Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért alakulhatott ki az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért alakulhatott ki az apakomplexus? És tehetek ellene valamit? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Eléggé szégyellem, sokáig be se akartam vallani magamnak, de végül rájöttem, hogy apakomplexusom van. Akadnak korombeli srácok is, akik bejönnek, de sajnos tényleg nagyon ritka..elsősorban a felnőtt, érett FÉRFIAKhoz vonzódom - egy bizonyos valakihez meg sajnos különösen nagyon.

Szüleim elváltak, de Édesapámmal is ugyanolyan jó a viszonyunk, mindig is az volt, úgyhogy nem értem, mitől alakulhatott ki az apakomplexus. Ennek milyen oka(i) lehet(nek)? És tehetnék valamit ellene? Vagy ez még lehet, hogy valamilyen "tinédzserkori dolog" csak, és egy idő után el fog múlni? Segítsetek légyszi!

Köszönök előre minden értelmes, normális választ! (A h*lyeségeket meg légyszíves hagyjátok!)



2014. jún. 15. 15:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez nehéz kérdés, hogy miért. Talán a lelki sokk miatt amit a válás okozott. A legtöbb lány, akinek elváltak a szülei vagy hasonló dolgokon ment keresztül, ilyesmi látásmódja van. Nem biztos, hogy ez rossz. Az a lényeg, hogy törődésre és szeretetre (is) szükséged van, amit valamiért úgy gondolsz, hogy az érettebb, férfiaktól kaphatsz meg. Ebben van is valami, bár a fiatalabbak között is vannak ilyenek de gondolkodásban és a párkapcsolathoz való hozzáállásban sok különbség van egy tini és egy min. 25 év körüli férfi között. Szerintem azért keresed az idősebbeket mert tőlük nem csak szexet hanem szeretetet, törődést is vársz és mert talán úgy érzed, mellettük megélheted a nőiességed és talán bizonyítani is akarod, hogy felnőttél és valószínűleg komolyabban/másképpen gondolkodsz mint a korosztályod nagy része. Lehet tudni hány éves vagy?
2014. jún. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

18 leszek augusztusban.

És egyébként akkor is lehetséges, hogy a válás okozta lelki sokk miatt, ha engem akkor egyáltalán nem viselt meg a válás? Tudom, hogy ritka, de szerencsés voltam ilyen téren, mert a szüleim nagyon jól kezelték a helyzetet.

2014. jún. 15. 15:17
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát nemtudom... szerintem van hozzá köze. Bármilyen ilyesmi apakomplexusos lánnyal beszéltem, szinte mindenkinél az volt, hogy vagy elváltak, vagy alkohol problémák voltak a családban vagy pedig családon belüli erőszak.

Én nem vagyok sem pszichológus sem szexuális szakember vagy ilyesmi csak amikor van időm akkor szeretek beszélgetni az emberekkel (és ha tudok akkor segíteni) és így eddig ezeket tapasztaltam.

Nem tudom hány éves korodban váltak, de egy gyereknek elég nehéz megérteni, hogy miért válnak el azok az emberek akiket ő jónak tart, akik a legközelebb állnak hozzá, akiktől mindenfélét tanul és akiket a legjobban szeret.

2014. jún. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Oké, köszi szépen!

És ebbe törődjek bele vagy mit kéne tennem? És lehetséges, hogy csak úgy elmúlik?

Bocsánat a sok kérdésért, de tényleg zavar és nem tudok erről túl sokat...

2014. jún. 15. 23:02
 5/5 anonim válasza:

szívesen segítek,csak írj rám :)

szia!

2014. jún. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!