Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » "A nőket nem szabad megütni....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

"A nőket nem szabad megütni. " - Miért, a férfiakat igen? A gyerekeket igen?

Figyelt kérdés

Ha a férfiakat meg a gyerekeket sem szabad, miért nem úgy mondjuk, hogy "Embereket nem szabad megütni." Sőt, mondhatnánk élőlényeket is, mert mondjuk egy kutyát sem szabad ütni.


Miért gondolja azt a társadalom, hogy nagyobb bűn nőt ütni, mint férfit? Szerintem férfit/gyereket/kutyát/macskát verni ugyanolyan nagy bűn, mint nőt. Akkor ezt miért emelik ki külön?


Erről mit gondoltok?


https://www.youtube.com/watch?v=u3PgH86OyEM&feature=youtu.be


Én simán el tudom képzelni, hogy ez nem kamu. Miért van az, hogyha férfi ver nőt, akkor "gusztustalan szemét állat", de ha nő férfit, akkor csak röhögnek az emberek, vagy oda se figyelnek? Persze, aki férfi, és verekszik, "gusztustalan szemét állat", de aki nőként teszi ezt, az ugyanúgy az.



2015. márc. 23. 19:09
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
74%
Ütni nem, visszaütni igen.
2015. márc. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
100%
Na, várj. Szerintem ha férfi megver egy nőt ok nélkül, vagy kirohanásból, stb, az nem helyes. Ha egy nő megver egy férfit ok nélkül, vagy kirohanásból, az SEM helyes. A férfinak joga van megvédenie magát, ha a nő nekimegy, és ez fordítva is igaz, annyi különbséggel, hogy a nők többsége nem tudja megvédeni magát egy nála erősebb férfival szemben. És nem, gyerekeket verni sem helyes.
2015. márc. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
8%
Nem csak a verekedéssel van így. Sajnos a mindenhol jelen van a kettős mérce a férfi-nő ellentéteknél.
2015. márc. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:
Most nem volt szó visszaütésről.
2015. márc. 23. 19:13
 5/36 A kérdező kommentje:

"Ha egy nő megver egy férfit ok nélkül, vagy kirohanásból, az SEM helyes."


Mégis a társadalom nagy része csak röhögne, ha megtudná egy férfiról, hogy egy nő megverte.

Ha fordítva történt volna, akkor "szegény nő", és "gusztustalan szemétláda férfi":

2015. márc. 23. 19:14
 6/36 anonim ***** válasza:
100%
2.-nak igaza van. a férfi azért lehet "jobban" ütni (azért nem ítélik el annyira), mert ő nagyobb eséllyel tudja megvédeni magát.
2015. márc. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
55%
No mesélj! Elvert valamelyik vérmes kislyány?
2015. márc. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
61%

Itt az a probléma, hogy a férfi gyakran ok nélkül használja ki testi erőfölényét, egy részegedés, vagy rosszkedv(szomszédomon tapasztaltam) elég neki a verekedésre. Én úgy gondolom egy férfi sem tűrheti el, ha egy nő ilyen, s ez fordítva is igaz egy nő sem tűrheti el.

A társadalom szerint, azért bűn megütni egy nőt, mert a férfiak erősebbek,s kihasználják testi fölényüket, na de erősebbek vagyunk, csak épp hamarabb meg is halunk.

Az a videó szerintem nem igazi, csak egy megrendezett jelenet, de van ilyen. Egy nő akkor verheti a férfit, ha a férfi egy papucs, persze akármelyik férfi megvédheti magát, de ha nem teszi akkor kiröhögik.

2015. márc. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:

"2.-nak igaza van. a férfi azért lehet "jobban" ütni (azért nem ítélik el annyira), mert ő nagyobb eséllyel tudja megvédeni magát."


És ha tegyük fel egy kevésbé izmos férfit ver meg egy nagyon erős nő? Akkor megérdemelte, mert nem elég izmos, vagy mi?

2015. márc. 23. 19:16
 10/36 anonim ***** válasza:
Ezzel az a probléma, hogy nagyon gyengus pasiknak nem nagyon van izmos nőjük. Egyrész a nőnek, s a pasinak sem jó, mert a paliknak kisebbőségi kompplexust okoz vagy mit.
2015. márc. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!