Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy jólelkű, de beteg ember...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy jólelkű, de beteg ember mit kezdjen az életével? Hogyan alakítsa a sorsát?

Figyelt kérdés
Autista, paranoiás, skizofrén, mániákus, kényszerbeteg, depressziós tüneteket vegyesen mutató egyén, aki igyekszik leplezni problémáit idegenek társaságában, több-kevesebb sikerrel.
2014. ápr. 22. 23:23
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Nem a személyiségemen szeretnék változtatni, hanem a betegségeimen enyhíteni.

Sokan azt hiszik, hogy aki autista, az biztosan jó matekos, pedig ez messze nem így van. Sok autistánál jellemző egy-két (vagy több) terület, melyben kimagasló tudású, de ezek a "területek" változóak. Sok formája van ennek a "betegségnek", rengeteg tünettel.

Viszont, az én esetemben sok betegségből van egy bizonyos mennyiségű, talán a legtöbb az autizmus egy formájából. És mivel rengeteg tünete van, könnyen lehet, hogy "javarészt autista vagyok". Bár ez csak találgatás az orvosok részéről (és az én részemről), egyáltalán nem biztos.

2014. ápr. 23. 13:01
 12/14 A kérdező kommentje:

Folk metálos zenei érdeklődésű vagyok főként.


Sok rossz tapasztalatom van a gyógyszerekkel kapcsolatban.

2014. ápr. 23. 13:05
 13/14 anonim ***** válasza:

Autisztikus tüneteket okoznak személyiségzavarok is. Gyakorlatilag szinte minden embernek vannak autisztikus tünetei, autista viszont az, akinek ezek a tünetek genetikai okokra vezethetők vissza, már egészen kisgyermekkorban is fennálltak és az egész személyiséget meghatározzák.


A problémákon pedig a személyiség tartós és gyökeres átalakításával lehet csak változtatni. Nincs olyan gomb, hogy megnyomom és akkor nem lesznek problémáim.... nekünk kell változtatni, másképp kezelni a szituációkat, másképp viselkedni, másképp állni önmagunkhoz és másokhoz. Ehhez pedig szükséges a személyiségváltozás. Ez nem azt jelenti, hogy a terápia révén valaki más ember lesz, hanem azt, hogy átdolgozza a személyiségfejlődés hibásan rögzült stádiumait. Tehát ugyanaz az ember lesz, csak egy másik út végén. Nagyon kemény munkát igényel!

2014. ápr. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Kisgyermekkoromban is voltak tüneteim. Korán kezdődött.
2014. ápr. 23. 18:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!