Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kezdjek a párommal?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit kezdjek a párommal?

Figyelt kérdés

Egy betegség ül a kapcsolaton.

3 éve vagyunk együtt, az utóbbi 1 évben összeköltöztünk.


Az a baj, hogy most derült ki, hogy igénytelen, rendetlen. Én kaparom ki a cuccait az ágy, asztal alól, én törlöm fel a konyhapult alatti mocskot, stb. Ő nem hogy fel nem állna de ha erélyesebben szólok rá, hogy őt ez tényleg nem zavarja, gyakran neki áll fejlebb.


A két év alatt nem vettem észre, mert először nálunk laktunk én meg rendszeresen pakoltam, takarítottam, utána az anyjánál laktunk aki elég rendetlen, de a lány folyton szabadkozott, hogy majd a külön lakásban ő persze rendet tart, nem lesz az a gusztustalanság mint itt. Sőt, még rá is játszott azzal, hogy folyton mondogatta, hogy alig várja, hogy az új lakásban legyen mert nem bírja ezt a mocskot.


Na egy éve az új lakásban élünk, mielőtt berendeztünk folyton az volt a problémája, hogy nincs hova pakolni. Most, hogy már be lett rendezve már szarik bele a koszba.


Teljesen kétségbe vagyok esve mert nekem rengeteg időm és energiám ment erre az egész kapcsolatra, pedig úgy néz ki oda tartozik ahova elhoztam, a mocsokba a beteg anyjánál.


Most én takarítsak egy nő után aki közben facebookozik a telefonján meg vakarja a seggét?


2015. júl. 27. 14:58
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Lehet leszólni, de változtatni tényleg nem egyszerű. Nem mindegy az sem, neked mit takar az, hogy erélyesebben szólsz rá.


Én pl. tudom magamról, nőként, hogy rendetlen vagyok. Mert itthon anyám lusta takarítani, kutyánk is van, mindig szőr, kosz... én meg anno kamasz fejjel csakazértsem foglalkoztam vele, mert nagyon sok balhé volt belőle, eredménytelenül. Aztán 18 évesen elmentem albérletbe, mondván, majd én megmutatom, hogy nem vagyok olyan, egy pár hónapig ment is a dolog, barátokkal laktunk, felosztottuk a munkát... aztán később, mikor egyedül éltem, hirtelen azon kaptam magam, hogy pont ugyanazt a kupit alkotom meg, mint amihez otthon szoktam. Mert eleinte az volt, hogy nincs elég szekrény, azért van kupi, aztán meg......

Lényeg a lényeg, én ezt tudom magamról, mostanra ott tartok (bár most épp itthon lakom muszájból), hogy a saját részemet havonta egyszer kipucolom, vagy ha épp vendégek jönnek, és fogadkozok, hogyha újra elköltözöm, rendet tartok majd. De azt is tudom, hogyha ezt bárki ilyen stílusban az arcomba merné tolni, hogy de rohadjak meg a mocsokban mint az anyám, akkor úgy vágnám szájon, hogy nem tenné zsebre. Ha meg a párom csinálná ezt, akkor repülne páros lábbal...

Pedig én még tudom is magamról a dolgot. Csak hát ugye, nem mindegy, milyen stílusban van közölve.


Elnézést a kitérőért, ezt csak azért, hogy megvilágítsam a másik oldalt is.

Kérdésedre a válasz, mihez kezdj a pároddal? Ha szereted, támogasd, segíts neki, hogy megváltozzon. Korábban jelezte, hogy nem bírja, ami otthon van, tehát az igénye meglenne rá. Csináljatok egy naptárt, beosztást. Mi az, amit ő megcsinál, mi az, amit te? Melyik napokon? Lehet ikszelgetni, szerda a nappali, péntek a háló takarításának a napja, minden második hétvége a fürdő... ilyesmi. Esetleg meg lehet beszélni, hogy ő utál mosogatni, akkor azt viszed te minden nap, cserébe övé a porszívózás.

A lényeg az, hogy ne cs.szegesd, hogy milyen egy hulladék háziasszony, hanem segítsd, támogasd, alakítsatok ki egy közös értékrendet, ami megfelelő kompromisszum a pedantériád és az általa megszokott kupi között. Időbe telik, ez igaz, de működhet. A saját példámon tudom, hogy igen. :)


Ha viszont komolyan gondolod ezt a hozzáállást, hogy inkább vettél volna nyaralót, meg bezzeg most tapadnának a húsz éves csajok, akkor dobd minél hamarabb. Mert akkor bizony nem vagytok egymáshoz valók, és nem a takarítás miatt, hanem mert ezek a gondolatok azt jelzik, hogy menekülnél a kapcsolatból. Ha pedig ez igaz, akkor később lesz más indok úgyis.


Én azért kitartást kívánok. :) Hidd el, működhet a dolog, ha igazán akarjátok!


25N

2015. júl. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
köxi
2015. júl. 27. 18:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!