (az óvszerrel együtt), folytathattam, fizettem. Aztán, így hogy nem rángatóztam, nyögdécseltem, görcsöltem, hanem elmondtam miért töröltem, meg hogy így nem idegesen, hanem tanulságot levonva mondtam neki, hogy ezt nem tudtam, most már akkor így lesz (hogy szólni fogok és nem törlök), köszönöm a segítségét, nem jött ki rosszul a helyzet. Na meg hát akkor a lefagyás miatti helyzetben nem csak hozzám, hanem mindenkihez odament a nő a kaotikus anomália miatt. De az is lehet hogy alkoholos életkort kellett megerősítenie másik kasszánál, vagy segítséget kértek rutintalanság miatt, akármi, de nem hiszem hogy óvszer miatt, vagy mit tudom én. Tehát nem éreztem hogy most mindenki azért nézne engem a sorból, ha néztek, mert gáz van, óvszert IS veszek. Úgyhogy beszkenneltem mindet, fizettem, elpakoltam a dolgokat, visszajárót, a blokkal pedig kijuttattam magam a sorompó érzékelője felé tartva a vonalkódot. És jegyzeteltem a történteket.



Amúgy ki lehetett bírni egy alkalommal egy ilyen procedúrát. 2023-tól a Pleasure 2026 tavaszáig, a Feel thin pedig 2027 nyaráig bírja. Na eddig le van tudva az ilyesfajta vásárolgatás. Már csak el kell dugni otthon, ne lássa bárki, mondjuk takarítgatás közben, vagy pont kell valami a szekrényemből, azt benéznek a szekrénybe és ott lapul, vagy a táskám ki van nyílva, és az arra sétáló anya pont belelát, ahogy ott lappang a titkos fegyver... Vagy a szekrény tetején lévő egyik fejhallgatós dobozba lesz eltéve, vagy a számítógépházba, azt szerintem senki nem fogja szétszedni. Most kinyitható ágyba vagy társasjátékba, oklevél mögé, irattartóba, ahol vannak lapok, eszközök, stb. nem tenném mert bármikor kellhet egy plusz párna vagy paplanhuzat, pléd, vagy bútortörölgetés. Vagy jön egy kisgyerek, szomszédfiú, locsoló gyerek, akármi és játszana valamivel. Szóval olyan helyre tenném amit soha nem néznének meg, tényleg ne pont akkor legyen mosás, mikor el van dugva egy dobozka, vagy bútorápolózás, takarítás. Akkor a szekrények ki lehetnek húzva. Talán ahová a cigit is eldugná az ember. Csak legyen száraz, napfénytől védett, nem meleg helyen tárolva. Mondjuk a gépház nem olyan, de legalább ott biztonságban van. A pénztárca/irattárca meg kéznél van. Vagy iskolatáskában egy tasakban hogy ne nyomódjon esetleg, és nyitott táskába belenézve ne lássanak át egy kis vászontasakon ezzel meglátva a dobozt. Ha véletlen táskába néz nem is veszi észre senki, ha anyu kimosná a táskát, akkor ugye kipakol belőle mindent mosás előtt, akár csak a kabátnál és nocsak-nocsak.



Ha nem internetről akarsz rendelni, de mondjuk olyan 2015 óta már eltelt egy kis idő, és van olyan megoldás, ahol nem dudál be nálatok a futár, tehát nem látja mindenki hogy rendeltél valamit, vagy esetleg a szüleid mennek ki a csomagért. Vagy esetleg a postára megy csomag és a postás néni ismer téged is, és a szüleidet, meg mindenkit, és látja hogy mit vettél te... Hanem van csomagautomata, lásd Foxpost, Emag Easybox. Az Emagnál tudsz is rendelni csomagot, amelyet mások nem látnak, tehát odamész a csomagátvevő helyhez, beírod a pin-kódot/QR kódot mutatsz, és esetleg utólag fizetsz ott helyben kártyával és már szezám tárulj, ha egyedül leszel az átvevőnél, akkor max a kamera is csak egy barna dobozt fog látni, így érdemes lehet azzal megpróbálkozni. A csomagautomaták működéséről van videó is.



Ha már egyetemista vagy, akkor lehet kérni szülőktől pénzt a Neptun fiókodra, hogy be tudd fizetni az ismételt vizsgadíjat, vagy elektronikus jegyzetet, fizetős C típusú tantárgyat be tudj fizetni, tankönyvet vagy akármit. A pénz megérkezik a Neptun-számlára, és ha saját bankszámlát társítottál a Neptun-fiókodhoz, akkor szépen vissza is tudod magadnak utalni a pénzt.



Nagy boltokban mint a Spar, Tesco, Lidl, Aldi, vagy drogéria mint a Rossmann. vagy gyógyszertárban patikában.



Durex, Masculan alapok/standardok. Az ára változhat, most 2023-ban olyan 1300ft körül lehet, de neten rá lehet keresni mennyi kiszállítás nélkül, és akkor online meg is van előre az ára. A méret meg kb annyi, hogy ne legyen ráírva, hogy kicsi vagy nagy, hanem normál amire vagy nincs írva semmi olyan, vagy feel thin (vékony falú, Pleasure ami vastagabb falú, vagy ilyen-olyan ízesítésű, csak ne méretben adjanak meg figyelmeztetést, hogy ez abban más, és nem a falvastagságban. Rá lehet keresni az óveszer szó után a kidobott márkákra, vagy vannak videók is a neten, Youtube-on pl: Nagy Óvszer Tesztelés vagy Guy Buys Condoms



Tehát ugye beírtad Gugliba hogy "óvszer", első találat 2023-ban: "Durex Feel Thin - Élethű Érzés Óvszer (3db) - 1 289 Ft". Szóval 1500-2000ft bekészítve (vagy kiegészítő termékekkel mint a csoki, kóla, ... több is), odamész a szép kis dobozokhoz a fürdőszabai dolgoknál vagy a kasszasornál (mintha cigis doboz lenne, csak nem undorító dolgok vannak rajta, hanem szép motívumok), leveszel egyet ami a kezedre esik, és kész is vagy.


Ugyan úgy rákereshetsz a Milka csoki szóra is, mert nőnapkor 360ft volt, mint Covid előtt volt a 2,25l-es Pepsi vagy a kenyér kilója, most meg már 460ft, és nem a nagy vagy a MMMaxxx méretű táblás csoki.

2023. ápr. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!