Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan esik rosszul?

Figyelt kérdés

Párommal van egy lakásunk. Jelenleg ő külföldön dolgozik.


Érdemes tudni a lakásról hogy 17 cm a fal szélessége, és van rajta egy plusz 10 cm szigetelés, fűteni pedig gáz siestával szoktam esténként, vagy amikor fázom.

( Gáz siesta az olyan hogy egy fekete "doboz" amibe bele kell rakni egy gáz palackot, nem lehet sokáig működtetni és nem is olyan nagy a fűtő értéke)


Vettünk egy vízteres kandallót, amit nem szívesen használnám ameddig nincs bekötve a rendszerbe, a fürdőbe és a szobába azaz radiátorra. De a bekötés azzal jár hogy fel kell verni a csempét és a betont majd berakni a csövet, és lebetonozni és azt a részt lecsempézni.


Na és akkor ma mondtam hogy ezt feltétlenül meg kell mert egyrészt szeretnék majd meleget télen, és a csöveknek, víznek stb is kell az hogy meleg legyen hogy ne fagyjanak el.

Ő azt mondta hogy erre nincs pénz most, igen van kiadásunk, mert kb 200 ezret ki kell még fizetni november 15 ig meg csatornát kell felrakni minél hamarabb a szigetelés miatt ne hogy sérüljön az eső miatt.

Na és egyszer azt mondja hogy pénz nincs rá, egyszer azt hogy el fogják halogatni a gáz szerelő mesterek decemberig, utána azt hogy ez sok idő amíg le lesz minden betonozva csempézve, nem szárad meg hamar, de könyörgöm ha nem most akkor mikor??? Tavasszal???

Annyira bántó volt, főleg azért mert közölte hogy ő csak arra van hogy pénzt keressen.


Meg azt is hogy én azért mondom ezeket mert nem akarom hogy autót vegyen, mert a napokban készül venni mert gyűjtött rá, és azért mondom hogy ne vegyen pedig nem így van.



Hogyan győzzem meg?? Vagy igaza van??


2015. okt. 22. 22:08
 1/1 anonim válasza:

Én a kapcsolat mélységének függvényében a pénzügyet közösnek tartom. Ez nem jelent feltétlenül közös kasszát, hanem átláthatóságot, tehát, hogy mindkét fél pontosan tudja miből lehet tervezni/gazdálkodni. A lakás nem felel meg semmilyen mai energetikai előírásnak (őszintén azt sem tudom 17 cm-en hogy áll meg egyáltalán), de a vízvezetéked talán nem fagy el főleg ha használatban van (ha nálam szakemberebb ember figyelmeztetett a veszélyre, akkor viszont ez kötelező kiadás, már nyáron meg kellett volna csinálni).


Van egy elméletem, de ez nagyon elmélet. Férfiként frusztrál minket ha nem adhatjuk meg szeretteinknek az olyan alapvető dolgokat mint az otthon melege. Ez ilyen ősi családfenntartó ösztön. És ha a férfi emiatt frusztrált, akkor idegességében védekezik. Három különböző kontextusban emlegette a pénzt: nincs rá pénz, ő csak arra van, hogy pénzt keressen, és az autóvásárlás (a késlekedő mesterek talán csak töltelék). Elméletem szerint rád vetíti ki a belső harcát, melyben egyik oldalon a frusztrált családfenntartó küzd azzal aki meg akarja venni az autót - és ebben a történetben te jogos igényeiddel önkéntelenül is eltántorítod tőle. Ha ez tényleg így van, akkor nem rád haragszik és nem akart megbántani, magára haragszik.


Ha ez a helyzet, akkor meg kell beszélni, de óvatosan, mert a klasszikus férfi legérzékenyebb pontja a családfenntartó képessége, az ereje. Ha tényleg nincs pénz, és egy víz-gáz-fűtés szakember (vagy épületgépész) azt mondja, hogy a vezetékek a pilinszkavékony falban túlélik a telet (az idei hidegebb lesz mint a tavalyi), ÉS te is kibírsz még egy telet a bizarr fűtő-feketedobozzal, akkor segítsd a párod belső küzdelmét: bátorítsd az autóvásárlásra.


Utóirat: ez még mindig csak egy elmélet!!!! Majd írd meg, mi lett a vége ha nem titok.

2015. okt. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!