Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a feminizmus...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek a feminizmusról?

Figyelt kérdés
Bocsánat ha provokatív a kérdés.Nem akarok provokálni,de érdekelne ha egyenlőség van akkor pl a nehéz tárgyakat miért a férfiaknak kell cipelni ? Ha már egyenlőség van akkor ezen a téren is az van nem ? Cipelheti a nehéz tárgyat a nő is.Tényleg bocsánat mindenkitől ha provokatív,de ma ezen filóztam.
2015. jún. 9. 18:32
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
93%
Chloroform Perfume - Egyetértek, én nőként ugyanígy látom, valahogy nem jó irányba ment el ez az egész. Azt nem tudom, hogy a szélsőséges feminista elvek kialakulásához mennyi köze van annak a dacnak, amit az vált ki, hogy más téren meg még mindig bajok vannak, talán lehet szerepe ennek is. Előbb-utóbb egyensúlyba kellene, hogy kerüljön, de nem biztos, hogy ez a mi életünkben fog bekövetkezni. Az biztos, hogy megküzdöttem azzal, hogy komolyan vegyenek, elismerjék a tudásomat és lehetőséget kapjak bizonyítani egy olyan munkaterületen, ahol több a férfi.
2015. jún. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
26%

Íme néhány ismertebb feminista gondolata:

[link]

további idézetek:

„Ahhoz, hogy az élet fennmaradjon ezen a bolygón, egy fertőtlenítésre van szükség a Földön. Úgy gondolom, hogy ezt egy olyan evolúciós folyamat fogja kísérni, ami a férfi népesség drasztikus lecsökkenését eredményezi.”- Mary Daly, feminista, a Boston College professzora

„Minden férfi egy nemi erőszakoló...” - Marilyn French, feminista, újsagírónő;

„A házasság intézménye a nemi erőszak gyakorlatából fejlődött ki. A patriarchátusban minden nő fia egy potenciális áruló, egy másik nőnek a megerőszakolója és kizsákmányolója.” - Andrea Dworkin, feminista, írónő.

Miközben a feministák a gender elmélet kapcsán elutasítani látszanak minden nemekhez köthető sztereotípiát, eközben a leginkább felháborító, megkülönböztető gyűlöletbeszéd a feminista aktivisták részéről hangzik el.

2015. jún. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
21%

A feminizmus a hapsik (további) beégetésére való.

Hogy miért?

Az emberek megszokták, hogy a hapsi visz mindent. Namármost ha egy hapsinak van egy feminista párja, akkor ha a nő viszi a bőröndöt, akkor az utca embere - mindenféle háttértudás nélkül - már elkezd majrézni, hogy miért a nő viszi a cuccot? De ugyanez van a tömegközlekedési eszközön: át kell adni a nőnek a helyet. Egy feministának hogyan, ha nem akar egy hapsi helyére sem ülni?

Még lehetne sorolni, de az tuti, hogy ebből hapsi jól nem jön ki...

2015. jún. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
37%
Mindkét oldalon vannak radikális idióták. Szerintem kár ezen példázódni.
2015. jún. 9. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
84%

Mégis ki az a hülye aki a feminizmust a nemi szerepek eltörlésével azonosítja?

Arról szólt hajdanán, hogy a nőnek legyen joga választani. Világos? Ha tanulni akar tanulhasson ha babázni akar babázhasson stb.


NEM egyenlő a férfigyűlölettel, NEM egyenlő az udvariasság eltörlésével és NEM teszi fizikálisan erősebbé a nőt. Párom se azért ragaszkodik a nehezebb szatyorhoz mert ő a férfi hanem mert erősebb. És se hagyom a 10 éves unokaöcsém cipekedni ha nálam is elfér a nehezebb cucc. Amúgy nem kell, csak szerintem alapvető törődés és odafigyelés a másikra ha én kevesebb nyűggel meg tudok csinálni valamit és belefér az időmbe, kedvembe akkor én csinálom.


Olyan ostobának tartom az ilyen provokatív kijelentéseket, miszerint. "Jó de akkor nem engedem előre" vagy "a feminizmus addig tart amíg nem kell a hűtőt felcipelni a 7.-re" és társaik. Ezek az emberek keverik a szezont a fazonnal. Megint olyan dolgokról alkotnak véleményt amiknek a mibenlétével sincsenek tisztában.

2015. jún. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyenlőség akkor lesz, ha mindenki hermafrodita.

Egyenjogúság a kitűzött cél, és elég sokat javult a helyzet.

Például az elmúlt két évben férfiak is elmehetnek a kis hazánkban gyedre.

De ha aszerint akarsz megítélni egy halat, hogy milyen ügyesen mászik fára, akkor hülye vagy barátom.

2015. jún. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
21%

"Mégis ki az a hülye aki a feminizmust a nemi szerepek eltörlésével azonosítja? "

A gender-femnizmus. Te nem vagy tisztában a fogalmakkal. (Állításuk: a nemi szerepek társadalmi konstrukciók.)

2015. jún. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
79%

17-nek

Nem a szélsőségekről volt szó. Ennyi erővel a környezetvédelmet is azonosíthatod az ökoterroristákkal. A kérdező nem a gender-feminizmusra kérdezett. Akkor azt írta volna.

Te pedi kötözködj inkább a zsákkal ha ennyire nem bírsz magaddal.

2015. jún. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!