Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogyan csináljam,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, hogyan csináljam, hogy ne tegyem tönkre?

Figyelt kérdés

(L) fél éve a depresszió tüneteit produkálom, újabban pánikroham/szorongásos tüneteim is vannak. Tudom magamról, hogy nagyon nehéz ezt elviselni, tudom, hogy nagyon tanácstalan lehet ezt végignézni. A barátom 90%-ban csak sajnálatból van velem, a depresszióm rajta csattan, ha "rohamom" van felhívom.

Nem tudom magam kezelni a rosszkedv, az elveszettség érzete csak gyűlik és gyűlik, nincs senkim aki _igazán_ mellettem lenne, a családról inkább ne is beszéljünk...


Mit tehetnék, hogy ne tegyem tönkre a barátom, nem akarom magammal húzni, senkit sem akarok magammal húzni a mélybe.

De ezek mellett úgy érzem, hogy a rohamaim kiváltója pont az az érzés, hogy nem érzem, hogy a másik tényleg velem akar lenni, hogy tényleg szeretne, azt érzem csak sajnál, hibásnak érzi magát (vele kapcsolatos a fő ok ami ilyenné tett), hogy bűntudata van, és ezért nem hagy el... nincs egy biztos pont az életemben, nincs mibe kapaszkodnom, úgy érzem kicsúszott a lábam alól a talaj... mit tegyek?


2015. aug. 29. 14:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Terápia, meg szükség esetén gyógyszeres kezelés. A depresszióra cipralex, szorongásra frontin vagy anxiron javasolt.
2015. aug. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Fordulj szakemberhez, mert ez teljesen független a párkapcsolatodtól. Ha valaki depressziós és pánikbeteg, az bármilyen kapcsolatban azzá válik.
2015. aug. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Szakember segítene a kiváltó okot kideríteni, de úgy érzem, a kiváltó okokkal tisztában vagyok, legalábbis nagyon is sejtem, mi az (mik azok).


Nem szeretném a szakembert, és igazából pénzem sincs rá...

2015. aug. 29. 14:46
 4/7 anonim ***** válasza:
ha úgy érzed, megvannak a kiváltó okok, azokon kellene szerintem apránként elkezdeni a változtatni, sok sikert! :)
2015. aug. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Blade Bone ***** válasza:
Hagyd a fenébe azokat a semmitérő gyógyszereket, szüntesd meg a kiváltó okokat inkább. Minék élsz olyan emberrel aki csak sajnál? Ezzel pont hogy őt is tönkre fogod tenni, mert ha nem szeret téged, és ilyenvagy vele, akkor csak teher vagy a számára. .. . Keress olyan embert vagy embereket, akik szeretnek veled lenni, fektess nagyobb hangsúlyt a baráti kapcsolataidra, próbálj ki új hobbikat, vezesd le a felgyülemlett feszültséget, és kezdj új életet.
2015. aug. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem, a kiváltó okot csak te érzed annak. Önértékelési zavarod van, emiatt érzed úgy, hogy nem vagy elég jó a párodnak... az önértékelési zavarnak viszont sokkal mélyebb, tudattalan okai vannak.

(Tapasztalatból írom.)

2015. aug. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Utolsó, ez is elképzelhető.
2015. aug. 29. 15:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!