Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha valaki rosszul öltözik,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha valaki rosszul öltözik, lerombol nálam minden illúziót, emiatt felszínes lennék? 17L

Figyelt kérdés

Leszögezem, hogy nem a legdrágább, márkás ruhákra gondolok.

Lehet olcsón, turiból, netről rendelve, bolhapiacozva, akciókból is stílusosan öltözködni, és szerintem sokat elárul ez az emberről. Pláne férfiként.

De lányoknál is gyakran megfigyelem, hogy magukra aggatnak mindent, ami a Bershka kirakatában volt, és görcsösen villogni szeretnének.

Megkaptam a minap, hogy felszínes vagyok.

Persze nem nézem le, aki nem öltözik az én meglátásom szerint jól vagy előnyösen, de nem kelt bennem vonzalmat semmilyen szinten.



2014. dec. 17. 08:58
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
40%

A stílus nem egzakt fogalom; mindenkinek mást jelent. Egyszerűen azzal jársz, akinek veled egyező a stílusa, ennyi. Viszont ezt kihangsúlyozni, pláne "objektivizálni" a szubjektív ízlésedet, az éretlenségre vall.

Amúgy meg az régen rossz, ha valaki csak az "illúzió" miatt tetszik. Nézz utána a szó jelentésének. ;)

2014. dec. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Bizony, ez mind-mind szubjektív vélemény. Én aszondom, mindenki abba járjon, amiben ő jól érzi magát. Ha nem "megfelelő" "kellemesen vékony" alakkal húz valaki fel egy ruhát (amiket egyébként mindig a vékony emberekre terveznek, csöndben megsúgom), de ő abban teljesen jól érzi magát, illik hozzá stb stb, semmi bajom vele.


Engem egyetlen dolog zavar: ha valaki rosszul érzi magát a bőrében, ruháiban. Ilyenkor valahogy "leválik" róla a ruha, látod, hogy kényelmetlenül érzi magát.

Nem zavar a letolt gatya, mert tudom, hogy provokálásra megy ki. Nem zavar, ha valaki rosszul válogatja a ruhákat. Vagy kísérletezik, vagy ízlésficamos, vagy ez az ő stílusa - attól függ, hogy nézzük. Nem zavar, ha valaki nem alkalomhoz illően öltözik - én pl nagy tradíció ellenes vagyok. Engem nem zavar semmi. Nem akarok bekorlátozni senkit. Nyilván, van ami nekem tetszik, és van, ami nem. (Kifejezetten jó érzést keltenek bennem azok az emberkék, akik provokálnak, extrémek, feszegetik a határokat, tojnak a társadalmi elvárásokra.) Fejben elrendezem, vajon ebben és abban stílusú cuccban hogy nézne ki, aztán, mire elsétál mellettem, már teljesen máson gondolkodok.

2014. dec. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Így van! Az ízlés szubjektív dolog.


Fiatalon még bedőltem a kirakatnak (pl. megalomán méretű ékszerek, gagyi aranyozott óra... stb. :) ), de ma már (32) az összhatásból ítélek (ha éppen végignézek valakin).


Álszent dolog lenne azt mondani, hogy az öltözködés / megjelenés nem számít, vagy kevésbé fontos annál a benyomásnál, mint amikor valaki megszólal. Annak ellenére, hogy az elegáns áll hozzám a legközelebb; elismerem, hogy egy sima farmer-póló-edzőcipő kombó is állhat "lélegzetelállító módon" valakin. Azt gondolom, hogy ha ezek a dolgok (külcsin+belbecs) kiegészítik egymást akkor az a valaki "egyben van".

2014. dec. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Nem tudom. Tényleg nem tudom. Azt tudom, hogy engem nem nagyon érdekel, hogy öltözik a másik, viszont ha a drága cuccaival nagyzolni akar, de bénán válogatja őket össze, azt gáznak tartom. :"D


Viszont ha téged zavar, és nem kelt benned vonzalmat, ha valaki szerinted nem jól öltözködik, akkor ne gyere össze vele. Párt hosszabb időre, akár egy életre is választ az ember, így jogod van válogatni addig, amíg nem jön egy olyan, akinek nincsenek különösen zavaró dolgai, és a kisebb hibáit el tudod fogadni.


19/L

2014. dec. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Aki lepontozott, talán megpróbálkozna pár ellenérvvel?
2014. dec. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!