Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Már fogalmam sincs mit tegyek!...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Már fogalmam sincs mit tegyek! Tudnátok tanácsot adni, mi a legjobb megoldás erre a helyzetre?

Figyelt kérdés

El¨Śg 0‹2sszetett ¨Śs hossz¨˛ a k¨Śrd¨Śsem,ez¨Śrt el0“2re is k0‹2sz0‹2n0‹2m aki elolvassa ¨Śs v¨˘laszol.

Egyet viszont el0“2re is k¨Śrn¨Śk,a ha ilyen minek sz¨šlt¨Śl neki stb k¨Śrd¨Śseket k¨Śrlek mell0“2zz¨Śtek,mert tudni kell,hogy ¨Śvekig nem ¨Şgy viselkedett,nem ezt az oldal¨˘t mutatta nekem :(

Sz¨Žval a l¨Śnyeg,az,hogy b0“2 egy ¨Śve,tal¨˘n m¨˘r van az 1,5 is a p¨˘rom iszony¨˛ nagyot fordult.

Van k¨¨t k0‹2z0‹2s gyermek¨šnk,egy 2 ¨Śves ¨Śs egy 1 ¨Śves.Terhes voltam a kicsivel mikor egy csal¨˘di bogracsozas k0‹2zepette kijelentette a haverjanak elottem,hogy az elottem levo csajt akivel egyutt volt meg ugyis megfekteti,mert milyen jo volt vele stb,meg azon az ejjelen teljesen mas neven szolitott tobbszor is es utana maskor is elofordult ez.elotte imadtam,vakon biztam benne,semmi gond nem volt koztunk,segitett barmiben.azota sokat tavolodtam tole,nem nagyon tudok hinni neki.akkor azt megbeszeltuk,tovabb leptunk rajta,de egy kis ideig volt csak minden.surusodtek a haveri talalkozasok,ittas hetvegek.

Van az elozo hazassagombol nagyobb gyermekem egy fiu es egy lany.Veluk a kozos gyerekek szuleteseig nagyon joban volt,azota viszont barmit tesznek,foleg a fiam nagyon megalazoan beszel,viselkedik vele/veluk,kulombseget tesz,leginkabb a legkisebbik szuletese ota.

Az elmult 1-1,5 evben mint irtam viszont akkorat fordult minden,hogy nem tudom mar hogyan kezelni a dolgot,ehhez szeretnek tanacsot kerni.

Nem segit szinte semmit,minden ram marad egyedul.a benti dolgok,a gyerekek,az udvar,a fizetnivalok es az etkezes 70%at is en allom egyedul.mar velem is ugy beszel sokszor mintha nem is ember lennek.valamit nem ertek vagy kerezek,mondok mar ram formed h neked nincs agyad, nulla az IQd stb.ha iszik ordit,csapkolodik ha nem azt csinalom amit mond.altalanossagban nem parancsol hanem ker,megis ha nem teszek meg valamit verig van sertodve.minden tolem telhetot megteszek,ele rakom mindig a kajat mire hazaer,naponta fozok,nagyreszt olyat ami neki passzol,a cigit megcsinalom neki reggelre (o dohanyzik) h ne neki kelljen.a gyerekek reggelijevel egyutt keszitem az ovet is dolgozni menni.szezonmunkakat bevallalom a gyerekek mellett is,ebbol rendszerint sertodes van mert ezalatt meg kevesebb idom jut ra.2 honappal egyszer hazakoltozott az anyjahoz,elvitt szinte minden butort ami az ove,eddig rendben,de visszajott,a butorai viszont ott maradtak,azt mondta ide hozzank nem hoz tobbet semmit se,oldjam meg h legyen.fogadtam el segitseget butorugyben,erre hozzam vagta h en tarhalok.azt mondta o mar nem tesz a kapcsolatunkert semmit,majd ha en mindenben kedves leszek vele akkor o is az lesz velem.(ez abbol fakad h ha a gyerekekkel megalazoan beszel megvedem oket,nem azert mert ha olyat tesznek ne szoljon ra,hanem h rendesen beszeljen veluk,ne azt vagja hozzajuk h kocsog,semmirevalo,hulye,bar ne lennel stb ennel is durvabb szavak neha es ezt nem tudom szo nelkul turni,ezert szerinte nem vagyok rendes vele).

