Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szakítottam a barátnőmmel,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakítottam a barátnőmmel, most fenyeget hogy öngyilkos lesz?

Figyelt kérdés

A történetem röviden. Együtt voltunk már közel másfél éve már, mikor nekem volt egy súlyos autó balesetem és ennek következtében nem ment a szex sem jó ideig miután felépültem. Egyszerűen 2-3 hónapig képtelen voltam az ágyban bármit is nyújtani majd ez fokozatosan javult. Mára már minden olyan mint régen ám a bökkenő az, hogy még én lábadoztam a kórházban utána otthon is ez idő alatt lefeküdt a barátnőm az egyik haverjával. Ő mondta el nekem 2 hete, és én ezért kidobtam. Szörnyen elkeserített a dolog ahogy viselkedett velem, most egy ideje fenyeget azzal hogy öngyilkos lesz.


24/f 22/l



2015. febr. 2. 13:39
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
64%
Nem gondolja komolyan. Miért nem hiszed el ?
2015. febr. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
91%
Le kell zárni, főleg az öngyilkosos részt, ha fenyeget, akkor mondd neki, hogy nyugodtan legyen öngyilkos, csak ne nálad, hogy ne kelljen takarítani utána. Ettől általában fel szokták fogni, hogy nem érdemes ilyennel fenyegetni a másikat.
2015. febr. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
64%

Ne kínozzon. Értsd meg, még olyan embereket sem lehet megmenteni önmaguktól, akiket szeretünk. Aki öngyilkos akar lenni, az nem valaki miatt lesz, hanem mert ő úgy döntött. Egy ilyen helyzetben semmi felelősséged nem lenne benne. Amúgy meg csak zsarol. Nőként mondom neked. Komolyan.


Szakíts meg vele minden kapcsolatot.

2015. febr. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
38%

Az öngyilkos nem jelenti be hogy megöli magát.

Nyugi nem lesz az.

2015. febr. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
93%

Mond meg neki, hogy kihívod rá a mentőket és a szüleinek is elmondod.


Hidd el, ettől észhez tér.

2015. febr. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
81%

Amit most jatszik az egy erzselmi zsarolas. Nyugodtan mondd el neki szep logikus modon, hogy:

- Ugye attol, hogy ongyilkossaggal fenyegetozik, meg nem fogod szeretni.

- Ha tegyuk fel vissza is fogadnad, attol meg nem fogod szeretni. Vajon pusztan az egyuttlet latszata ugyanaz, mint a tenyleges szeretetbeli egyuttlet? Vagy neki annyi eleg, hogy kivulrol ne latsszon a szakitas?

- Zsarolassal kenyszereteni valakit altalaban nem vezet celra. Gondolja el, hogy ha ot zsarolna meg egy csoves mondjuk, hogy vagy lefekszik vele, vagy ongyilkos lesz (marmint a csoves), akkor o megtenne-e.

- Es amugy is, mindenkinek a maga dolga hogy ongyilkos lesz-e, te ugyan nem erzel felelosseget a masok donteseiert, mert semmi kozod hozza. A szakitast nem te idezted elo, hanem o azzal hogy megcsalt, ezaltal a sajat ongyilkossagaert is o lesz az egyeduli felelos.


O nyilvan orjongeni fog, konyorogni, fenyegetozni, de ha te higgadt es targyilagos maradsz, illetve idonkent nyugtazod, hogy erti-e a dontesedet, akkor elobb-utobb leesik neki. Egyebkent ez a legfontosabb resz: ne mutass semmilyen erzelmet, se pozitivat, se negativat. Pattanjon le rolad, mint a gumilabda. Legyel olyan, mint egy orjongo kisgyerek kotelidegzetu apukaja (ugyanis az ilyen hiszti pontosan arra megy ki, hogy a masik is elveszitse a fejet, es baromi megalazo szamara, ha egy szituacioban csak o ordibal). Ne vadaskodj, csakis tenyeket kozolj, miszerint:

- A dontesed megvaltoztathatatlan. (Ne kecsegtesd, semmi “mi lenne ha”.)

- A dontesedet o okozta a megcsalassal.

- A dontesedre nem hat ki a hiszti.

2015. febr. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Ha ilyen helyzetben lennék, megmondanám neki, hogy részemről nincs visszaút, végleges a döntésem, igyekezzen elfogadni és feldolgozni, és fejezze be ezt az érzelmi játszmázást, érzelmi zsarolást az öngyilkossággal.


Nagy valószínűséggel üres fenyegetés, ettől függetlenül annyit mindenképpen megtennék, hogy szólok a szüleinek, hogy tudjanak arról, amit mondott, és ha gondolják, foglalkozzanak a kérdéssel.


Az emberek többsége nehezen tudna egy félrelépést megbocsátani, az meg nyilván mindenkinek még jobban fájna, és még nagyobb cserbenhagyásnak élné meg, ha ez akkor történne, mikor ő egy súlyos sérüléssel kórházban fekszik.


Szerintem akinek fontos a párja, és szereti, az ilyenkor mellette van, támogatja érzelmileg, meg ahogy csak tudja, nem pedig a megcsalásán jár az esze.


Úgy lennék vele, hogy ha ennyit jelentettem neki, akkor nyilván nem dobná el az életét egy szakítás miatt sem, csak próbál manipulálni érzelmileg.


Pár hete olvastam itt egy hasonló kérdésnél, hogy valaki leírta, hogy az ő volt barátnője ugyanezzel fenyegetőzött, aztán néhány héten belül már bepasizott.


A barátnőd 22 évesen felnőtt nő, most éppen adott saját magának egy leckét abból, hogy a döntéseinknek, tetteinknek következménye van, amiért felelősséggel tartozunk.

2015. febr. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 Szergej55 ***** válasza:
Tudomást se vegyél róla. Iktass ki mindent, amin keresztül elérhet, aztán majd ráun.
2015. febr. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Legyen. Az ő élete, az ő dolga. Semmi közöd hozzá.

Megcsalt és te ezért kitetted? Teljesen normális reakció? Mit várt, hogy majd megsajnálod, hogy szegény nem szexelhetett veled 2-3 hónapon át? HA ezért kicsinálja magát, legalább egy hülyével kevesebb fog élni a Földön.

Röviden: Ne foglalkozz vele!

2015. febr. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim válasza:
Majd én össze jövök vele és minden rendben lesz :D
2015. febr. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!