Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy elfogadjanak?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, hogy elfogadjanak?

Figyelt kérdés
A saját nememhez vonzódok,persze ennek volt előjele már kiskoromban,de azt gondoltam,hogy ez semmit sem jelent.. viszont a családomban ez tabutéma,és mindig azt kérdezgetik,hogy mikor lesz már párom,mert szeretnének unokákat,dédunokákat stb,én meg hárítok,hogy nincs időm a gyerekszülésre,stb.. egyszer felhoztam a témát,hogy mi van ha én más vagyok, mint a többi lány... teljesen kiakadtak,és azt mondták,hogy ha ez igaz akkor ki fognak tagadni.. Tényleg ekkora baj az,hogy más vagyok? Nem bántok senkit sem,nem mondogatom,hogy leszbikus vagyok (úgy gondolom,hogy ez csak rám tartozik) azt szeretném,hogy a családom elfogadjon olyannak amilyen vagyok.. mit tehetnék ez ügyben?

2015. szept. 18. 14:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Nehéz ügy lesz,mire megemésztik,ha így állnak a kérdéshez.Ha valóban kitagadnak és nem tudod őket meggyőzni,akkor nélkülük kell tovább boldogulnod.
2015. szept. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Semmit. Ez nem a te problémád, hanem az övék. Te vagy, aki vagy. Jó ember vagy, éled az életed korrekt értékrend szerint. Ha nekik ez nem elég ahhoz, hogy elfogadjanak, akkor nem tudsz mit tenni.


Ajánlom a netről is letölthető: Meleg a gyerekem c. könyvet, sok szülőnek segítség lehet, ha egy másik szülő által írt könyv választ ad a szokásosan felmerülő kérdéseikre. Esetleg ezt odaadva még információhoz juttathatod őket, ha valaki veszi a lelki erőt és elolvassa.


Ne azon dolgozz, hogy ők elfogadjanak téged, hanem azon, hogy megerősödj és lehess, aki valójában vagy. Aki igazán és őszintén szeret, az megtalálja a hozzád vezető utat. Aki pedig nem, azt nem lehet meggyőzni. Kemény dolog ez, sajnos, de nem tehetsz mást.

2015. szept. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket! Délután megpróbáltam az itthoniakkal beszélni arról,hogy én milyen is vagyok vagy is mi vagyok valójában.. és azt mondták,hogy ezen lehet segíteni, menjek pszichológushoz és ő majd kikezeli ezt belőlem.. meg,hogy ez szégyen a családra,ők nem így neveltek stb.. Szóval végül is nem értették meg,mert csak azzal voltak elfoglalva,hogy mit fognak gondolni az ismerősök,barátok,rokonok.. Talán ennyi elég is ahhoz,hogy tudjam ha igazán szeretnének akkor elfogadnának olyannak amilyen vagyok.
2015. szept. 18. 22:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!