Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Vigyem pszichológushoz a barátom?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vigyem pszichológushoz a barátom?

Figyelt kérdés
Huszonévesek vagyunk, együtt élünk. Tinédzser korunk óta ismerjük egymást. Jól megvagyunk, ma is ugyanolyan szerelmes vagyok belé, mint mikor először randevúztunk. Cigány származású fiú, és nagyon kevés önbizalma volt tizenévesen is, emlékszem mennyire magára vett mindent, mennyit rágódott egy-egy ember rasszista megnyilvánulásain. Ő maga mondta hogy soha nem érezte elég jónak magát, hogy ilyen barátnője legyen mint én, és erre rátett egy lapáttal az is, hogy nekem nagyon sok fiú udvarolt akkor, és a mai napig leszólítanak az utcán, munkahelyen, buliban...stb. Soha nem csalnám meg a barátom, és mindennél jobban szeretem, és ezt mondom is neki mindig. Igazából mostanra úgy éreztem kezdi levetkőzni ezt a tinikori önbizalomhiányosságot, bár a származása miatti elítélések még mindig rosszul érintik. Kifele mutatja a vagány, kemény csávót, de nagyon sokat szenved olyan mondatok miatt is, amit nem is kéne komolyan vennie, egyik fülén be a másikon ki. Közösen tervezzük az életünket, és gyermeket is szeretnénk. Legalábbis eddig mindig mondta, hogy szeretne édesapa lenni, és velem szeretne gyermeket. Próbálkoztunk is, összejött a baba, hét hetes terhes vagyok :) Amikor megtudta, először odáig volt a boldogságtól. Pár nappal később láttam rajta, hogy bántja valami kérdeztem, hogy mi a baj... Erre csak annyit mondott, hogy engem nem zavar-e, hogy a gyermekünk félig cigány lesz. Mert hogy én még 16 évesen egyszer olyasmit mondtam, hogy egy szőke hajú, kékszemű kisfiút szeretnék majd. Hirtelen nem is tudtam mit mondjak, mert nekem ez elképesztően nevetségesnek hangzott, ugyanakkor láttam, hogy őt ez bántja. Mondtam neki, hogy egyáltalán nem zavar, szőke haj és kék szem nélkül is egy igazi királyfi szülei leszünk. Úgy láttam megnyugodott, de eltelt egy hét, és kitalálta, hogy a gyerek nem kaphatja az ő vezetéknevét, mert ő nem kívánja azt a picinek, ami neki kijutott, és hogy az életben is jobban tud majd érvényesülni, ha az én vezetéknevemet kapja. Először kijelentettem, hogy szó sem lehet róla, de azt mondta, hogy neki ez nagyon fontos lenne, ő ezt szeretné...stb. Mondtam, hogy majd még megbeszéljük. Most azzal jött elő, hogy talán butaság gyereket vállalnom ővele, mert szegény gyerek majd szégyellni fogja az apukáját. És hiába győzködöm, hiába vigasztalom, hiába puszilgatom, meg ölelgetem, és mondom el neki ezerszer, hogy imádom, és a gyerek is imádni fogja, egyszerűen látom rajta, hogy folyton ezen kattog. Mit csináljak? Mit mondjak? Hogy segítsek?
2014. aug. 12. 15:39
 1/8 anonim ***** válasza:
60%
a csavo nem kutya nem lehet elvini ha nem akar menni ugyse fog ennyi
2014. aug. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Úgy érzem én már kevés vagyok ahhoz, hogy magabiztosabbá váljon. Ezért gondoltam a pszichológusra.
2014. aug. 12. 15:43
 3/8 anonim ***** válasza:
semmit , neki kell ezt megoldani a név dologban igaza van bár hga látszani fog rajta mind1 mi a neve vagy látják az apjával, de ne foglalkozzatok vele sok boldogságot
2014. aug. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Marko polo ***** válasza:
100%
Ennél meghatóbb történetet nem olvastam soha ...
2014. aug. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Bizony, szépen végig hallgatunk, mást nem tehetünk és Te sem, mindent megtettél..

Ezek után csak a doki marad, hogy a lelki sérüléseit, önértékelési zavarát fel tudja dolgozni, hogy jó apuka lehessen belőle...

Minél előbb annál jobb, ez egy hosszú folyamat, és minél előbb kap segítséget annál hamarabb kapod meg őt úgy ahogy csak időnként viselkedik, mikor nem bántja semmi...

2014. aug. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mond meg neki, hogy a gyerek miatt nem kell aggódnia, ha tanul, ha dolgozik, esetleg sportol vagy zenél és sikereket elér akkor elfogják őt fogadni bármilyen is legyen a neve/színe. Nem az apa aggodalmára hanem a szeretetére lesz szükség és jó élete lesz. A gyerek meg nagyban megváltoztatja a szülőket szerintem, majd ha megszületik tudni fogja mi a dolga és felelőségteljes apukaként próbálhatja megoldani új feladatát új énjével ami adhat elég önbizalmat.

Bár én életemben nem láttam ilyen cigányt... akárire ránéztem csak ölni akart a szemével.

2014. aug. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ősszegésében barátaid félelmei nem megalapozatlanok, hanem reálisak. Aki helyzetet reálisan elemez, értékel, az pedig nem szorul gyógyításra.


A legjobban azzal tudod megnyugtatni, ha meg tudod ígérni neki, hogy soha sem fogod hibáztatni azért, ha gyereketekben esetleg túlságosan kijön külsőségben vagy mentalitásban a tipikus cigány jelleg, és soha nem fogsz neheztelni rá amiatt, hogy gyerekeddel folyamatosan előítéletes helyzetekkel szembesülsz majd (ami borítékolható, bármilyen kulturált is a környezeted).

2014. aug. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

nekem az egyik legjobb barátnőm is félcigány, az apukája cigány volt, de már meghalt. ez a ki cigány ki nem dolog kb 1 hónapig tartott, amikor ötödikben átjött az osztályunkba, és sok osztálytársam emiatt közösítette ki.:/ egy hónap alatt mindenki rájött, hogy egy kedves, jóindulatú, jó tanuló lány!! és azóta soha nem volt ezzel problémája, a magyar fiúk is jártak vele szívesen, nem érte hátrány. nagyon sajnálom a barátodat... ismerem ezt a társadalmat, hogy mennyire rasszista itt szinte mindenki. és épp ezért esik rosszul még nekem is (magyar vagyok) az, ha csak úgy dobálóznak ezzel a cigány szóval, mert mindig arra a kevés cigányra gondolok, aki igenis tisztességes, és nem érdemel diszkriminációt.:( ez elkeserítő. de a gyereketek nem fogja szégyellni az apját, ha jó nevelést kap. lehet jó ötlet lenne elvinni a barátodat egy pszichológushoz...de ha ez sem működik, akkor lehet egy ennél elfogadóbb, nyitottabb országba kéne költöznötök( már ha ez a dolog nagyon elfajul, és a barátod teljesen elzárkózik mindentől, még tőletek is).


ja és nincs "tipikus cigány mentalitás"-.-. de erről inkább nem vitatkozom.

2014. aug. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!