Az osszes baratomat elmarta,eltiltotta tolem,csak akkor mehetek el itthonrol ha nagyon muszaj.Csak titokban neten tudok beszelni az ismeroseimmel,a telefonomat is elveszi atnez mindent ki hivott,miert stb,en mar telefonalni se merek senkinek.Nem csaltam meg nem tettem semmi olyat ami gerinctelen dolog lenne,egyet kiveve,neha a gyerekek miatt hazudnom kell neki mert ha barmi kis aprobb hibat is vetenek olyan veluk mint azt fentebb irtam :(

Fogalmam nincs mar hogy akkor mit tegyek meg h jo legyek?barmit teszek nem jo.Tudna valaki tanacsot adni?

Alberletben elunk,fordultam mar segitsegert,de mivel nem ide vagyunk bejelentkezve azt mondtak vagy megoldjuk egymas kozt es rendbehozzuk a dolgokat vagy ha nekem nem tetszik a viselkedese akkor koltozzek en ha o nem akar,mert nincs jogom kitenni.A kozos gyerekek miatt sem tudom elhagyni sem,mert anyossal osszealltak es azt mondtak ha elhagyom elveszik tolem,addig mennek amig meg nem kapjak oket akkor hagyjak h velem maradjanak ha belemegyek hogy egy hetet nalam,egyet naluk vannak a gyerekek.Neztem kiado lakasokat,de jelenleg mivel nem tudok dolgozni bejelentett helyen a kicsike miatt nem tudnek masikat berelni.Otthonba nem mennek,kerdezoskodtem afelol is,tobbet elvennenek tolem mint pl amit itt fizetek berleti dijat es rezsit.a gyerekek szama miatt es a "bevetelem" osszeget nezve felet vennek el a havi penzemnek es csak egy szobat kapnank.

igy ezeket a dolgokat figyelembe veve kerdeznem mit tehetnek hogy helyrejojjenek koztunk a dolgok?


2015. szept. 10. 09:56
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

elnezest,az elejet rosszul irta ki valamiert,telefonrol irok.ez a szoveg eleje:


El¨Śg 0‹2sszetett ¨Śs hossz¨˛ a k¨Śrd¨Śsem,ez¨Śrt el0“2re is k0‹2sz0‹2n0‹2m aki elolvassa ¨Śs v¨˘laszol.

Egyet viszont el0“2re is k¨Śrn¨Śk,a ha ilyen minek sz¨šlt¨Śl neki stb k¨Śrd¨Śseket k¨Śrlek mell0“2zz¨Śtek,mert tudni kell,hogy ¨Śvekig nem ¨Şgy viselkedett,nem ezt az oldal¨˘t mutatta nekem :(

Sz¨Žval a l¨Śnyeg,az,hogy b0“2 egy ¨Śve,tal¨˘n m¨˘r van az 1,5 is a p¨˘rom iszony¨˛ nagyot fordult.

Van k¨¨t k0‹2z0‹2s gyermek¨šnk,egy 2 ¨Śves ¨Śs egy 1 ¨Śves.Terhes voltam a kicsivel mikor egy csal¨˘di bogracsozas k0‹2zepette kijelentette a haverjanak elottem....

2015. szept. 10. 10:00
 2/13 A kérdező kommentje:
valamiert nem masolja be,koszonom azert ha valaki ki tudja bogozni es tud barmifele tanacsot adni :(
2015. szept. 10. 10:01
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Eleg osszetett es hosszu a kerdesem,ezert elore is koszonom aki elolvassa es vulaszol.

