Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Kitől kérjek segítséget?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kitől kérjek segítséget?

Figyelt kérdés

Elkapott egy hullám, nem bírok leállni...

elmesélem az elejétől nektek, mindigis tartogattam a szűzességem majd beleszerettem egy fiúba neki adtam magam, egy évis nagyon jól elvoltunk majd csúnya vége lett....annyira magam alatt voltam belekeveredtem egy rossz társaságba ráadásul egy csávó folyton rámmászott, próbáltam ellenálni de végül elkeseredettségemben belementem...többször is....majd megszerettem őt, de ő csak kihasznált a 2. nagy csalódás amióta semmi önértékelésem nincs...azóta is csak szexkapcsolataim voltak/vannak nem számít, hogy kivel csak hogy mikor csinálom akkor fontosnak érzem magam, már lelkiismeretfurdalásom sincsen amiért így szexelgetek.

abbakarom hagyni próbáltam de nem megy, szeretnék szeretni valakit de már azt érzem nem fogok tudni....

visszaakarom kapni a régi énem amikor a szeretet fontosabb volt mint a szex :(

teljesen elvagyok keseredve hogy már nem fogok tudni kijönni ebből, annyiszor próbáltam már abbahagyni de nem megy...

szüleimmel se jó a kapcsolatom nem tudom senkinek elmondani

L/21


2015. okt. 30. 23:04
 1/9 anonim ***** válasza:
én ilyen nőkbe miért nem botlok bele?! hahóóó.. mindenki szexel össze-vissza csak én nem..
2015. okt. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Addiktológushoz.

És ehhez a 12 lépéses csoporthoz: slaa.hu.

2015. okt. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
... illetve -TÓL.:)
2015. okt. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Magadtòl kérj segitséget! Gyakorlatilag te tehetsz erről, hogy ez lett belőled:)
2015. okt. 30. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Semmi baj, minden rendben lesz :) Pszichológussal kell mindenképpen beszélned, mert ez már nem olyan probléma amit egy jól időzített szerelem pikk-pakk megold. Fontos, hogy igyekezz megnyílni és higyj abban, hogy ez valami mentális gond, amihez egy szexuálpszichológus jól ért. Ez egy probléma, amit az ő segítségével remélhetőleg meg tudsz szüntetni. A pszichológus ilyeneket tanult éveken át, hasonló emberekkel foglalkozott mint te, rutinos a dologban. Nem te vagy az egyetlen aki ilyesfgajta problémával küzd, nyilván van egy séma-recept amihez ha hozzáadjuk a te személyiségjegyeid és azt, hogy nyitott vagy a segítségre, akkor ki bírsz lábalni belőle. Mondom, nem vagy egyedül, sokan szenvednek rajtar kivül ilyen dolgok miatt, de vannak erre képzett szakemberek, akiknek az a dolguk és képességük, hogy segítsenek. Ha fizikailag megbetegedsz, akkor sem ülsz otthon és várod, hogy talán nem halsz bele, hanem elmész egy orvoshoz, aki ért az ilyesmihez és megpróbál rendbe rakni. Azért fejlődik az orvostudomány mindkét ága, hogy segítsenek az embereknek mind fizikalilag mind mentálisan. Szóval bizalom a terapeutád felé, de mindenek előtt gyógyulni akarás és optimizmus. Mégegyszer mondom, még nem dőlt el semmi, nincs semmi baj, ha szeretnéd rendben lesz az életed, én nagyon szurkolok neked :)
2015. okt. 30. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#5 +1

Mit lehet ehhez hozzátenni?


Keress fel egy szakembert minél előbb!

2015. okt. 31. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha gondolod írj,szerintem tudok segíteni :)

26/F

2015. okt. 31. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Fish1 ***** válasza:

Ezt a dolgot több oldalról közelíteném meg.

- Csalódások mindenki életében vannak. Minden szakítás egy csalódás, hol a másikban, hol saját magunkban, hol mindkettőben. Ezek egy ember életében általában többször előfordulnak. Emiatt ne keseredj el. Vizsgáld meg, hogy az első kapcsolatodban mik voltak azok a dolgok, amiket nem jól csináltál, mi volt, amit a másik nem jól csinált, mit csinálnál legközelebb máshogy, és mit tanultál a hibáidból.

- Ahogy olvasom, a második csalódásod borítékolva volt már az elején: elkeseredésedben mentél bele, ami adódhat abból, hogy a sérült önbecsülésedet akartad helyreállítani azáltal, hogy "jé, hát mégiscsak kellek vaakinek!". Az, hogy próbáltál ellenállni, számomra azt jelenti, hogy vagy nem is igazán akartál ellenállni, vagy nem bíztál magadban, hogy ellent tudsz állni. Aki határozott, és nem akar egy ilyen dologba belemászni, az határozottan leépíti a másikat. Határozott voltál? Nem hiszem. Próbálva nem lehet határozottnak lenni.

- Megszeretted a másodikat. Biztos ez? Nem csak az illúzióba szerettél bele, hogy végre valaki "értékel" valamire? Mennyire játszott ebben közre a szeretethiányod és az, hogy esetleg az a másik majd vigaszt nyújt a csalódás után?

- Kihasználni csak azt lehet, aki hagyja magát. Egy kihasználás soha nem úgy történik, hogy egy ideig szép és jó minden, aztán egyik pillanatról a másikra kihasznál. Ennek mindig vannak előjelei. Egy-egy cselekedete, vagy az érzés, ami benned él, hogy valami nem stimmel.

- A szexkapcsolatokkal kapcsolatban jól leírtad azt, hogy olyankor fontosnak érzed magad. Ezért csinálod. Mert olyankor úgy érzed, hogy törődnek veled pár óráig. De ez is csak illúzió, nem igazi törődés. Azért is csinálod, mert a csalódásaid miatt félsz elköteleződni. Félsz attól, hogy megismétlődik a fájdalom. Ne a múltban élj, hanem a jelenben! Attól, hogy 2x csalódtál, nem biztos, hogy a következők is rosszul sülnek el. Ez rajtad áll és azon a másikon, akit majd választani fogsz.

- Abbahagyni a szexkapcsolatokat akkor fogod tudni, amikor igazán akarod. Amikor tényleg változni akarsz és nem éred be ennyivel. Miért is érnéd be? Mint mindenki, így te is értékes ember vagy., aki érdemes a boldogságra.

- Szeretni mindenki tud, így te is. Azért okoz neked most ezt nehézséget, mert saját magad elé állítasz korlátokat. Pl. a félelmeddel, hogy megint csalódni fogsz.

- "Visszakapni" a régi énedet (vagy egy teljesen újat és jobbat) akkor fogod, ha teszel érte.


Ha egyedül nem megy a változás, akkor javaslok egy szakembert, de azt tudd, hogy ő sem fogja megoldani a problémáidat helyetted, ő csak iránymutatást fog adni és felajánl lehetőségeket, amiket vagy megfogadsz, vagy nem. Egyedül rajtad áll, hogy változol-e. Olyan emberen a pszichológus sem tud segíteni, aki nem akar változni.


És a végére egy kérdés, amit tegyél fel magadnak: miért hoztad magad ilyen helyzetbe? Figyelembe véve azt, hogy minden ember a saját életéért felelős.

2015. okt. 31. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A gond azzal van, hogy ilyeneket írsz és gondolsz magadról: "neki adtam magam", mi vagy te, egy asztal?
2015. okt. 31. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!