Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » 15 éves lányt egyedül elengedn...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

15 éves lányt egyedül elengednétek Pestre?

Figyelt kérdés
Majd 3 órás vonatút ,és ott is metrózni kell még neki sokat.

2014. szept. 8. 13:19
1 2 3
 11/27 Költőnő? ***** válasza:

Így, plusz infók nélkül a mai 15 évesekből kiindulva automatikusan mondanám; nem.

Az indokom pedig egyszerű; amit magam körül látok.

De ha amúgy egy normális felelősségteljes gyerekről van szó, akit ismerek, akiben bízom, tudom hová megy, kivel stb; úgy lehet h tudnánk vmi kompromisszumos megoldást találni.

2014. szept. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim válasza:
Én még nem vagyok szülő, de én 15 évesen több 100 km-eket utaztam egyedül. Szerintem ha tud szólni telefonon ha baj van, és tudod hová/ kihez megy ellehet engedni. Több órát vártam Pesten ( átszállás) és senki még csak hozzám sem szólt.
2014. szept. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim válasza:
Nem.
2014. szept. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
Még ha ismerné Pestet és lenne valami ismerős akinek szól ha baj van. De három órás út az sok azért. Útközben is bármi történhet ha olyannal áll szóba. Határozott válaszom: nem.
2014. szept. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

#12:

Most képletesen: ha téged nem üt el az autó, az nem jelenti, hogy mást sem!

Mindannyian tudunk rémsztorikat, tudnánk válogatni cikkeket, történeteket ... Ezek mindaddig maximum hátborzongató cikkek, amíg nem a mi gyerekünkkel történnek ... Csak egyszer kell megtörténnie. Minek adjak feleslegesen esélyt? Gondolom nem élet-halál múlik ezen az utazáson ...

2014. szept. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
Hát és 15 éves vagyok, és elengednek. Bár mondjuk apukám ott lakik, de sosem szokott kijönni elém, szépen elmetrózok hozzá. Már többször voltam ott, de még van, hogy sötétedéskor is egyedül megyek, de semmi bajom nem esett eddig. Viszont olvastad, hogy mások mit írtak. De szerintem ez a lánytól is függ, mert ha megbízható, és nem áll szóba senkivel, meg nem öltözködik túl kihívóan, akkor talán még oké, de persze akkor is megvan rá az esély, hogy találkozik egy beteg állattal, aki ki tudja miket művelhet vele, csak nem olyan nagy.
2014. szept. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

Szerintem a legfőbb kérdés, hogy miért megy és kikhez, kivel. Én utaztam 15 évesen Pestre, szintén 3 órás vonatút, majd metrózás. Viszont kezdetekben kijött a pesti ismerős értem, utána eltaláltam hozzá vagy sok esetben egy ismertebb helyen volt a találkozó a többiekkel ahova simán eltaláltam. (Westend, valamelyik pályaudvar, Deák tér, stb) Mivel én egy fórumos közösség találkozóira jártam fel Pestre. Közös mozizás volt vagy állatkert, múzeum vagy csak a Margitszigeten piknikeztünk. A többségét az ottani embereknek ismerték vagy személyesen a szüleim (ők is utaztak le hozzám néha és akkor nálunk aludtak) vagy legalább telefonon beszéltek a kezdetekben, hogy oké, nem adnak el arab lánykereskedőknek.. :D


Viszont én mindig megbízható voltam ilyen szempontból. Ha azt mondtam x dolgot csinálunk, akkor az volt, nem csúszott be egy y dolog, amit biztosan nem engedtek volna. Miután elmúltam 18 utána volt, hogy koncert miatt mentem fel, akkor azt is mondtam és a koncert végén legalább egy sms-ben "lejelentkeztem", hogy egyben odaértünk a barátnőhöz, "túléltük" :D


Valamint gyerekkorom óta tanítottak arra, hogy a cukrosbácsinak nem hiszünk, kéregetőknek nem állunk le és alapvető önvédelmi technikákat is megtanítottak (anyukám járt konkrét önvédelmi kurzusra) így ilyen szempontból sose féltettek.

2014. szept. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nem nyugodtam meg:(
2014. szept. 9. 09:04
 19/27 anonim ***** válasza:
Úristen mi az hogy nem?! egy 15 éves lány már nem gyerek, én sokat utaztam vonattal mert a volt barátnőm békéscsabai, én meg Pesti vagyok ,és mindig láttam fiatalokat egyedül utazni, volt hogy beszélgettem is velük.Nem kell ennyire parázni ,a baj így is úgyis bekövetkezhet akár ha a sarokig elmegy akkor is érheti baj,de nem kell egyből rosszra gondolni és meg kéne bíznod a lányodban ,komolyan mondom nem is értem miért tesznek fel itt ilyen kérdéseket amikor a legtöbb ember akik itt válaszolnak vagy fogyatékosok vagy gyerekek
2014. szept. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

Attól függ miért, kihez mész, kimegy-e eléd valaki, utaztál-e már egyedül.

Tőlünk sokan suliba odajárnak (30km tőlünk. Tehát, igen, egyedül elengednek minket, tudják hol vagyunk, merrefelé utazunk, nem tévedünk el, jó kezekben vagyunk, nem tudnak elkísérni mindennap). De pl a Mamámhoz, aki 80 km-re lakik, 16 évesen engedtek el egyedül.

2014. szept. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!