Egyet viszont elore is kernek,a ha ilyen minek szultel neki stb kerdeseket kerlek mellozzetek,mert tudni kell,hogy evekig nem egy viselkedett,nem ezt az oldalut mutatta nekem :(

Szoval a lenyeg,az,hogy bo egy eve,talun mur van az 1,5 is a purom iszonyu nagyot fordult.

Van ket kozos gyermekunk,egy 2 eves es egy 1 eves.Terhes voltam a kicsivel mikor egy csaludi bogracsozas

2015. szept. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

dobd ki, csak magadat teszed tönkre ve es a gyerekre se jó ha így kezeli őket.

anyós meg a csávó is a feje tetejére állhat a bíróság a gyereket 95% ban az anyának ítéli, én tuti nem szemvednék vele.

2015. szept. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Tudom, a te kérdésed az volt, hogy hogyan hozhatnád helyre a dolgokat, de jelen helyzetben azt kell mondjam, leginkább sehogy. Lehet kísérletezni párterápiával, vagy egyszerűen azzal, hogy komolyan leültök beszélgetni (gyerekek menjenek nagyszülőkhöz nyaralni, ha lehet, legyen pár napotok teljesen kettesben), hogy mindenki elmondhassa a maga gondját, higgadtan, és megoldást találhassatok.

Viszont az alapján, amit leírtál, a párod már elhidegült tőled, és egyáltalán nem érdeke megoldani ezt a dolgot. Próbálkozni lehet, de ha nem partner benne, akkor nem sok esély van rá.

Szerintem ezt te is érzed, hiszen másképp nem néznél lakást, otthont...


"Otthonba nem mennek,kerdezoskodtem afelol is,tobbet elvennenek tolem mint pl amit itt fizetek berleti dijat es rezsit.a gyerekek szama miatt es a "bevetelem" osszeget nezve felet vennek el a havi penzemnek es csak egy szobat kapnank."


Nem tudom, milyen otthont néztél, anyaotthonból is van többféle. Vannak helyek, ahol valóban "vesznek el" a pénzedből, de néhány ezer ft-okról van szó, ritka az olyan, ahol akkora összegek jönnek szóba, amit te említettél. Sőt, a legtöbb otthon ingyenes, vagy tényleg minimális ráfordítást kér: cserébe azt várják el, hogy a pénzed egy részét tedd félre. Tehát nem "elveszik", veled együtt kiszámolják, hogy pl. mennyi kell a havi ellátásotokra, és a maradékot igenis tedd félre, ne költsd el. "Elveszik", de mikor kiköltözöl, továbblépsz, akkor visszaadják, ez egy amolyan induló tőke lesz, pl. albérlethez kauciónak. :)


A gyerekeket - főleg ilyen kis korban - valóban az anyának szokták ítélni. Ez alól akkor van kivétel, ha nem tudod biztosítani a szükséges ellátásukat, nincs lakhatásod, vagy ott nincs hely (pl. gyerekszoba kornak megfelelően), szükséges felszerelés a gyerekeknek, nem tudod biztosítani az ovit/bölcsit. Esetleg ha dohányzol, iszol, gyógyszert szedsz, azt tudja a párod felhasználni ellened (a gyógyszer különösen veszélyes tér, arra akkor is ugrik a legtöbb bíró, ha meg tudod indokolni), de más egyebet nem nagyon. A magyar törvénykezés alapja, hogy gyereket családból nem szakítunk ki pénztelenség miatt, ha nem muszáj, ilyen kisgyereknek pedig az anyja mellett a helye.

Ugyanígy nem vagy köteles belemenni a kettős felügyeletbe (egy hét itt meg ott), az "átlagos" láthatás, amit a nem felügyeletet gyakorló szülőnek megadnak, az a minden második hétvége és az iskolai szünetek fele. Ennél több az általában a szülők megegyezése. Ha nem teljesen eltiltani akarod az apjától a gyerekeket, akkor a bíróság is segít találni egy kompromisszumot a kettőtök elvárása között.


