Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért állítják egyesek azt,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért állítják egyesek azt, hogy akinek nem volt semmilyen párkapcsolata az nagy lemaradásban van és alkalmatlan?

Figyelt kérdés

Engem annyira idegesít ez a téma, hogy néha legszívesebben megfojtanám azt aki ezzel az állítással jön, ha férfi ha nő. Most nem azért, de mi van azokkal az emberekkel akik inkább keresik a megfelelő társukat minthogy azért legyen kapcsolatuk, mert most ez a divat. Most ő is megkapja ezt az életképtelen, kapcsolatokra alkalmatlan jelzőt, mert nem akart akárkivel összejönni, csak keresgélt? Komolyan olyan hülye érvekkel jönnek, hogy az agyam kiszakad a helyéről.

Nekem nem volt párkapcsolatom még volt rá egy pár lehetőségem, de nem éltem vele, mert nem vonzottak annyira és nem arra gondoltam, hogy ettől tapasztalati pontokat kapok, ez nem videójáték, hogy ezt teljesíted és a következő szintre léphetsz, emberi kapcsolatok ennél jóvalta összetettek, de amikor ilyen hülyeségekkel leegyszerűsítik le néha azon gondolokozom, hogy szokták e az eszüket használni az emberek vagy birka módjára másokat követni.

Amúgy egyedül is lehet a személyiséget fejleszteni nem csak párkapcsolatban erre vannak személyiségfejlesztő könyvek, baráti társaságok, család stb.


2015. nov. 15. 15:50
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
44%

Hááát, azért ez sem teljesen igaz amit te mondasz. Bármilyen morbid, fel lehet úgy is fogni mint egy videójátékot és, hogy tapasztalati pontokat kapsz mert épp ez a lényeg, a tapasztalat.


Én abban nem hiszek, hogy valaki mindig csak a tökéletes párt keresi mert egyrészt, nagyon kevés első kapcsolat nem megy szét 1-2 év után hiszen pont az vele a baj, hogy nem vagy jártas a kapcsolatban, nem tudod még hogyan kell a másikkal beszélni, bánni és épp ezért előbb utóbb szétmegy, a következőben már jobban oda fogsz figyelni és jobban megpróbálsz összhangban lenni a másikkal.


Ez amit most leírtál kb. olyan mintha azt mondtad volna, "mi értelme van gyakorolni bármit is, elsőre kell, hogy menjen tökéletesen". Ez az életben nem így van, 10-20 éves házasságok is szétszakadnak, kapcsolatok amiket kívülről tökéletesnek hittél mennek szét és ostobaság azt hinni, hogy van igazi és vele első perctől fogva örökké meg fogjátok érteni egymást. Bizonyára azon emberek is így gondolták aki5-10 év után elváltak, hogy megtalálták a nagy ő-t

2015. nov. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Jó, de mivan akkor, ha van lehetőség, de nem vonzódok annyira hozzá? Most csak úgy alapon menjek bele? Szerintem sincs olyan, hogy egy és igazi, mert idő kell ehhez, és több személy lehet az igazi, de ne legyen feltétel a múltbeli sikertelen kapcsolat, mert minden esetben felkell dolgozni a múltat és a jelenben kell élni. Sok keleti könyvet olvastam és már teljesen másként látom, mint az átlag emberek.
2015. nov. 15. 16:00
 3/33 anonim ***** válasza:
95%

És mi van akkor,ha valakinek még csak lehetősége sem adódott rá,mert nem kellett a másik nemnek egyáltalán valamilyen oknál fogva?

Én akkor sem érzem magam életképtelennek azért,mert nem volt szerencsém az életben,és nem jött össze semmi. :/

Csak szimplán így jött ki a dolog.

Amúgy meg bele sem gondolnak abba,hogy lehet sokkal jobban tudna alkalmazkodni,vagy odafigyelni rájuk egy ilyen személy,mint aki már belefásult a dolgokba,és a sok kapcsolata miatt belefáradt a törekvésekbe a másik iránt...

