Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A nők valójában nem érzelmi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A nők valójában nem érzelmi lények, hanem ösztönlények?

Figyelt kérdés

Szerintem alapjaiban téves az az elképzelés, miszerint a nők érzelmi alapon döntenek, hiszen valójában azok ösztönök, különben nem alakulhatott volna ki ez a mai felszínes társadalom.


És tapasztalataim szerint - amit persze nem akarok ráhúzni az egész nemre, csak leírom - pedig a nők pont hogy nagyon gyenge érzelmi intelligenciával rendelkeznek. Nem értik az érzelmeket, ezért könnyű őket becsapni, és ezért van, hogy sokszor a tudtukon kívül okoznak hatalmas sebeket.


Ti mit gondoltok erről?



2015. okt. 27. 12:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%

Nincs olyan, hogy "a nők", sem pedig "a férfiak". Egyéni entitások vannak, különböző személyiségek, különböző értelmi és érzelmi intelligenciával.


Mindaz, amit leírtál, igaz egyes nőkre, és egyes férfiakra is. Az empátia hiánya, a játszmázás, az érzelmek kommunikálásának képtelensége össztársadalmi jelenség, nem lehet ráhúzni csak a nőkre, vagy csak a férfiakra. És mindkét nemből akadnak azért kivételek is.

2015. okt. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%
Nemtől függetlenül magas a primitív ösztönylények aránya. Bizonyos népcsoportokban pedig ez az elfogadott viselkedés.
2015. okt. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%
Megjöttél? Ma még nem szidtad eleget a nőket. Már hiányoltam. Azt hittem bajod esett és esetleg megraztad magad és kiléptél a való életbe.
2015. okt. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
37%
Ne általánosíts, ezt gondolom.
2015. okt. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
69%

Bár én sosem tagadtam, hogy személy szerint elég ösztönszinten, inkább megérzésekre hallgatva döntök és cselekszem, azért azzal vitatkoznék, hogy az érzelmi intelligencia ezzel összhangban lenne. Sőt, szerintem aki nem logikusan próbálja végigmatekozni a következő lépést, hanem sokkal inkább az érzéseire támaszkodik, nagyobb eséllyel lesz ezekre az érzésekre kiélezve, jobban tisztában lesz velük, elvégre hát ezek segítik a megfelelő döntések felé, tudnia kell, mi micsoda, fel kell tudnia ismerni. Ennélfogva másokkal szemben is nagyobb érzékenysége lesz, már ami az érzelmeket illeti. Én legalábbis magamon ezt látom.


Az, hogy akár tudtukon kívül okoznak hatalmas sebeket, hogy könnyen becsaphatóak, az egyrészt eredhet érdektelenségből is (nem érdekelsz annyira, hogy foglalkozzak az érzékeny lelkivilágoddal, illetve túlságosan érdekelsz ahhoz, hogy zavarjon, ha hazudsz), másrészt meg az is lehet, hogy az adott nő nem is ilyen öszönként kezeli a dolgokat, hanem nagyon logikus módon vezeti le, ő kevésbé fogja megérteni. Megnézed, egy vulkáni is elfogadja az érzelmek létezését, vannak definícióik a különböző érzésekre, leírják, minimális empatikus/telepafikus képességekkel még rendelkeznek is, de sehol sincsenek egy bétazoidhoz képest, és nézd meg, az érzelmek kimutatása, ösztönvezéreltség mennyire van jelen egyik és mennyire másik fajnál. Az, aki kimutatja, magához öleli az érzést, ösztönt, mindig jobban érti, mint az, aki fél tőle, és elnyomja.


Szerintem az érzelmek elnyomása együtt jár az ösztöneink elnyomásával, és mint olyan, elég közel áll a kettő egymáshoz, ebben a kérdésben azt mondanám, hogy szinonimaként kezelendők.


Bocs a Star Trek hasonlatért.

2015. okt. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
50%
Pfúú menj már innen asd01245...Már uncsik az ilyen nagy filozófikus kérdéseid. Még mindig elhiszem, hogy sok csaj padlóratett; de attól még nem itt kéne kiélned magad...
2015. okt. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
77%

Pasi létemre kikérem magamnak a nők nevében.Ők az ösztönlények? Akkor minek nevezel minket, akik tudvalevőleg a farkunk után megyünk?

Elismerem, a mai lányoknál fordult a trend, és em jó irányba, de ha igazán mély érzelmeket akarsz találni, azt ne a férfiakban keresd.

56 év alatt sokszor voltam szerelmes. De magamban sohasem találtam a szerelemnek azt a fajta mélységét, amit a nőkből tudtam kicsiholni. Szóval, kérdező, ha bajod van a csajozással, magadban keresd a hibát.

2015. okt. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Miquel, ha én nem tehetem, hogy általánosítok, akkor te se tedd, mert szerintem az a te szegénységed, hogy ilyen sekélyes vagy. Egy normális érzelmi világgal rendelkező férfi nem a farkának él, sőt ha a körülmények is adottak, akkor képes egyetlen nővel leélni az életét.


De hogy példát is mondjak: A legnagyobb romantikus költők (a szerelmi költészetre gondolok, nem a korstílusra) és írok nagyon nagy része férfi volt régen, és még most is, nem véletlenül. Sőt a nők között nincs is ilyen jelentős alak, nem is volt.

2015. okt. 28. 13:11
 9/13 anonim ***** válasza:

Jaj te nagyon rossz úton jársz..olvasd el az első választ az mindent elmond..

"Nem értik az érzelmeket, ezért könnyű őket becsapni, és ezért van, hogy sokszor a tudtukon kívül okoznak hatalmas sebeket."

Na már most ez így hülyeség..vannak érzelmi intelligenciával megáldott emberek és vannak állatias emberek..azt amúgy honnan tudod h aki állításod szerint tudta kívül bánt az tényleg nem tudja mit tesz,belelátsz a fejébe? lehet nagyon is tudja/érzi h fájdalmat okoz csak épp nem törődik mások nyomorával..hány ilyen ember van..és nem nem csak a nők közt..

Szerintem ahelyett h elméleteket gyártasz inkább élvezd az életet, találj magadnak egy hobbit, menj el sportolni, olvass sokat, és ISMERKEDJ..egyszer csak összejön egy olyan lány akivel egy életet leélhetsz..drukkolok..

2015. okt. 29. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
jah igen és vannak érzelemmentes antiszociális emberek is ..fogadd el h sokfélék vagyunk..
2015. okt. 29. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!