Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Akik felháborodtak azon, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akik felháborodtak azon, hogy egy hackercsoport közzétette az egyik megcsalós társkereső oldalra regisztrált emberek adatait, azok mit gondolnak az alábbi érvekről?

Figyelt kérdés

1. A csoport üzent az oldal tulajdonosának, hogy ha megszüntetik az oldalt, akkor nem hozzák nyilvánosságra az adatokat. Tehát a céljuk nem mindenképpen az adatok nyilvánosságra hozása, hanem az erkölcstelen, gusztustalan oldal elleni harc volt. Amúgy a kapitalizmus rossz oldalát nagyszerűen megmutatja, hogy létezhetett ilyen oldal: "Nem baj, ha erkölcstelen, de legalább a pénz jön belőle" - gondolhatták az oldal kitalálói.


2. Többen jöttek azzal, hogy ez egy nyilvános dolog, senkinek semmi köze nincs hozzá. Ha a társadalomnak nem is (bár én nem tartom tragédiának, ha megtudja), de az illető, regisztrált ember párjának nagyon sok köze van hozzá, hogy megcsalják őt. Másképp hogy oldhatták volna meg, hogy mindenkinek csak a párja tudja meg, hogy regisztrálva volt az oldalra? Mert abban gondolom, senki nem akar vitatkozni, hogy az ember párjának köze van ahhoz, ha megcsalják.


3. Sokan írják, hogy talán jobb, ha ki se derül az igazság. Nos, a megcsalónak biztosan jobb. Viszont a megcsalt fél helyében én örülnék, ha tudnék róla, és eldönthetném, hogy akarok-e olyan emberrel együtt élni, aki megcsalt, vagy sem. A gyerek érdekéről is írtak. Vajon az jó, ha a gyereket egy ilyen sunyi alak neveli fel, aki titokban csalja a párját?


4. Olyat is olvastam, hogy van akinek működik a házassága, csak a szex nem, és ezért csalja meg a párját. Ez esetben meg lehet beszélni, és megegyezni, hogy mindkét fél szexelhet mással, és akkor nem kell titkolózva ilyen oldalakra regisztrálni. Nekem ez jobb megoldásnak tűnik, mint a másik háta mögött megcsalni őt.



2015. aug. 26. 19:07
1 2
 1/12 opened paradise ***** válasza:

Nekem ez új,de szerintem zseniális!


Bár az ultimátum...ugyanúgy csinálnák az oldal nélkül is.

2015. aug. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%

Én sosem csaltam meg senkit, de hiszek a szabadságban, az emberi jogokban és a saját felelősségben.


Nem tetszik,hogy egy anonim csapat meghekkel egy oldalt (bármilyet) és nyilvánosságra hoz személyes adatokat. Kik ők, hogy ítélkezzenek? Lehet, hogy csupa olyan ember akik sosem csalták meg a párjukat, de tettek ugyanúgy sok rossz dolgot, de mi nem tudjuk, hogy kik ők, milyen emberek, ergo ők ítélkezhetnek, ad absurdum, beleszólhatnak mások életébe, de mi nem tudjuk hogy ők

milyen erkölcsi alapon teszik ezt.


Arról most ne is beszéljünk, hogy sokszor a gyerek érdeke az lenne, hogy még egy kicsit együtt maradjanak, de ezt a döntést valami idegen a kezébe vette ezzel. Ha egy érettségi előtt álló kamasz lánynak azzal kell szembesülnie, hogy az apja egy majdnem vele egykorú nőt kefél, azt nem segíti ebben az élethelyzetben, míg lehet hogy elmegy egyetemre, éli az életét a szülők meg közben csendesen elválnak és ő már csak a végeredménnyel szembesül.

Tehát az eredmény egy alkalmasabb időben, kíméletesebben lesz neki tálalva és talán az apjáról benne élő kép is csak egy kicsit inog meg.


Egy megromlott házasság nehéz kérdés, sokszor nehéz belőle kijönni a közös vagyon, vállalkozás, hobbi vagy baráti kör miatt. Hadd döntsék már el ők, mikor borul a bili....


Jézus azt mondta: más szemében észreveszed a szálkát, a magadéban meg a gerendát sem.

És ezzel nem a titkolózást vagy a házasságtörést pártolta hanem az ítélkezés bűnére hívta fel a figyelmet. Sőt: sosem mondta hogy a házasságtörők nem jutnak a mennybe, de azt mondta hogy aki ítélkezik az kemény ítélet alá esik.

2015. aug. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

"Kik ők, hogy ítélkezzenek?"

"milyen erkölcsi alapon teszik ezt."


Bizonyos adatok közzététele mióta számít ítélkezésnek? Ők nem mondták, hogy "büntetni kellene azt, aki megcsalja a párját", vagy ilyesmit. Az lett volna az ítélkezés. Az adatok nyilvánosságra hozása nem az.



