Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet feldolgozni azt,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet feldolgozni azt, hogy valaki miattatok lett öngyilkos?

Figyelt kérdés
Volt már valaki ilyen helyzetben?
2015. júl. 11. 21:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
62%
Először is saját maga miatt lett öngyilkos, a gyengesége miatt. És igen, elég hamar túltettem magam rajta.
2015. júl. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi történt ? Írhattad volna részletesebben is.
2015. júl. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
82%
Nem más miatt lett öngyilkos.
2015. júl. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem én pontoztalak le, tudom, hogy igazad van. :(
2015. júl. 11. 22:07
 5/13 anonim ***** válasza:
Attól függ hogy ki az illető. van olyan akinél talán még vállon is veregetném magam. Persze ez egy feloldhatatlan paradoxon, mivel ez azt feltételezné hogy bármiféle emberi érzés szorult belé a kapzsiságon hatalommánián és önteltségen kívül, és ebben az esetben mégsem örülnék neki annyira.De kardomba még úgy sem dőlnék.
2015. júl. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
64%
miért ölné meg bárki magát miattam? ha imádhat isteníthet egész életében? :D
2015. júl. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nehezen, hiszen ilyen esetben, ha nem is tehet róla kifejezetten az ember is megy az önhibáztatás. ("De ha ekkor és itt ezt tettem volna, segíthettem volna, jobban oda kellett volna figyelnem rá" stb) Ettől függetlenül, igaza van az elsőnek, mindenki maga miatt lesz öngyilkos. Az életéért mindenki maga felel, nem varrhatja mások nyakába.
2015. júl. 11. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudok róla,még senki sem szólt,hogy kinyírta magát.
2015. júl. 12. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
34%
Miután ebben a kategóriában van a kérdés, nyilván a Kérdező nagyon csúnyát átverte, megalázta és cserbenhagyta, megkínozta azt az embert, aki a párja volt, és aki nem tudta elviselni ezt a fájdalmat. Van olyan, amikor amiatt lesz valaki öngyilkos, mert nem tudja elviselni a fájdalmat - esetleg sérüléseket, megcsonkítást, betegségeket vagy kisemmizést, társadalmi megaláztatást, rágalmakat, meghurcoltatást, árulást - amiket valaki okozott neki, pláne ha olyan valaki, aki szerelmet hazudott.
2015. júl. 12. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, kicsit túlzásba esel. Amire én inkább következtetnék a kérdésből, ami ennél sokkal sokkal általánosabb, hogy a kérdező hisztis picsä ex pasija/csaja kijelentette, hogyha nem jönnek össze újra, akkor öngyilkos lesz. De nem gondolja komolyan, csak az érzelmi zsarolás mostanában menő.


Ahhoz meg, hogy egy esetlegesen alapból veszélyesen depressziós, valamiféle személyiségzavarban szenvedő ember esetleg valóban öngyilkos legyen az exe miatt, nem kell az exnek semmi kiemelkedőt tenni. Még csak egy borderline-os is képes megölni magát mindenféle extra negatív bánásmód nélkül. Nálunk gyakori nagyon az öngyilkossági késztetés, az egyik legmagasabb a tényleges öngyilkosságok aránya is, kezeletlen esetben tényleg veszélyes. És ahhoz, hogy ez bekövetkezzen bőven elég egy rossz pillanatban történt vizsga bukás vagy egy teljesen hétköznapi "sajnos mégsem illünk össze, tényleg szerettelek, de ez nem működik, nem vagyok melletted boldog" jellegű szakítás is. Semmi megalázás, árulás, átverés, megcsalás NEM kell hozzá. Sokkal inkább múlik a beteg ember aktuális állapotán. Ha amúgy jól volt, akkor nem fog történni semmi csak rossz passzba kerül. Ha már amúgy is rosszul volt, és esetleg az állandó dührohamai miatt következett be a szakítás (ahogy valljuk be, az átlag ember reagálna...) akkor simán lehet, hogy ide jut.


Engem párszor szedtek már le ablakból utolsó pillanatban barátaim, mert éppen észrevették. Éppen srác miatt is. Semmit nem követett el, csak merészelt kiszeretni belőlem. Amúgy tök jogosan. Azóta pszichiáter rendbe tett, gyógyszereket is szedtem, terápiára is jártam, semmi bajom. Nem MINDIG a másik fél hibája, van amikor maximum annyit tehetett volna, hogy FELISMERI, hogy az illető BETEG, és elviszi orvoshoz. De ha nincs meg ez a "műveltsége" a pszichiátriai betegségek terén, akkor egy személyiségzavaros embert simán hisztisnek fog titulálni és emiatt elhagyja. Ahogy az teljesen magától értetődő számára.


Létezik az is, amiről te beszélsz, nem tagadom... De nem kell rögtön nekiesni a kérdezőnek. Egészséges ember nem lesz öngyilkos. És nem biztos, hogy attól lett beteg, aki éppen az utolsó csepp volt a pohárban. Lehet hogy örökölte a hajlamot vagy már gyerekkorában kialakult, lehet hogy az első párkapcsolata tette tönkre, akármi lehet.


Az, hogy miatta lett öngyilkos nem nagyon specifikálja ezt. Tehet a kérdező róla? Ezt neki kell tudni. Tett-e ő bármit, amiért egészséges ember öngyilkos lenne? Egy megcsalás még nem ez a kategória!!! Ehhez sokkal komolyabb dolgok kellenek.

Viszont egy pszichopata ember, aki durván manipulálja és teljesen kiforgatja és tönkreteszi a "párját", nem fog foglalkozni azzal, hogy hogy tegye magát ezen túl, mivel amúgy sem képes lelkiismeret-furdalást érezni (pont ez a betegségének a lényege).


Szóval valószínűbb, hogyha már felteszi ezt a kérdést, akkor nem igazán hibás, csak abban, hogy nem ismert fel egy beteg embert. De hidd el, ez az átlagnak nem is megy időben.


23L

2015. júl. 12. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!