Írtad, hogy segítséget kértél már, merre? Területileg illetékes gyermekjólétit érdemes lenne felkeresned. Nekik titoktartási kötelezettségük van, tehát ha azt kéred, nem fognak mondani semmit az apának akkor sem, ha bemegy rákérdezni, jártál-e ott (hacsak nem szolgálja az a gyerekek érdekeit, mert pl. leléptél velük szó nélkül). Ők többet is tudnak segíteni, akár abban is, hogy milyen lehetőségetek van eljönni. Sok településen van krízislakás is, amit igénybe lehet venni - nyilván hosszas várólistával, de legalább meglenne a lehetőség, hogy csak egy-két hónapot kell kibírni. Ugyanígy van jogi és pszichológusi segítség is, utóbbi akár abban is tud segíteni, hogy hova fordulj, ha mégiscsak szeretnéd helyrehozni a dolgot, illetve szakemberként abban is segít, hogy szerinte lehet-e.

2015. szept. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
köszi aki be tudta másolni nekem az elejet rendesen es a tanacsot is,a vege fele valahol irtam hogy sajnos kidobni nem tudom ha magatol nem megy el nem tehetem ki (jogilag).
2015. szept. 10. 10:51
 7/13 anonim ***** válasza:

Bár a kérdés eleje nem tiszta...de azért probálok.

keresd fel a barátaidat,hátha még barátok...és tudnak segiteni.

konzultálj ügyvéddel a biztonság kedvéért.

probálj neten pasizni (ez rizikos de ismerek olyat aki 2gyerekkel 2pasit vàltott most van 3.pasi +2 gyerek.)

Nincs nagyszülő oda letenni a nagyokat,ex pasi?esetleg oda a 2 nagyobb

mer ezzel a sok gyerkőccel nem vagy alkuképes.

És szerezz munkåt minėl előbb hogy gyorsan koccanhass.

2015. szept. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

gyermekjoletisekkel folyamatos kapcsolatban vagyok,bar ok nem csinalnak semmibol titkot,ugy ertem probalnak az apara hatni h valtozzon o viszont nem akar.rendorseghez fordultam amikor azt mondtak hogy nincs jogom kitenni.a kozelunkben levo anyaotthon az amirol irtam.ok berleti dijnak,rezsinek veszik el a bejovo penz 50%at az en esetemben ha oda mennek.


kerdesem lenne,ehhez kapcsolodoan irt valaki uzenetet?mert sajnos nem tudom megnezni,a bongeszom nem nyitja meg,masikat meg valamiert a telefonom nem enged letolteni.

2015. szept. 10. 10:58
 9/13 A kérdező kommentje:

ha tudnam rendbetennem a kapcsolatom,az elozo hazassagom is sajnos tonkrement,nem szeretnem ujra ezt,de rengetegszer kapom azon magam,hogy mindegy mit,hogyan teszek csak ideig oraiga vagyok jo aztan kezdodik az egesz elolrol amit irtam. :(

sajnos en egyedul keves vagyok rendbetenni a dolgokat,imadtam,mindent megtettem nem ertem akkor mi a baja.sajnos nagyszulok az en oldalamrol nincsenek,az o oldalarol meg csak a nagyobbik kozos gyereket szoktak elvinni anyosek.a kicsit nem,mert valamiert folyton sir mar attol is ha anyos a kozelebe megy.egyebkent nem iszom,nm drogozok,nem szedek semmilyen gyogyszert.de azt mondta parom neki vannak kapcsolatai utananezett mik azok a dolgok amiert elveszik egy anyatol a gyerekeket es valamelyikkel akarmit is kell tennie erte biztos benne h celt er ha nem megyek bele az o felteteleikbe.

2015. szept. 10. 11:04
 10/13 A kérdező kommentje:
dolgoznek,ha tudnek,amugy sem az a tipusu ember vagyok aki ha teheti nek dolgozik.a kicsi viszont nincs annyi idos h oviba mehessen,itt meg bolcsode nincs.minden mas fekete munkat,szezonmunkat bevallalok (bar abbol is csak a vita van,mert olyankor neki kell a gyerekekkel lenni).
2015. szept. 10. 11:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!