"Egy megromlott házasság nehéz kérdés, sokszor nehéz belőle kijönni a közös vagyon, vállalkozás, hobbi vagy baráti kör miatt. Hadd döntsék már el ők, mikor borul a bili...."


Úgy van, ők döntsék el, legyen joguk hozzá. De a megcsalt félnek is legyen joga hozzá, hogy tudjon a megcsalásról, és azt is figyelembe véve döntsön. A titokban megcsalás veszi el a döntési lehetőséget, mert az egyik fél elől el vannak hallgatva bizonyos információk, amik a döntéshez szükségesek lennének.



"És ezzel nem a titkolózást vagy a házasságtörést pártolta hanem az ítélkezés bűnére hívta fel a figyelmet. Sőt: sosem mondta hogy a házasságtörők nem jutnak a mennybe, de azt mondta hogy aki ítélkezik az kemény ítélet alá esik."


Tehát akkor véleményt se lehet nyilvánítani? Ha azt mondom, hogy a "gyilkosok rosszak", az is gond?

2015. aug. 26. 19:46
 4/12 anonim ***** válasza:
38%
Hüü de fenemod igazság bajnoka vagy! Remélem mélyen hivö katolikus is!
2015. aug. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
68%

"Az adatok nyilvánosságra hozása nem az." De az! Es mindjart latni fogod miert:

Ha tudod valakirol, hogy lopott vagy embert olt, akkor felhivod a hatosag figyelmet, mert tudod, hogy a lopas/gyilkossag buncselekmeny.


A megcsalas (kiveve nehany orszagot) NEM buncselekmeny.

vagyis a budos eletben senkinek semmi koze hozza, hogy ki csal meg kit (kiveve a megcsalt felnek).


Nem a megcsalokat vedem, de elozonek igaza van. A "hekkes" csapat itelkezett a tobbiek felett es jogtalanul jart el. Ha gyilkosokat lepleznek le azt megertem. Ha pedofilokat azt tamogatom. De megcsalokat? A megcsalas, mint az alkoholizmus, csak a szemelyre es kornyezetere tartozik, a kulvilagra NEM. Bar a megcsalas nem olyan nyilvanvalo mint az alkoholizmus, sokszor a masik fel sosem jon ra hogy megcsaltak, mig a pialast nehez letagadni. De senki kivulallonak semmi koze, hogy az ember tudatlansagig issza magat, amig nem rongal magantulajdont, vagy nem bantalmaz vkit.


Velemenyt lehet nyilvanitani, de onhatalmulag serteni masok szemelyes jogait abbol kifolyolag, mert szerintuk a felhasznalok csunya dolgokat muvelnek, azt elitelem ugyanugy mint a megcsalast. A "hekkerek" semmivel nem kulonbek mint a megcsalok. Ugyanolyan gerinctelen, gusztustalan fergek.


Raadasul nev/cim/email cim/hitelkartya adatok/stb birtokaban az "ID" tolvajok vidaman csemegezhetnek a nyilvanossagra hozottak szemelyes adataibol. Az USAban az ID lopas buncselekmeny!


Vagyis van egy csapat akik rosszat csinalnak (gusztustalanok, mert megcsaljak a ferjuket/feleseguket) de nem szamit buncselekmenynek.


Van egy masik csapat aki ezt rossz szemmel nezi es birot jatszik a masik felett es onhatalmulag, buntetesbol kiteregeti a szemelyes adatokat a nagy nyilvanossagra. Nem eleg hogy ezzel csaladokat tesznek tonkre, de meg a szemelyes adatokkal valo visszaelessel is megjobban kiba$znak embertarsaikkal. En nem latom ezt annyira hos cselekedetnek. Te igen?


Ha tudod hogy a szomszed csalja az asszonyt, szolsz a nonek? Ugye hogy nem. Tudod miert, mert qrvara SEMMI KOZOD HOZZA!

2015. aug. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
68%

Igazad van, személyes adatok meghekkelése és nyilvánosságra hozása az nem ítélkezés, hanem bűncselekmény.


De az is meglepő, hogy nem az anonim alkoholisták vagy a cserkész mozgalom adatait törték fel hanem egy olyan oldalét ami a házasságtörésben segíti a delikvenseket. És ez ugyebár csúnya dolog. Csak én érzem hogy van egy agenda a dolog mögött?


Nem az az ítélkezés ha egy gyilkosról azt állítod, hogy gyilkos, de az már ítélkezés ha te azért hekkelsz megy egy oldalt, mert szerinted egy házasságtörő megérdemli, hogy a személyes adatai napvilágra kerüljenek egyszerűen azért mert nem szép amit csinál.

És nem az a baj, hogy technikailag igazad van, mert igazad van, ahogyan azoknak is igazuk volt technikailag akik a házasságtörő nőt elítélték és Jézushoz vitték az ügyet. Igazuk volt.

Jézus nem mondta, hogy a nő nem bűnös. Azt mondta hogy aki közületek nem bűnös, az vesse rá az első követ.


