Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a feminizmus...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek a feminizmusról?

Figyelt kérdés
Bocsánat ha provokatív a kérdés.Nem akarok provokálni,de érdekelne ha egyenlőség van akkor pl a nehéz tárgyakat miért a férfiaknak kell cipelni ? Ha már egyenlőség van akkor ezen a téren is az van nem ? Cipelheti a nehéz tárgyat a nő is.Tényleg bocsánat mindenkitől ha provokatív,de ma ezen filóztam.
2015. jún. 9. 18:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Hivatalos munkavégzésnél van egy szabályzat az emelhető súly(ok) nagyságáról. Életkor, nem, és testalkat alapján van összeállítva.
2015. jún. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
27%

Szerintem hulyeseg. No vagyok , velemenyem szerint nem baj ha a ferfi egy kicsitek dominansabb. Termeszetesen tiszteljen es szeressen, ne uralkodjon rajtam de lehet az ove az utolso szo. Az a mozgalom amit feminizmusnak titulalnak mar inkabb felsobbrenduvs mint egyenlove teszi a noket. Szerintem a nonek igenis a csalad neveles es az otthon teremtes legyen az elso utanna a munka. A haztartasba segitsen be a ferfi is, nem feminizmus kell hanem egyenloseg. Azzal viszont tisztaban kell minden nonek lennie hogy milyen a fizikuma en pl felbirok cipelni nehez cuccokat a 3.ra az mas teszta hogy a parom elveszi tolem.

18/L

2015. jún. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
30%
Ezt egy nő szájából hallani,visszaadtad a női nembe vetett hitem.Na jó ez túlzás,eddig is hittem a női nemben,de azért nagyon jól esett.
2015. jún. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
75%

Az, hogy ki mit emelhet, összetett dolog, nem csak a nemektől függ. Ha egy pasinak teszem azt gerincsérve lesz, vagy olyan balesete volt, ami miatt eltiltották az ilyen munkától, ugyanúgy nem emelhet, még akkor sem, ha hősködni akar, vagy jól érzi magát, a munkáltatót meg a dolgozót is megbüntethetik, ha ilyet találnak.


Ma sokan olyanra is ráhúzzák a feminizmust, aminek semmi köze hozzá, egyébként meg fontos dolog, van miért harcolni, van mire felhívni a figyelmet (pl. családon belüli erőszak), vannak olyan országok, ahol sokkal rosszabb a nők és gyerekek helyzete, mint nálunk (India pl.).

2015. jún. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Ezt esetleg ajánlom figyelmedbe: [link]
2015. jún. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Az emancipáció nem azt jelenti, hogy akkor mától a nők is cipelik az ötven kilós cementes zsákot.

Jogokról beszélünk. Pl joga van a nőknek szavazni.

Ez nem volt mindig így.

Ezt nem lehet a testi adottságokkal összekeverni.

Egy átlagos testalkatú nőnek nincs annyi izomereje.

(itt megjegyezném, hogy a 60 kilós barátnőm simán elcuccolná azt a cementes zsákot, mivel súlyemelő, míg a sógorom meg se tudná emelni)

De azt is megjegyezném, hogy az emancipáció nem csak a nőknek volt hasznos.

2015. jún. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
18%
Az, mint a nácizmusról vagy a cionizmusról.
2015. jún. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
82%

A nehéz tárgyak cipelése téma nem függ össze a feminizmussal, csak logikátlan emberek folyamatosan összemossák.


A feminizmus eredetileg arról szól(t), hogy a nőknek is ugyanannyi joguk legyen, mint a férfiaknak.

Ugyanúgy szavazhassanak, tanulhassanak, dolgozhassanak (ugyanakkora fizetésért). Én támogatom ezt, és azt is, hogy nem kéne lenézni a nőket, ugyanannyit számítson az ő véleményük is mindenben.

Viszont azt elutasítom, hogy TÖBB joguk legyen, a modern feminizmus pedig sok ponton erről szól, így az a helyzet állt elő, hogy bizonyos dolgokban pofátlanul több joguk van a nőknek, míg más dolgokban pedig meg van rekedve a fejlődés, mert nem illetik meg őket azok a jogok, amik kellenének. Az is probléma, hogy a modern feminizmus már összefolyik a férfigyűlölettel és a férfiakról alkotott kártékony sztereotípiák alkotásával.


A nehéz tárgy cipelős dolgon nem te filóztál, hanem már egy 100x elcsépelt közhely, nem kellene saját gondolatnak beállítani.

A nők átlagban fizikailag gyengébbek, ezért elvárás, hogy a férfiak cipekedjenek.


Ja, és különbséget kell tenni egyenlőség és egyenjogúság között.

2015. jún. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
43%
szerinted egy 100 kilós férfi, vagy egy 45 kilós nő tudja cipelni a 70 kilós szekrényt?
2015. jún. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
77%
"szerinted egy 100 kilós férfi, vagy egy 45 kilós nő tudja cipelni a 70 kilós szekrényt" - Szerintem ha nincs rajta fogás, leginkább egyik sem. :-)
2015. jún. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!