Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A roma ismerkedés, udvarlási...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A roma ismerkedés, udvarlási szokások milyenek? A könyvekben erről nem nagyon írnak, pedig másban jól ismerem a kultúrát, csak ezt nem tudom, meg, hogy melyek a nőre vonatkozó illem, viselkedésszabályok a romáknál?

Figyelt kérdés
2010. jan. 26. 21:47
1 2 3
 21/22 anonim válasza:

Hogy egyes emberekben mennyi rosszindulat van, az eszméletlen. Én is roma vagyok, mi (oláh cigányok)megőrizzük a régi hagyományokat és a kultúrát és még mai napig is betartjuk őket. Nálunk a legfontosabb a lányok szüzessége. Azért mennek férjhez hamarabb a nők, mert szüzen léphetnek csak az oltárhoz. Az udvarlási szakasz mindenkinél más, de az alatt (elviekben) nem történhet semmi a fiatalok közt (még kettesben sem maradhatnak). Ezt nem mindég tartják be a szerelmesek.

Remélem azt tudod hogy mindez csak a Lánykérés után zajlik. A nők viselkedési szabályait illetően is van pár szabály. Pl.: a lányok nem hordhatnak kirívó vagy kivágott ruhát, nem sminkelhetik magukat, nem járnhatnak diszkóba vagy szórakozni (kivéve ha valaki elkíséri őket, aki vigyáz rájuk). Ez a még hajadon lányokra vonatkozik, a férjes asszonyoknak nincs idejük ilyesmire. Nekik a háztartást kell vezetni, és/vagy a gyerekeket nevelni. Ja és az asszonyok nem hordhatnak nadrágot vagy térd felett érő szoknyát. Hát nagyjából kb. ennyi szabály vonatkozik a nőkre nálunk romáknál, ezt persze nem mindenki tartja be. Akiket említetek a hozzászólók, na ők pont nem ebbe a csoportba tartoznak. Nem tagadom, vannak ilyenek is de nem kell mindenkit egy kalap alá venni. Sok magyar soha életében nem részesül ilyen szép, és erkölcsi kultúrában mint ami Nekünk van.(Ezt most nem fejteném ki bővebben mert betelne az egész oldal vele) Remélem a kedves kérdezőnek hasznos választ tudtam adni.:)

2011. ápr. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim válasza:
Kedves kérdező! Akaratodon kívül provokatív kérdést tettél fel! Nem hiszem h a válaszadók rosszindulatbol írták azt amit. Ha egy országban egy idegen népcsoport van, már az is azt jelenti, h ők bizony amolyan "bevándorlók, vendégek". A vendég ha ellátja magát, nem kell körülugralni, vagy eltartani akkor nincs gond. De itt másról van szó. A vendég leszarja h mit kéne tennie, ráadásul elvárja h eltartsak. Ezen túlmenően lop csal hazudik, mert máshoz nem ert (lásd kékfény m1-en). Így sztem senki ne várja el a magyaroktól h tisztelje ezt a fajt!!
2013. febr. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!