Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi az oka annak, hogy sok nő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi az oka annak, hogy sok nő soha nem jönne össze fiatalabb férfival, van, aki ki is neveti a nála fiatalabb érdeklőket, de ugyanezek a nők elvárják, hogy az idősebb férfiak ne szarják le őket magasról?

Figyelt kérdés
Nem kettős mérce ez? Ha őket nem érdeklik a fiatalabbak, miért várják el, hogy utánuk érdeklődjenek olyan férfiak, akiknél meg ők fiatalabbak?

2015. szept. 8. 18:33
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
25%
Hogy lepontoztak már az óvodások!:D A legjobb az,amikor az "érett" 20-on éves lányka kijelenti,hogy ő már kiélte magát, bulizott eleget, neki gyerek kell, aztán szül egy gyereket, és utána bánkódik, hogy ő mégis inkább bulizna még. Korábban érnek, aha, alattam esetleg.
2015. szept. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Nos, engem nem érdekelnek a kutatások, a saját tapasztalataim alapján egy nálam fiatalabb férfi teljesen máshol tart, mint én, és engem zavarna, hogy annyival előrébb járok, nem anyucipótlék vagy mentor akarok lenni a párkapcsolatban, nem érezném azt, hogy egyenrangúak vagyunk. Én most egy nálam 2 évvel idősebb férfiba vagyok belehabarodva, vele nagyjából azonos szinten vagyunk. A szüleim között 7 év a korkülönbség, apám az idősebb, anyai nagyszüleim között 6 év nagyapám javára, az apai nagyszüleimet nem tudom pontosan, ők már nem élnek, de annyit tudok, hogy náluk is nagyapám volt az idősebb.
2015. szept. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Az én ismerőseim között nagyobb az érett, komoly dolgokról is beszélgetni képes férfi, mint nő, mégse nézem le a velem egykorú vagy fiatalabb nőket. Akkor a nők közül sokan miért teszik ezt? Miért ítélkeznek előre? Nem egyszerűbb lenne megismerni (ez nem azt jelenti, hogy össze is kell jönni vele), és eldönteni, hogy érett-e?
2015. szept. 8. 19:52
 14/19 anonim ***** válasza:
Kérdező, nem az a lényeg, miről tudsz beszélgetni, az a lényeg, hogy egy szinten vagy-e a beszélgetőpartnereddel vagy sem, nem a téma, hanem hogyan állsz a témához. Ebben pedig én tapasztaltam különbséget, nem előre ítélkezek, én képes vagyok bárkivel leállni beszélgetni, és ezt értsd nyugodtan szó szerint, beszélgetek én nálam fiatalabbakkal is, komolyabb és kevésbé komoly témákról is, ezt tapasztaltam és rendszeresen ezt tapasztalom. Ezen nem kell megsértődni, mert nem az a célom, hogy bárkit is megsértsek.
2015. szept. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
14: Oké, de mikor valaki azt mondja, hogy semmiképpen nem jönne össze nála fiatalabbal, az gondolom, akkor se, ha a fiatal férfi érett lenne. De akkor mi a valódi ok?
2015. szept. 8. 20:01
 16/19 anonim ***** válasza:

Nézd, felém nagyon meggyőzőnek kell lenni, de még egy nálam fiatalabb férfi se volt rám olyan hatással. Szóval nálam a tapasztalat sorra beigazolódik. Ezért nálam hátrányból indul egy férfi, aki fiatalabb nálam. A még megcáfolatlan tapasztalat meg nagyon erős befolyásoló tényező. Bizonyos téren én még a szüleimnél is több tapasztalatot szereztem az elmúlt 10 évben, szóval van, amiben még náluk is előrébb járok, csak mert olyan körülmények adódtak nekem, amikben nekik soha nem volt részük, csak rajtam keresztül érzékelték, de az teljesen más. Látszik is, hogy el sem tudják képzelni, milyen lehet közvetlenül érintettnek lenni, és már nem is fogják megtapasztalni.

Nem hiszem, hogy nagyon más oka lehet. Amit az ember tapasztal, az hatással van a hozzáállására, véleményére is.

2015. szept. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
16: Ilyen logikával én is le kellene sz*rjam a velem egyidős, vagy fiatalabb nőket, mert tapasztalataim szerint éretlenek.
2015. szept. 8. 20:18
 18/19 anonim ***** válasza:

Ha te így érzed, akkor a te szemszögedből én megértem, hiszen te nagyrészt ezt tapasztaltad. Félre ne érts egyébként, ismerek olyan párt, ahol a férfi a fiatalabb, de ehhez tényleg az kell, hogy a pár összhangban legyen és egy szinten, ez pedig minél nagyobb a korkülönbség, annál nehezebb, persze nem lehetetlen (olyanról is tudok, ahol több évtized házasság után a fiatalabb férj megcsalta az öregedni kezdő feleséget egy fiatalabb nővel).

Egyébként hány éves vagy? Én azt tippelném, hogy a 30-at még nem töltötted be.

2015. szept. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Két kapcsolatom volt egymás után, a fiú mindkettőben két évvel volt idősebb nálam (nem válogattam, így jött ki). Mindkét esetben azt éreztem, hogy valami hiányzik a kapcsolatból, és nagyon sokáig törtem a fejem, hogy mi az. Egy barátnőm világított rá végül, hogy nem voltak elég érettek hozzám (ez bennem pont azért nem merült fel, mert idősebbek nálam). Nem állítom, hogy ez általános, ahogy azt sem, hogy ha egyedülálló lennék és egy fiatalabb fiú bepróbálkozna kapásból elküldeném, de nekem a történet alapvető tanulsága az volt, hogy még a két évvel idősebb is túl fiatal hozzám.


Ami a másik oldalt illeti, nem várok el semmit, sőt pont a fentiek miatt éppen hogy megértem, ha valaki érettebb személyiségre vágyik.

2015. szept. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!