Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Helytálló szerintetek az a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Helytálló szerintetek az a kijelentés, hogy a férfiak általában egyszerűsíteni szeretik a saját életüket, a nők meg bonyolítani?

Figyelt kérdés

Az ismerősi, haveri, munkahelyi és egyéb társasági körömben az esetek 80-90%-ában ezt tapasztalom. Minden férfi általában törekszik különféle problémák, akadályok esetén az egyszerű megoldásokra. Ugyanezt látom szociális téren is: a férfiak törekednek az őszintébb, korrektebb emberi kapcsolatok ápolására, a konfliktusokat is általában kerüljük, szóval ha nem muszáj, nem futunk felesleges köröket érzelmi viharok terén. Szeretünk mindent a humor oldaláról megközelíteni, de ugyanúgy képesek vagyunk verbálisan támogatni bárkit, ha segítségre szorul. Szeretünk mi is pletykálni a nőkről, kibeszélni, hogy melyik hogy néz ki, melyik milyen értelmi felfogással rendelkezik, de nálunk itt nagyjából ki is merül a "rosszindulatunk".


Ellenben a nők igazi bonyolítószerkezetek. Mindent megkavarnak, mindent felkavarnak, mindent összekuszálnak maguk körül. Jelképesen látnak egy nyugodt, csendes tófelszínt, aztán beleugranak, összecsapkodják, felrúgják az iszapot, zavaros, háborgó lesz a víz, a benne lévő állatkák meg teljesen összezavarodnak. Nők esetén 80-90%-ban ezt tapasztalom. Rosszindulatúan kibeszélik, fúrják egymást, pletykálnak, hazugságokat terjesztenek a másik háta mögött, a szemükben meg jópofiznak, s letagadják, ártatlan bárányként tüntetik fel magukat, másra hárítják a felelősséget, manipulálják a környezetükben élőket, alátesznek a saját barátnőiknek, kolléganőiknek. Keresik a konfliktusokat, s akkor érzik jól magukat, ha fortyog körülöttük a levegő.


Lehet, hogy általánosításnak gondoljátok, de mint írtam, az esetek nagy többségében, minimum 80%-ában ezt látom. Sohasem tagadtam, hogy a férfiak között is van aljas szarkeverő, és a nők között is van egyenes, derék, őszinte típus, csak hát ők az elenyésző kisebbséget képviselik mindkét nemben. A kérdésem tehát: a nők (nagy része) miért érzik magukat otthonosabban, ha forr a levegő körülöttük, és miért nem tudnak nyugodt, harmonikus életet élni?


2015. aug. 25. 13:01
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Lehet csak nekem vannak intelligens barátnőim, de pont, hogy nem ezt tapasztalom. Férfi körben is ugyanúgy megy a pletyka meg a furkálódás de annak beismerése szociális kasztráció lenne így foggal-körömmel ragaszkodnak a sztereotípiákhoz. Bár különösen a pletykánál párhuzamot vélek felfedezni az emberek intelligenciája és a pletyka terjesztése közt.
2015. aug. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Szerintem nem. Mind a két típusú emberből ("bonyolító" és "egyszerűsítő") vannak szép számmal a nők és a férfiak között is. Szerintem eléggé kiegyenlített az arány, a 80%-t a nők javára erősen túlzónak tartom.
2015. aug. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Férfi körben szerintem több az országos manipulatív pletykafészek, csak nekik legalább normális témáik IS vannak (néha). Nők között több az olyan aki igaz jószándékú de egy gramm normális témája nincs, azért van hogy nőként néha érdekesebb férfival beszélgetni.
2023. jún. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!