Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » "A nőket nem szabad megütni....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

"A nőket nem szabad megütni. " - Miért, a férfiakat igen? A gyerekeket igen?

Figyelt kérdés

Ha a férfiakat meg a gyerekeket sem szabad, miért nem úgy mondjuk, hogy "Embereket nem szabad megütni." Sőt, mondhatnánk élőlényeket is, mert mondjuk egy kutyát sem szabad ütni.


Miért gondolja azt a társadalom, hogy nagyobb bűn nőt ütni, mint férfit? Szerintem férfit/gyereket/kutyát/macskát verni ugyanolyan nagy bűn, mint nőt. Akkor ezt miért emelik ki külön?


Erről mit gondoltok?


https://www.youtube.com/watch?v=u3PgH86OyEM&feature=youtu.be


Én simán el tudom képzelni, hogy ez nem kamu. Miért van az, hogyha férfi ver nőt, akkor "gusztustalan szemét állat", de ha nő férfit, akkor csak röhögnek az emberek, vagy oda se figyelnek? Persze, aki férfi, és verekszik, "gusztustalan szemét állat", de aki nőként teszi ezt, az ugyanúgy az.



2015. márc. 23. 19:09
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:

"No mesélj! Elvert valamelyik vérmes kislyány?"


Szóval aki igazságtalannak tart valamit, az biztosan áldozat, ugye?

Nagyon intelligens és éretten gondolkodó ember lehetsz, gratulálok!

2015. márc. 23. 19:18
 12/36 A kérdező kommentje:

"mert a férfiak erősebbek"


Ez ugyanolyan általánosítás, mint a "cigányok lopnak", vagy a "zsidók pénzéhesek". Sok esetben igaz, de nem minden esetben, ezért nem lenne szabad minden cigányról azt gondolni, hogy lop, minden zsidóról, hogy pénzéhes, vagy minden férfiról, hogy erősebb akármelyik nőnél...

Csak hát a társadalom szeret általánosítani...

2015. márc. 23. 19:19
 13/36 anonim ***** válasza:
100%
A férfi nem azért erősebb mert ezt mondjuk, egy férfi tényleg erősebb, az a hormon ami az izomzatért felelős jobban teremlődik, ezért kell egy nőnek 2x-3x annyit edezeni ugyan az eredmény eléréshez mint a férfinak. Olvass utána (7.-es bioszkönyv)
2015. márc. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
u.i.:Mi most az átlagos társadalomról beszélünk szerintem, s nem az extrém esetről.
2015. márc. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 A kérdező kommentje:

13:


Igen, átlagban egy férfi erősebb, mint egy nő.

De ez nem azt jelenti, hogy akármelyik férfi erősebb akármelyik nőnél. És amíg van erősebb nő akármelyik férfinél, addig elítélendő ugyanúgy a férfiak verése is.

Sőt, ha minden nő gyengébb lenne a férfiaknál, akkor is. Aki gyengébb, az ütheti az erősebbet?

2015. márc. 23. 19:23
 16/36 A kérdező kommentje:

"Mi most az átlagos társadalomról beszélünk szerintem, s nem az extrém esetről."


Itt a gond, hogy általánosítasz, mint a legtöbb ember.

Mi van, ha épp azt a férfit, akit kiröhög az átlagember, épp egy küzdősportban világbajnok nő veri? Nem tudhatod, hogy nincs így.

2015. márc. 23. 19:25
 17/36 Scav ***** válasza:
Senkit sem szabad bántani. Ha valaki megüt, visszaütök, megvédem magam. De csak addig, amíg meg nem hátrál. Csak önvédelemből ütök, vagy ha szeretteimet kell megvédeni egy támadástól. Nemtől függetlenül.
2015. márc. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:

"Mi van, ha épp azt a férfit, akit kiröhög az átlagember, épp egy küzdősportban világbajnok nő veri? "



Egy ilyen nőnek nem egy 40 kg-os csonthalmaz a palija, itt a gond. Mindenki magához hasonló párt választ, s az a nő lehet jóval kisebb is, aki veri a férfit, s nem kell erősebbnek lennie, ilyen esetekben a pali nem mer semmit tenni, s nem a nő erősebb.

2015. márc. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 A kérdező kommentje:

"Mindenki magához hasonló párt választ, s az a nő lehet jóval kisebb is, aki veri a férfit, s nem kell erősebbnek lennie, ilyen esetekben a pali nem mer semmit tenni, s nem a nő erősebb."


Ekkor nem elítélendő a nő? Ha mondjuk gyengébb, és veri a férfit, aki nem akar visszaütni? Szerintem ugyanannyira elítélendő, mint az erősebb férfi, aki üti a nőt.

2015. márc. 23. 19:30
 20/36 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben sem kell kinevetni a férfit.
2015. márc. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!