Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Felszínes vagyok ha taszít a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Felszínes vagyok ha taszít a túlsúly és igénytelenség?

Figyelt kérdés

Kíváncsi lennék hogy a ti véleményetek szerint hol van a határ, mikortól lehet azt mondani hogy felszínes valaki, ha ezért meg azért nem ad esélyt egy másik embernek kapcsolat céljából... szerintetek mennyi fér bele a külsőt illetően? Mi az a szint ami alá már tényleg nem kell adni, inkább tovább keresgélni? Mennyiben függ ez attól, hogy te magad mennyire számítasz szépnek/igényesnek/előnyös külsejűnek, stb? Például, én 21 éves, vékony, sportos alkatú lány vagyok, és ami a külső vonzalmat illeti, egyszerűen hidegrázást kapok a túlsúlyos fiúktól, nem akarom bántani őket, piszkálni sem szoktam őket szóval nem bunkózom egyáltalán; de ha ilyen külsejű srácnak tetszem, egyszerűen képtelen vagyok esélyt adni neki annyira taszít a gondolat is, hogy akár testi kapcsolat a jövőben vagy valami... ez ugye normális? Mindenkinek megvan az a pár dolog amiből nem enged, és ennek ellenére mégis talál párt nem igaz? Néha aggódom hogy olyasmit várok el amihez nincs "jogom" mivel nem kapkodnak utánam a pasik, de ez nem a külsőm miatt van hanem mert extrém módon zárkózott vagyok és gátlásos... egy ilyen lánynak nem lehetnek elvárásai ezek szerint, vagy hogy van ez? Ha kívülről szépnek mondott vagyok, de lelki problémákkal küzdöttem elég sok ideig, ami sajnos nem tűnik el nyomtalanul, akkor be kell érnem azzal ami van és örülni ha egyáltalán rám néz valaki, nemhogy még a külső alapján válogatni? Néha úgy érzem egyáltalán nem tudom mit kéne tennem. Nem akarok "álompasit" csupán egy olyan társat akivel kb kívül-belül azonos szinten állunk. Csak néha úgy érzem könnyebben elfogadok egy jellemhibát, mint pl azt hogy valaki igénytelen. Volt olyan fiú haverom aki sokáig udvarolt, próbálkozott, de képtelen voltam rá férfiként tekinteni mert bár belsőre bírtam, de kiborított hogy nem mosott hajat és kb mindig zsíros volt neki, vagy hogy látszott az ínyén hogy a fogait sem ápolja. Felszínes lennék vagy ez teljesen érthető? A környezetemben is csomó olyna pár van akik kb. külsőre-belsőre egyaránt megfelelnek egymás "szintjének", baj ha én is szeretnék ilyen párt találni?

L/huszonéves


2014. márc. 7. 20:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek megvannak az igényei.

Én sem jövök össze egy olyan lánnyal aki túlsúlyos vagy húsos. A karcsú , sportos alkatú lányok tetszenek mindig is ilyenekkel jöttem össze.

Nem is tudnék mással.


De a belsője is legyen ugyanolyan szép mint a külsője.

2014. márc. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez tök normális és te legalább őszinte vagy. Mindenki áltat másokat, hogy nem a külső a fontos, de azért nézzen mindenki kicsit magába: képesek lennénk összejönni egy általunk rondának vélt emberrel? Én nem kertelek, például én sem jönnék össze kövér lányokkal. Nem azért, mert ne lennének szépek, hanem azért, mert én vékonyabb, sportosabb alkat vagyok és nem mutatnék jól egy nálam 20-30 kilóval kövérebb lánnyal. Persze, ha én is kövér lennék, akkor nyilván más lenne a megítélésem. De elvárásaim nekem is vannak a külsővel kapcsolatban. Nem nagyok, de vannak. És ha valaki nem felel meg ezen elvárásoknak, akkor nem adnék neki sok esélyt. Tudom most mindenki le fog pontozni, de én felvállalom a véleményemet.
2014. márc. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Rékcsi ***** válasza:
100%
Szerintem egyáltalán nem vagy felszínes
2014. márc. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem vagy felszínes, én is abszolút így látom. Én is sportos alkatú vagyok és herótom van a túlsúlyos emberektől, akik képtelen változtatni az életmódjukon, csak siránkoznak a hájuk miatt. A kövér nő nem igazán nőies, mert nem látszódik annyira a derék-csipő közötti kontraszt, ami ösztönösen felkelti a hímek figyelmét. Arról meg inkább ne is beszéljünk, ha valaki nem mos fogat vagy nem tisztálkodik mindennap. Egy kis punciszőrzet nem zavar, de egy nőnek mindenhol máshol csupasznak illik lennie. Nem kell festeni a hajat, vagy sminkelnie/parfümöznie magát, nem kell tiptop göncökben mutatkozni, de legyen rajta mindig tiszta ruha.
2014. márc. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Néha sajnos lejjebb kell adni az igényeket, ennek megfelelő férfi/fiú példa az, amikor jóképű az illető, viszont nincs munkája, iszik, balhékba keveredik.

Erre valószínű meg egy nő sem vevő, viszont találhat magának egy önbizalomhiányos teltebb lányt, aki örülhet, ha van valakije.

