Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Azok a párok akik nem ünneplik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Azok a párok akik nem ünneplik, miért?

Figyelt kérdés

Itt is olvastam, illetve ismerősöm is van, akik úgy vannak a párkapcsolatukban, hogy úgy beszélték meg, hogy nem ünnepelnek évfordulókat, valentin napot stb. Illetve még karácsonyra sem ajándékozzák egymást.

Az a kérdésem, hogy miért? Anyagiak miatt? Mert nem is tíz meg százezres ajándékokról beszélek, de egy szép gesztus, csoki, virág, vacsi az jól esik, nem? :)



2014. aug. 11. 13:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A valentin napot nem ünneplőkről úgy tudom, hogy azért nem, mert nekik az nem különlegesebb nap mint bármelyik. Nem csak akkor lehet kimutatni, hogy szeretik a másikat, és ezt meg is értem, a többit nem tudom.
2014. aug. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom anyagiasságra emlékezteti õket, vagy regi emlék miatt inkább nem ünneplik, vagy egyszerûen fontosabb számukra, hogy egyútt legyenek szeretetben.

De ez nem az én dolgom.

2014. aug. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
mi se ünnepeljük, mert teljesen hülyeség
2014. aug. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%
A valentin nap hülyeség, olyan nap, mint a többi. Évfordulót szinte senkivel nem ünnepeltem, mert nem mondtuk ki konkrétan, hogy melyik nap az, amióta együtt vagyunk. És szerintem felesleges is megünnepelni. Különben sem tudom megjegyezni nagyon a dátumokat.
2014. aug. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Kerida ***** válasza:

Valentin napot azért nem tartottam soha, mert nem a szerelemről, szól hanem az ajándékozásról. Gazdaság fellendítése... a szerelemnek meg többről kell szólnia...


Karácsonynál szintén ez. Nagyon finom menüt készítek és ez az ajándék, no meg a párom, hogy együtt ünnepelhetek vele.


Évfordulót szoktam ünnepelni, de az is a közös élményekről szól mint az ajándékozásról.


Én idegenkedek az ajándékoktól... kiskoromban akkor kaptam ajándékot, amikor nem törődtek velem. Mindig inkább egy Barbival több mint hogy a rég megígért álltakertbe elmenjünk, vagy kirándulni vagy bármi. Nekem az ajándékok kapcsán negatív érzéseim vannak, szóval rám e tikntetben nem kell sokat költeni.


Nekem sokkal többet jelent, ha elmegyünk együtt valahová, vagy valamit közösen csinálunk. Ha otthon kitakarít, vagy főz, vagy készít egy forró fürdőt...


A tárgyi ajándékok... csak lelomboznak.

2014. aug. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szerintem hülyeség az ÖSSZES ünnep. Mondom az ÖSSZES. Fölösleges az évforduló is. Bármikor lehet egymásnak ajándékot adni... de az jöjjön szívből és ne azért, mert most ez kell. Pontosan ezért utálom a karácsonyt pl. Nem is tartok egyet sem.
2014. aug. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 October15 ***** válasza:

Szvsz a valentin nap hülyeség.

Bár van 1 szerintem rohadt érdekes variánsa :)

Egész konkrétan japán a cucc: Valentin napon a lányok ajándékoznak, ez eddig semmi extra elvégre ez japán.. az ország ahol a csajok furák és ha esik a yen árfolyama az is a szellemek miatt van XD az érdekesség 1 napra rá van: a fehér nap ekkor ugye megfordul a dolog és mint a neve is utal rá fehér színű ajándékot szokott volt adni a lánynak. Ez így azért 1 fokkal már érdekesebb mint nálunk nem ?

[amúgy vmikor a 70es évekbe találták ezt ki ha jól emlékszek.]

2014. aug. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Kerida ***** válasza:

October15:


A fehér nap március 14-én van. És nem kötelező fehér ajándékot adni.

2014. aug. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 October15 ***** válasza:

1.: upsz tényleg :D

2.: ma már tényleg nem kötelező de eredetileg így találták ki.

2014. aug. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 October15 ***** válasza:
Picit konkrétabban: a klasszikus sztori amit én anno találtam róla: 77ben édesség gyártók találták ki a dolgot egész konkrétan pedig mályvacukor volt a témája a fehér szín innen maradt meg. Azt, hogy mostanság mennyire jelenik meg ez az ajándékokban meg nem mondom de feltételezem utalás van rá lásd fehér díszdoboz.
2014. aug. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!