Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A férfiaknak nagy baj ha a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férfiaknak nagy baj ha a választottjuk nem tud főzni?

Figyelt kérdés
Pár hete jöttem össze a párommal. Ő tud főzni, nagyon is, főleg különlegességeket, ami lehet abból is adódik, hogy anno étteremben dolgozott. Én viszont még az alapokat sem tudom. Anyám nem tanított meg, de hogy őszínte legyek, soha nem is érdekelt a főzés gondolata. Sokkal szívesebben takarítok, mosogatok, vagy kapálok. Mindig is úgy vélekedtem erről, hogy majd ha lesz egy nagyon komoly kapcsolatom, megtanulok főzni. Hétvégén a páromnál voltam és ő csinálta a vacsorát. Kicsit szégyelltem magam ez miatt, majd el is mondtam neki, hogy nem tudok főzni. Azt mondta, nem baj, de majd legközelebb csináljunk valamit közösen. Szerintetek magában is ezt gondolja? Tudom, nem lát bele senki a fejébe, de most úgy szégyenlem magam.
2014. júl. 8. 17:54
1 2
 1/17 Shai-Hulud ***** válasza:
87%

Hát az a lényeg, hogy kettőtök közül legalább az egyik tudjon (és akarjon is) főzni.

Mert ha nem, akkor marad a mirelit, meg az éttermek.

Ami éppen nem feltétlenül rossz, de azért az otthoni ízek az igaziak.

Még akkor is, ha együtt tanuljátok.

És egy együtt elrontott ételnek van valami kellemesen pikáns íze.... ;-)

2014. júl. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
92%
Tanulgass csak, azzal le tudnád hengerelni a párod. A pörköltalapot tanuld meg azt még én is tudom és ha megtanultad akkor mást is tudsz már főzni. Rántott húst is szerintem tudnál csinálni. Nem egyből a wellington bélszínnel kell kezdened! Kezdd az alapoktól a főzést és hamar bele fogsz jönni. Ja és a főzéshez érzés is kell. :) 18/F
2014. júl. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
91%
Én úgy gondolom, az a férfi, akit ez zavar, eleve nem is választ magának főzni nem tudó nőt.
2014. júl. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
79%

Én sem tudtam főzni - eszem ágában sem volt a konyhába menni, miko mindenért leszóltak meg okoskodtak.


Barátom tud főzni, de első alkalommal a kezembe adta a fakanalat, hogy mondja, mit-hogy, de csináljam én.


Sokat főzünk együtt, de rájöttem, hogy szívesebben sütök (naná, mert totál édesszájú vagyok), így többnyire sütni szoktam - azt csak úgy random módon is. Megnézem, mi van itthon és összedobok valami gyorsat meló után.


Figyelj, ő férfi, ha azt mondja, nem baj = nem baj. Neki nincsenek hátsó gondolatai (mint nekünk 1 témára 25000 variáció).

Ne szégyelld magad, ülj le, nézegess könnyű recepteket (nosalty, mindmegette két remek oldal, mi onnan főzünk), próbálkozz, akár egyedül is.


Ha írsz privit, segítek receptben, ilyesmiben. :)

2014. júl. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
52%

te majd takaritasz ő meg főz..ha meg etten legalább megtanulsz mellette főzni.

engem se tanított meg anyukám mert korán elkerültem aztán olyan helyen dolgoztam hogy nem kellett majd volt egy időszak ahol az anyagiak nem engedték hogy gyakoroljak :( pedig én szeretném ha vki megtanítana-álltalába netről minden kreativ dolog megy jó lenne szép tortákat is sütni. sok férfi ismim főz, süt..az én férjem háztartást főzést se csinál de ha vmit csinálltam netről (fini is lett)akkor lefikázta "anyu ezt nem így csinálja vagy anyué máshogy nèz ki.."

szóval örülj ha a pároddal ketten fogtok ténykedni a konyhán :)

2014. júl. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
64%
Mivel a barátod nem említette,hogy neki ez problémát okozna,így nincs is gond.Viszont ha imponálni akarsz,azért próbálkozz,tanulgasd az alapokat.Kérd a segítségét,az biztosan jól esik neki.
2014. júl. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
65%

Nem lehet általánosítani..pvan akit nem zavar..

Aztán vagyok én, aki el sem tudom képzelni, gy van olya EMBER aki nem tud főzni, engem az is zavarna ha a férjem nem tudna.

Nem is választottam olyan férfit, aki nem tud, hiszen ez nálunk konkrét program, nem feladat, szetünk főzni, sőt együtt főzni is.( egyébként már a tini pasijaimmal is így volt)



Viszont szerintem nem lesz egyébként baj, ha igen, akkor olyan a pasi, akiel más téren is lennétek gondjaitok, mert nem illetek össze.

Nálunk pl a sógorom is tud főzni, de a párja csak tessék lassék, és nem is szereti csinálni. Nincs köztük probléma, mert a sőgorom pedig annál jobban szereti csinálni..

Ennyi..


Egyébknt szerintem ha nyitott vagy ra, akkor simán bele lehet jönni..

Bsegítesz neki a pakolásban, krumplipucolásban stb.. Jó program együtt, ehhez pedig érzék, és tudás sem kell..

2014. júl. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
69%

Én sem tudtam főzni, csak primitív kajákat. A férjem se nagyon. Aztán nekiálltunk ketten és mindig összehoztunk valamit, utána már egyedül is nekiálltam, meg ő is, ha kellett. Ma már nagyon jól megy mindkettőnknek, improvizálni is szoktunk azokból az alapanyagokból, ami a hűtőben van.


Jó konyhában, normális felszereltséggel és finom alapanyagokkal élvezet lehet a főzés, de főleg a végeredmény.

2014. júl. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
77%

Majd belejössz. Nem olyan nagy ügy. Utána már tudtok felváltva főzni.


"Hétvégén a páromnál voltam és ő csinálta a vacsorát."


És mégis miért? Ha én a páromnál vagyok, mindig ő főz és mosogat. Ez így normális. Ha nálam vagyunk, akkor én.

Ha összeköltözünk, akkor majd beosztjuk :)

2014. júl. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
83%

Amikor megismertem a férjemet, én sem tudtam főzni. Anyukám mellett sajnos nem lehetett megtanulni. Na és aztán? Utána megtanultam, mert akartam.:) Alapvető dolgokkal tisztában voltam, így kinyitottam egy szakácskönyvet és megfőztem, ennyi.:)

De egyébként a férjemet nem zavarta, hogy nem tudtam még akkor főzni, nyilván akinél ez gond, az nem is kezd bele komoly kapcsolatba olyannal, aki nem tud.

Amúgy szerintem a főzés megtanulása, ha van mellette akarás, akkor csak tanulás kérdése, ezerszer fontosabb dolgok vannak egy komoly kapcsolatban, például személyes tulajdonságok, összhang, összeillés, érdeklődési kör, közös célok, amik viszont adottak, ami vagy megvan vagy nincs. Azt nem lehet tanulni.

2014. júl. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!