Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet az a gond, hogy nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet az a gond, hogy nem éltem ki magam tizenévesen?

Figyelt kérdés
Fiatal koromban nem voltam az a bulizós fajta, nem is vágytam ilyenekre, elvoltam a magam kis világában. Volt egy bizonyos értékrendem, és emiatt nem vágytam arra, hogy én is r.banc legyek, mint a többi velem egykorú lány. Most viszont így húszon túl egyre inkább kezdem azt érezni, hogy lehet kimaradtam valamiből. Egyre csak azt veszem észre magamon, hogy figyelem a fiatalokat, akik olyan szabadok, gondtalanok és milyen jó lehet nekik, és én is erre vágyom. Tudom, ez már nem lehetséges, hisz fiatalabb már nem leszek, és abban a korban vagyok, mikor már ideje lenne elkezdeni felnőni. De úgy érzem nem akarok, nem állok rá készen. Vágyom a szabadságra, a kötetlenségre, az őrült bulikra. De mindeközben pedig tudom, ez nem én vagyok, de belül mégis ezt érzem. Van valaki hasonló cipőben? Normális, hogy ezt érzem? Elmúlik majd valamikor? Mert ez így elég rossz:/
2014. ápr. 14. 20:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Akkor éld ki magad, nem késő elkezdeni. :D
2014. ápr. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Gimiben elég visszahúzódó voltam, kb kétszer voltam kocsmában szülinapozni, és ennyi volt. Aztán az egyetemen új baráti társaságom lett, és az otthonülésből hirtelen spontán programok és néha hatalmas őrültségek lettek. Nem tudom mennyire lehetetlen "kiélned magad", de mindenképp ajánlom, mert nekem például nagyon fontos az önismeretemhez ez a néhány "kaland" (nem szex, semmi ilyesmi)

Ha egyetemista vagy (bár a kérdés alapján gondolom nem) akkor adott a helyzet, ha dolgozol, akkor barátnők, kollégák nagy valószínűséggel akadnak. Nem kell r*binek lenni, de ha vágysz arra, hogy kicsit kiélvezd az életet, akkor, én csak bátorítani tudlak, mert nem hiszem, hogy elmúlik, és később szerintem nagyon fogod bánni azokat a dolgokat, amiket végül mégsem tettél meg.

2014. ápr. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Jó is lenne.. :) de "sajnos" nem tehetem, tartós kapcsolatban vagyok, szeretem a barátom, és semmiképp nem akarok szakítani vele, de mégis úgy érzem, hogy kissé le vagyok láncolva. Pedig amúgy nem korlátoz semmiben. Csak ez az egész, hogy fiatalon is ilyen életmódot folytattam talán kicsit sok volt egyszerre.
2014. ápr. 14. 20:36
 4/11 anonim ***** válasza:
Még mindig fiatal vagy, éld ki magad most, persze határokkal.
2014. ápr. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Második válaszoló: egyetemre járok, de sajnos vagy nem sajnos egy olyan szakra, ahol többségében nálam idősebbek vannak, akiknek már van családjuk, gyerekeik. Szóval onnan is kiesik ez a lehetőség. Tudom, hogy magától ez valószínűleg nem fog elmúlni, de úgy érzem, kifogytam a lehetőségekből, hogy változtassak.
2014. ápr. 14. 20:44
 6/11 anonim ***** válasza:

Én is eléggé hasonló helyzetben vagyok mint te kérdező. Én is viszonylag későn kezdtem el " élni ". A mai napig úgy érzem, hogy nem éltem ki magam. Próbálom bepótolni, csak még nincs annyi ismerősöm, barátom ehhez :) A legtöbb barátom ( akik közül amúgy is van pár idősebb nálam ), már kitombolta magát. Nekem nagyobb igényem van a szórakozásra mint nekik.


Szerintem nyugodtan csináld azt, ami jól esik. Ne szégyelld magad emiatt. Vannak akik 30 felett sem állnak le :D Nem hiszem hogy bármi baj lenne azzal, hogy így érzel.

Valószínűleg el fog ez múlni, de addig is minek szenvedni? Tedd azt, ami jól esik.


26F

2014. ápr. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
#6 Akkor talán mégsem késtem el:) Igazából vágyom erre, csak tényleg lehetőségem nincs rá. Mert pl nincsenek olyan barátaim, akikkel eltudnék menni bulizni, mert mindig is a hozzám hasonló, visszafogottabb életstílusú emberekkel barátkoztam, akik szintén nem járnak bulizni. De úgy érzem ez az érzés nem fog magától elmúlni, mert már elég régóta ott motoszkál a fejemben és nem hagy nyugodni.
2014. ápr. 14. 21:03
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs baj veled. Ha nem élted ki magad, az azt jelenti, hogy nem tartod ezt fontosnak. Az, hogy most arra vágysz, az csak a társadalmi elkorcsulás és a környezeti ingerek miatt van. Valójában nem vágsz rá, csak ezt látod, hogy milyen jó MÁSOKnak, de ezt konkrétan le is írtad. Úgyhogy szerintem nincs bajod, csak esetleg nem találod a helyed, és szeretnél úgy élni, mint a többség, hogy a csoportba tartozás ösztönöd ki legyen elégülve.
2014. ápr. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

#8 Érdekes amit írsz, lehet igazad van. Mivel amúgy sosem tartottam helyesnek az ilyen örökké bulizós, minden nap mással kavarós életmódot. És az is igaz, hogy mostanában nem igazán találom a helyem, elég sok mindenben elbizonytalanodtam, talán ez is közrejátszik. De igyekszem magam rendbe tenni, csak sajnos mostanában a problémák is csak egyre halmozódnak, a vállamat egyre több teher nyomja és ez is csak felerősíti bennem a szabadság iránti vágyat.


Köszönöm a válaszokat, sokat segítettek. :)

2014. ápr. 14. 21:13
 10/11 anonim ***** válasza:

2-es vagyok. Azt mindenképp tartsd szem előtt, hogy a bulizás nem a kavarással egyenértékű. Nem tudom, hogy te a fiúkat vagy a bulikat hiányolod az életedből, most már egy kicsit úgy tűnik, hogy az előbbit (ha nem, és félreértettem, ne sértődj meg) Arra azt tanácsolnám, hogy hagyd. Van párod, szereted, inkább a kapcsolatotokban kísérletezgessetek minthogy emiatt legyen vége, és mást keress.

Ha tényleg bulizni szeretnél, akkor pedig egyetem. Nem tudom hova jársz, de nekem nagyon furán hangzik az, amit leírtál. Pest vagy vidék?

Igazából velem is az volt, amit írtál. Visszafogottabb barátnőim voltak, és hát ugye nem is velük kezdtem el bulizni, hanem a csoporttársaimmal. Szóval nekem például a környezetváltozás jött jól. Lehet, hogy neked is valami ilyesmi felé kellene nyitni. Keresni a lehetőségeket egy kis újdonságra. És persze közben ne dobd el a régi életed, barátaid, barátod. Én nagyon drukkolok, tényleg, és szerintem nem biztos, hogy ez csak a társadalmi nyomás miatt van. (Nekem tuti biztos, hogy nem ezért volt) Szóval hajrá, és ha bármiben tudok segíteni, írj még nyugodtan, mert amióta élek, szeretek másokat is erre biztatni :)

2014. ápr. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!