Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Az anyám feljelentést tett a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az anyám feljelentést tett a volt barátom ellen nekem muszáj tanúskodnom?

Figyelt kérdés
Szóval testisértés a vád elég sokszor megvert látható nyomokkal, mindig mondták hogy tegyek feljelentést sose tettem most bement és megtette, a lakótársam is bemegy tanúnak de én nem akarok bemenni mert ezzel tönkretehetm a jövőjét .. mi ez esetben a teendő?
2014. nov. 2. 20:00
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
Igen, vedd észre, hogy ki érdemli meg, hogy mellé állj. Ne azt büntesd, aki segíteni próbál.
2014. nov. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 Anika Indigo ***** válasza:

Egyébként meg nem véletlen, hogy bizonyos pályákra (jog, rendőrség, katonaság, pedagógus) nem lehet menni priusszal!

Hogy nézne már ki egy nőverő bíró? Vagy államügyész? Dandártábornok?

Vagy te a gyereked közelébe engednél egy súlyos testi sértéses óvóbácsit?

Gondolkozz, könyörgöm

NEM érdemelted meg, hogy megverjen! Meg kellett volna hogy becsüljön, szeressen, gyengéd legyen hozzád és kedves, mert egy jól működő párkapcsolat erről szól.

Remélem hamarosan összehoz a sors egy kedves, figyelmes pasival, aki rajongva fog majd szeretni, és akkor rájössz majd te is, hogy az, amit az exed csinált, mennyire nem természetes egy kapcsolatban.

2014. nov. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 Költőnő? ***** válasza:
Persze. Hadd menjen és verjen agyon mást is, tegyen tönkre mást is.
2014. nov. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
Ez is egy szempont, nem csak a következő barátnői, de sokkal több ártatlan ember is megszenvedné, akikre a munkán keresztül szabadítanának egy közveszélyes embert. Mit csináltál, nekiestél egy konyhakéssel? Azért is elég lett volna kidobni.
2014. nov. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:
Így visszagondolva az a durva hogy ő 3-4 verést ismer be a többi nem számít annak mert csak szorongatott (ennek ugye volt látható nyoma), rugdosott meg rádobott az ágyra majd odaszorított, megszorította az arcomat stbstb tehát ha ténylegesen nem üt meg neki az nem számított. a vége a kapcsolatnak az lett hogy igazából én provokáltam ki mindig mert ő egy nyugodt ember és én elmebeteg vagyok...
2014. nov. 2. 20:30
 26/33 anonim ***** válasza:
Biztosan a sebhelyeiden is látszik a nyugalma.
2014. nov. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
Ki nem sz*rja le a jövőjét?! Az nem ember aki kezet emel egy nőre!!
2014. nov. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
"igazából én provokáltam ki mindig mert ő egy nyugodt ember és én elmebeteg vagyok..." innentől nem veszlek téged komolyan, ember beteg vagy súlyosan beteg vagy....innentől ha rám hallgatsz azt csinálsz amit akarsz :)
2014. nov. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 A kérdező kommentje:
Utolsóóóó:D Ő mondta ezt rólam nem én magamról
2014. nov. 2. 20:53
 30/33 anonim ***** válasza:
100%

Eltekintve attól, hogy a nő verő férfiak szerintem nem érdemelnek együttérzését a lehetőségeid:


Ha látlelettel alátámasztott 8 napon túl gyógyuló sérülésed volt, és anyukád feljelentést tett, akkor az súlyos testi sértésként közvádas ügy, és a rendőrség a nyomozó hatóság. Beidéz tanúnak, csak abban az esetben tagadhatod meg a vallomást, ha barátod élettárs volt (együtt éltetek, közös háztartásotok volt,érzelmi és gazdasági közösség állt fenn köztetek), egyéb esetben tanúskodnod kell. Ha nem is kell tanúskodnod, akkor is a többi tanú vallomása alapján a büntetőeljárást a nyomozóhatóság vádemelési javaslattal befejezi, az iratok megküldi az ügyészségnek, az ügyészség pedig ha a bizonyítékokat elegendőnek találja, vádirat bíróságra történő benyújtásával vádat emel, a büntetőügy bírósági tárgyalása során szintén tanúskodok kell, ha nem voltál élettárs. Ha nem kell tanúskodnod, akkor is a többi bizonyíték alapján elítélhetik.


Ha "csak" könnyű testi sértés volt, akkor az magánvádas eljárás, ha 18 év alatti vagy, akkor anyukád törvényes képviselődként, dönthet arról hogy magánindítványt (megfelelő bizonyítékokkal) benyújtson a bíróságnak, a bíróság, ha elegendőnek látja a bizonyítékokat, akkor büntetőügyként tárgyalja. Vallomást ez esetben is csak akkor nem kell tenned, ha élettársa voltál, mások tanúvallomásai alapján elítélhetik.De igen nyomós bizonyítékok kellenek ez esetben.


Könnyű testi sértés esetén, ha 18 elmúltál, akkor csak akkor lesz ebből büntetőeljárás, ha Te adsz be magánindítványt. Anyukád magánindítványát a bíróság elutasítja, mert ő ennek benyújtására nem jogosult. Ha rendőrségen feljelentést tett, akkor tájékoztatják arról, hogy ez magánindítványos eljárás, így ők ebben nem illetékesek, és az ügyben magánindítvány bíróságnak benyújtására sem jogosult. Ha nagyon erősködött akkor esetleg jegyzőkönyvet vettek fel, majd erről levélben hivatalosan értesítik.


37F

2014. nov. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!