Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan érzem úgy hogy nem ér...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan érzem úgy hogy nem ér az életem semmit?

Figyelt kérdés

18 évesen elköltöztem a szüleimtől külföldre az idős nagynénémhez. Ez volt a legjobb döntés akkor, mert otthon a légkör nagyon rossz volt. Veszekedések,borzalmas lakáskörülmények,anyagi eredetű viták. Utáltam járni már gimibe is. Az osztálytársaim tele voltak pénzzel, míg nekem alig volt néhány ruhám és naponta beosztottam mennyit tudok ételre fordítani. Soha nem jártam bulizni, barátaim nem voltak. A szüleim feltétele az volt hogy ha ápolom a 80 körüli nagynénémet és vezetem a háztartását akkor mehetek és ezért cserébe lakhatok nála és kapok valami zsebpénzt a szüleimtől. Kijelentették,tanítatni nem tudnak azt oldjam meg magam. Azt tanácsolták hogy házasodjak meg, mert nekik nincsen pénzük rám.

Közben előkészítettem egyedül a papírjaimat hogy egyetemre felvételizek kinn, tanulni szerettem volna nagyon. Sajnos nem vettek fel elsőre de kitartottam és jártam felkészítő magántanárhoz igy késöbb bejutottam. Mosok,takarítok,bevásárolok,nagynénémet vizsgálatokra hordom és közben megprobálok órákra járni és tanulni. Dolgozni is akartam de nem találtam munkát. Rendszeresen 200 kilométert(vonattal) utazom a suliba,de sokszor a változó tanrend és a menetrend miatt nagyon sokat kell várnom. Utána jön a háztartás,nagynéném,tanulás közben "büvészkedem" a kevéske zsebpénzemmel hogy jusson mindenre. Nagynéném úgy tekint rám mintha a háztartási alkalmazottja lennék.

Mostanában depressziós vagyok, úgy érzem hogy az életem nem ér egy fikarcnyit sem. A többi húszonéves lánynak színesebb és könnyebb élet adatott meg. Sokakat segítik is a szüleik. Ma mikor vártam a buszt éppen egy korombeli csoporttársnőm hajtott ki az egyetem parkolójából a kisautójával. Nekem is jól jönne egy autó,sokat segítene. A szüleim nem adtak semmit, kihasználnak mert jól járnak avval hogy én ápolom a nagynéném aprópénzért. Különben eltartási szerződést kötne mással és máshoz kerülnének az ingatlanjai és a pénze.

A tanácsuk csak ennyi volt: menjek férjhez mert nem tudnak gondoskodni rólam. Anyám bundákra és új autóra gyűjt és azon gondolkodik mit fog csinálni a nagynéném lakásának árával ha majd az meghal.


2015. jún. 23. 19:41
 1/1 anonim ***** válasza:

Hm .. mintha a Hamupipoket olvasnam. Nem lehet konnyu neked.

DE: azt tudnod kell, hogy a korulmenyeinket mi magunk teremtjuk azzal, hogy ilyen-olyan helyzetekben igy vagy ugy dontunk, vagy bebeszeljunk magunknak, hogy nem erdemlunk jobb eletet. Te is megerdemled, hogy konnyebben menjen a sorod! A helyedben en a lelkemmel foglalkoznek kicsit, utanaolvasnek spiritualis temaknak, hogy megtudjam, honnan jonnek ezek a blokkok, amik nalad sajnos jocskan akadnak.


Kitartas!

2015. jún. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!