Kérdem én ismét: kik ezek akik anonim módon mások életét ellehetetlenítik? Akkor is ha házasságtörőkről van szó? Egyértelmű, miért ezt az oldalt törték fel.


Amit nem vesznek tudomásul: mindenkinek JOGA VAN úgy élni az életét ahogy neki tetszik, amíg nem bánt másokat. Hogy ő mivel bántja jobban a társát: ha megcsalja vagy ha otthon egyfolytában üvöltenek egymással a frusztráció miatt, az már az ő egyéni döntése, nem a tiéd. Az ő hibája, ami az ő lelkiismeretét terheli és neki kell majd valahogyan rendbe hozni. Ehhez vadidegeneknek mi köze?


Az hogy egy ember csalja a párját nem jelenti azt, hogy emellett rossz apa vagy anya. Vannak szülők akik nem csalják a párjukat, de ütik verik vagy őt vagy a gyereket. Az már baj. De az hogy valaki titokban milyen döntést hoz a saját szexuális életével és lelkiismeretével kapcsolatban, az rohadtul nem a gyerekre tartozik.


Az a bajom ezzel a vádpontoddal, hogy egy házasságtörőt eleve minden szempontból rossz embernek állítasz be. Pedig ez nem feltétlenül így van. Sunyi alak? Lehet hogy az asszony három éve nem szexelt vele, de nem lehet vele nyitott házasságról beszélni, mert elzárkózik ettől, a gyerek meg kicsi, esetleg nem is állnak úgy hogy elváljanak és szétmenjenek. Miért egy anonim valaki döntése legyen az hogy idő előtt kiboruljon a bili és miért sunyi az aki ezt a megoldást választja?

2015. aug. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
77%

Most olvasom, hogy egy san antonioi rendorkapitany ongyilkos lett es ugy tunik azert, mert az o adatai is nyilvanossagra kerultek. Egy masik ongyilkossag ugyeben meg folyik a nyomozas.


Gratulalok a kedves kerdezonek es az onjelolt igazsagoszto impact team-nek, igazan nagyszeru alakitas volt a reszukrol...


Semmivel nem vagytok kulonbek mint azok, akik hazastarsukon kivul massal is kefelnek...

2015. aug. 27. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
63%

Először is, senkinek semmi köze ahhoz, hogy én mit választok, mit csinálok, hova regisztrálok. Nem az oldal tulajdonosát kellene fenyegetni, mert nem hiszem, hogy érdekli, hogy mi lesz az emberek kapcsolataival... Attól pedig, hogy le vannak leplezve, nem fog változni semmi...


Másrészt, remélem nem gondoltad komolyan, hogy ez ilyen könnyű, hogy jaj, akkor most én elmondom, hogy mással is akarok szexelni, erre pedig azt mondják, hogy persze, menj csak Szivem, nem gond.... :D Kapj már az agyadhoz! Persze sokkal könnyebb lenne, csak a párok 99%-a nem menne bele soha! XD

2015. aug. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
29%

Hacker akarok lenni!

Azzal nem ertek egyet, hogy feltornek egy oldalt es adatokat lopnak, de az elv nem rossz. Ugyanis ezeken az oldalakon, ami folyik az valoban gusztustalan es igenis kozunk van hozzá. Azert, mert veled is megtortenhet. Ismerek nehany ilyen oldalt es nagyon elgondolkodtato a "szolgaltatasuk" pl. kapsz alibit, akár kamu konferenciameghívót, sőt konferencia logos tollat is, szallasfoglalast, transzfer jegyet es kozben csak a Balcsinal hetyegsz a szeretővel.

Hogy nincs hozza közünk? Na ne...ahol ez működik és még kereslet is van rá, ott vajon mi lehet adóügyekben, stb.

2015. aug. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A kormányunk, adóhivatalunk ilyen oldalak nélkül is korrupt, és a veled is megtörténhet duma meg kamu. Évezredek óta csalnak az emberek, internet nélkül is csaltak, ez csak egy eszköz.


De látom hiába beszélek olyan embereknek akiknek fogalma sincs a magánszéfráról. Én pl soha életemben nem néztem meg a volt férjem telefonját, fel sem veszem a ha csörög, és az emailjeit sem szoktam nézegetni, pedig tudom a jelszavát mert egyszer ő kért meg hogy nyomtassam ki a repülőjegyet amit rendelt. De sosem néznék meg privát személyes dolgot. A válás idején sem. A mai napig nem tudom, megcsalt-e de szerinte nem és már nem is érdekel. Most sem turkálnék bele más cuccába és az én cuccom is tabu, bár sosem csalnék. Egyszerűen egy egészséges emberi léleknek erre nincs szüksége.

Ha nem bízol meg valakiben, ne legyél vele kapcsolatban ha igen akkor meg bízzál. És persze van aki pofára esik.

De az akkor is a kapcsolaton belüli egyéni döntés mikor kerüljön napvilágra a dolog.

2015. aug. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!