Ha a külsővel kapcsolatosan vannak igényeid, lehet, máshol fog "hibádzani" a dolog...:-(

2014. márc. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem, ez em jelent felszínességet; ezek teljesen jogos, mondhatni alap elvárások, a túlsúlyt kivéve - mondjuk néhány kg túlsúly miatt nem kellene elutasítanod egy jólápolt, igényes srácot, mert néhány kilót elég hamar le lehet adni.
2014. márc. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, örülök hogy nem csak én vagyok így ezzel! Nyilván a belsővel összevonva már még összetettebb a kérdés, én is tisztában vagyok pl a hibáimmal, nem csak a külsővel, a belsővel is, főleg mivel sajnos abból több van; és ezt most kifejezetten nem pozitívumaként írom. Talán ezért is vagyok én is toleránsabb a jellembeli hibákra, mint a külsőre, mert egy alapvetően pesszimista személyiségként pl nem várnám el a másiktól sem, hogy mindig legyen a topon a hangulata, talán még meg is értenénk egymást. De arra képtelen vagyok hogy összejöjjek olyannal aki külsőben nem tesz meg pl annyit mint amennyit én őérte, például ha én megszenvedek azzal hogy mindig csinos és szőrtelen legyek ha együtt vagyunk, frissen mosott legyen a hajam, tiszták a ruháim, tiszta és igényes az arcbőröm, a sminkem stb sorolhatnám még, akkor ő se álljon elém zsíros hajjal meg büdös szájjal. Sajnos volt részem ilyenben és nagyon kiábrándító amikor találkozol egy fiúval, kettesben, és amikor melléd ülve beszélgettek, érzed a szájszagát mert vörös és gyulladt az ínye a nemtörődéstől... és ilyen fiúknak valamiért rendre van önbizalmuk hogy bepróbálkozzanak, én meg csak nyígok de sosem merek lépni azok felé akik tetszenének... szóval ki érti ezt.
2014. márc. 7. 20:54
 8/13 A kérdező kommentje:

Az önbizalomhiány egy elég vészes kérdéskör, én borzasztóan az vagyok annak ellenére hogy van szemem, meg elhiszem hogy nem vagyok csúnya, inkább az életem meg a belsőm miatt nincs önbizalmam; egy örök lúzernek érzem magam, akit kiskorában folyton kiközösítettek, és ezt sajnos nem tudtam túllépni; de ez mindegy is, csak nekem az jött le hogy egy önbizalomhiányos lány már feltétlenül örül ha egyáltalán valaki felé néz... bár lehet félreértelmeztem, mert én kövér nem vagyok, csak önbizalomhiányos. Annak ellenére hogy eléggé annak érzem magam, inkább szingli vagyok hónapok óta de nem fogok lejjebb adni... annak szerintem nincs értelme.


Pár kiló túlsúly : hacsak nem olyan jól oszlik el hogy nincs nagyon vizuális látványa, akkor sajnos az is hátránnyal indul; bár tény hogy nem annyira mint amikor valaki 3 ajtós szekrény. Inkább a durvábbakra gondoltam. Van akikre azt mondja néhány nő, hogy "mackós", na nekem az a típus már taszító. Nem tudom miért, de nem érzem tudatosnak tehát nem hinném hogy bűntudatot kéne éreznem emiatt. Én a lapos mellemmel, vékony alkatommal, rövid váll fölé érő tehát elég rövid hajammal szintúgy nem jövök be mindenkinek, sőt... szóval, úgy érzem nekem sem kell mindenkit elfogadnom. Még az egyik tanárom is poénkodott ezzel nemrég hogy már azzal, ha egy nőnek rövid a haja, megosztja a férfiakat két részre mert a többség a hosszút kedveli... na, én pedig a vékony alkatot : )

2014. márc. 7. 20:59
 9/13 A kérdező kommentje:
Egyébként jaj ez lemaradt; ha az illető nem egy mindenbe beletörődő, életunt, lusta egyén, aki tényleg hajlandó megmozdulni hogy lemenjen az a pár kiló, akkor konkrétan tiszteletet érdemel, nem tudom mennyire gyakori ez a jelenség mivel kevés túlsúlyos ismerősöm van; de másoktól azt hallom hogy a legtöbben nem adnak magukra és meg sem próbálják. Mindenki nyafog, hogy a mozgás fárasztó; lehet hogy vékony vagyok de ettől függetlenül nekem sem kerül kevesebb izommunkába meg erőfeszítésbe, amikor elmegyek edzésre... igenis napokig kemény izomlázam van utána, és ugyanúgy leizzadok, tehát nem bírom amikor azzal jönnek hogy jaj aki vékony annak minden könnyű.
2014. márc. 7. 21:01
 10/13 dani900 ***** válasza:
100%

Ez csak egy dolog.

Ízlések és pofonok, sztem mindenki külső alapján választ először, hiszen azt látjuk, a belső csak utána derül ki milyen.

Viszont, ha nem fejlődsz lelkileg, és nem erősödsz meg, akkor hiába vársz igazi féfira, az egyből leveszi a kisugárzásodból, hogy valami nincs rendben, hiába nézel ki igényesen. Sőt, ha magamból indulok ki, és látok egy ilyen "túl" igényes csajszit, akkor elgondolkodok, hogy ez kinek akar ennyire megfelelni... mert látni rajtuk, hogy a külsőre rá vannak feszülve, ha valami nem tökéletes, azt azonnal takargatják, ...szóval, mintha egy védvonal lenne a külső, hogy ne lássanak mögé, hogy ő kicsoda valójában.

2014. márc. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!