Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Te hogyan döntenél? Család...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Te hogyan döntenél? Család vagy munkahely?

Figyelt kérdés

Van egy jó munkahelyem, szakmában, másfél éve, már meghatározatlan idejű munkaszerződéssel, viszonylag távol 150 km-re a családunktól.

A múlt héten rájöttem, hogy hiányzik a családom (az új, amit a férjemmel együtt kaptam és a régi: anyukám, nagyszüleim, az otthoni barátok). Már 7 éve nem élek otthon, de most elkezdett hiányozni...Beszéltük a férjemmel, hogy 2-3 éven belül haza költöznénk. Ebben az esetben itt kell hagynom a munkámat, otthon biztosan nem lesz ilyen...Hazatérve valamilyen magánon gondolkodnék, nem lenne az itteni jó csapat. Viszont, a család együtt lenne, otthon vannak a régi barátok, csodás kisváros lenne gyerekeket nevelni...


Ti hogyan döntenétek? Mi segítene?


25-N


2015. okt. 18. 18:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem is értem, te élvezed magányosan élni az életed? Miért dolgozol még ott?
2015. okt. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A férjemmel mindketten itt vagyunk. Mindkettőnk családja van 150 km-re. Ő egyetemet végezni jött ide, én pedig utána. Sok energiába került bekerülni munkahelyre és jól érzem magam és ez is sokat számít...
2015. okt. 18. 18:27
 3/8 anonim ***** válasza:

Én is nagyon szeretem a családomat, 100km-re vagyok tőlük, de eszembe sem jutna otthagyni a munkámat azért, hogy hazaköltözzek. Meglátogatjuk őket havonta, illetve 2-3 naponta beszélünk telefonon.

Miért rúgnám fel az életemet? Egyébként is Pest környékén, de mindenképp a dunántúlon szeretnénk letelepedni. A szüleim két lábbal rugdosnának vissza Pestre, ha haza akarnék költözni. Hiába van jó szakmám, Pesten így is sokkal jobban tudok érvényesülni.


Azt hittem a kérdés alapján elsőre, hogy a már szűk családodról van szó. (férj, gyerek)

Tényleg imádom a szüleimet, nagyszüleimet, de nem költöznék haza. Megyünk mi is gyakran, meg ők is jönnek. Ezzel ki tud egyezni mindenki.

2015. okt. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Neked kell felállítanod magadban (vagyis nektek) a fontossági sorrendet. Ha tényleg minden nap a családra gondolsz és vagytok olyan jó viszonyban hogy ha otthon lennél akkor effektív tényleg happy család lennétek, akkor menj. Személyes példám az lenne hogy a munka. Ugyanis ma a munkatapasztalat valami eszméletlen fontos. A család pedig nem hiányozna mert menne a telefonbeszélgetés és a havi, 2 havi hazalátogatás. De ez megint attól függ ki mennyire szereti élni a saját életét, és ki szereti közel tartani a szeretteit.
2015. okt. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Így már más, azt hittem csak te élsz külön, ilyen messze. A helyetekben már gyereket vállalnék és ennyi. 21/F
2015. okt. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Keveset találkozunk sajnos. Havi egy, de sokszor ennél is kevesebbszer, általában a hétvégéink is foglaltak.

Kicsit aggódom azon, hogy ha haza költözünk vajon tényleg olyan jóban leszünk, vagy csak a távolság teszi...de jelenleg nagyon hiányoznak.


Talán itt nagyobb karrier várna rám, de nem tudom, hogy azt szeretném, vagy inkább a nagy családot? Később jól jönne az is, ha lenne aki segítsen a gyerekeket elhozni oviból-suliból...ez a munkahelyem nem teszi lehetővé, hogy a gyerekek mellett legyek délután...max 5-6 után. Akkor meg kellene majd valaki melléjük...nem tudom akarom-e?


Köszi a kérdéseket, köszi a válaszokat. Elgondolkodtattak, lehet hogy már tudom is a választ :)

2015. okt. 18. 18:50
 7/8 anonim ***** válasza:

Akkor ehhez jön a kérdés, hogy magadnak szülsz vagy a szüleidnek/nagyszüleidnek?

Az egy dolog, hogy néha megkérem a szüleimet, testvéreimet, hogy vigyázzanak a gyerekre, ha mi nem tudjuk megoldani, de hogy gyakorlatilag napi szintű felügyelet kérjek tőlük x órára..

Ők már felneveltek 3 gyereket, most már csak azt szeretném, hogy szeressék az unokájukat, de sok dolguk ne legyen vele.


Láttam mikor a nővérem depressziós volt és hazaköltözött, hogy pszichiáterhez járjon és soha ne legyen kettesben a gyerekkel. Apum vállalkozó, otthonról dolgozik, maga osztja be az idejét, anya pedig kb 20 órát dolgozik egy héten.

3 hétig volt otthon tesóm a gyerekkel és nagyon szívesen segítettek a szüleim, de mikor tesóm helyrejött és visszaköltözött, akkor azért örültek a nyugalomnak. Borzasztóan elfáradtak.


Szóval ha gyereket vállalok, akkor eszembe nem jutna arra kalkulálni, hogy majd a szüleim viszik hozzák oviba azért mert én nem érek rá.

2015. okt. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nálunk a családban mindig is segítettek a nagyszülők ha a szülők dolgoztak. Az én szüleimnek is, a férjem szüleimnek is.

Őket ez boldoggá teszi, nem pedig leterheli...

Ebben az esetben pedig miért fizetnénk egy idegennek, amikor a nagyszülők megtennék szívességből ? (nem kötelességből, hanem mert nekik ez öröm)


Amikor megpendítettem anyósomnak, hogy haza költöznénk esetleg, azt se tudta, hova legyen el örömében. Anyukám meg imádja a másik unokáját is, csak ő nagyon távol van.


Mindezekkel együtt, mindenki a saját életét élné, valószínűleg ha otthon lennénk, telepednénk le, nem ilyen tempóban dolgoznék, mint a jelenlegi munkahelyemen...és a probléma nagy része meg lenne oldva. Másrészt ha a nagyszülőknek teher lenne, természetesen kapnánk más megoldást.

2015. okt. 18. 19:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!