24/F

2015. nov. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
32%

Senki nem állítja szerintem, hogy alkalmatlan, csak "hasonló a hasonlónak örül" alapon mindenki olyan társra vágyik, akinek nagyjából azonos párkapcsolati tapasztalata van már az életben. Mert az elmélet és a gyakorlat teljesen más. Ilyenekre gondolj, hogy közös, vagy külön kassza, hogy napi szinten kell kisebb-nagyobb konfliktusokat kezelni, hogy milyen arányban részesülnek a házimunkából, hogy milyen közös programok legyenek, hogy mennyi a szex a kapcsolatban... erről lehetnek elképzeléseid, de évek során, a gyakorlatban alakul ki az ember "párkapcsolati önismerete", akkor tudja megmondani, hogy milyen tulajdonságokat képes hosszú távon tolerálni, és miket nem, hogy mire van igénye és mire nincs.

Például: egy kapcsolat elején mindenki sokat akar szexelni. De aki még nem húzott le több évet kapcsolatban, az nem tudja magáról, hogy x év után mennyi lesz a "hétköznapi" szexuális igénye. Pedig ez egy nagyon fontos tényező a kapcsolatban! Vagy hogy a rózsaszín köd elmúltával mennyire képes dolgozni a kapcsolatáért (az elején mindenki tud).

Nem az a gond, hogy neked nincs tapasztalatod, hanem az, hogy jóformán csak hasonló kapcsolati hátterű emberekkel van esélyed kialakítani, és ha benne vagy a korban, akkor kevesebb ilyet fogsz találni.

Nyilván mindenki elkezdte valahol a kapcsolatok tanulását, tehát senkiről nem lehet kijelenteni, hogy alkalmatlan és lemaradásban van, de mindenki olyan társra vágyik, aki nagyjából hasonló "szinten" van a tapasztalatokban.

2015. nov. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
#4 Akkora hülye vagy, mint a seggem már bocs. Azt hiszed, hogy egy tapasztalatlan ember ezekkel nincs tisztába, amit leírtál? Ilyen nagyra tartod magad a sok tapasztalatoddal? Vegyél már vissza magadból és nézd már reálisabban a dolgokat. Te azt hiszed, hogy akinek nem volt kapcsolatba az nem tudja milyen a külön kassza, hogy kell szexuálisan örömöt okozni, programot alakítani stb. Bameg ezek sokkalta inkább jellemtől függnek, hogy milyen beállítotságú milyen életvitelű és, ha ezek eltérnek akkor mondhatjuk, hogy nincsenek egy szinten, de ha csak a párkapcsolat tapasztalat hiányzik, ami huszodlagos tényező csak az olyan hülye idióták csinálnak gondot, mint te.
2015. nov. 15. 16:26
 6/33 anonim ***** válasza:
90%
pro és kontra! én megértem azokat akik szerint hátrány a tapasztalatlanság, mert a párkapcsolatok terén is vannak olyan szituációk amiket meg kell tanulni kezelni és ha folyamatosan új dolgokba futsz bele akkor nem várható el, hogy olyan magabiztossággal és hatásosan kezeld azokat mint ha már egyszer-kétszer megoldottál volna hasonló helyzetet. ugyanakkor ha valakinek megfelelően érett a személyisége és tisztában van önmagával akkor ezeket át lehet hidalni. ismerek olyan embereket akiknek sok kapcsolata volt és mégis hülyék hozzá mint a se*gg és olyat is akinek csak egy vagy egy sem és mégis értelmesen old meg és értelmez, gondol át helyzeteket.
2015. nov. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
Erről beszélek ismerek egy két embert akikre ez jellemző amit leírtál, hiába van sok tapasztalata, ha olyan a jelleme amilyen. Nem lehet így általánosítani, mint az idióta 4-es válaszoló.
2015. nov. 15. 16:31
 8/33 anonim ***** válasza:
18%

Az első jól leírta a tapasztalat dolgot.


Azok a barátaim a legjobbak a csajozásban, kapcsolatokban, akik már 14-15 évesen elkezdték a dolgot.


Én magam 20 évesen kezdtem és érzem hozzájuk képest a lemaradást. Miben? Abban, hogy olyan hibákba futok bele, amiket ők már rutinból elkerülnek, mert van tapasztalatuk a nőkkel. Hibákat akár a csajozásban, ismerkedésben, akár a kapcsolatokban. Tapasztalati úton olyan dolgokra jöttek rá, amikre én még nem vagy sokkal később, ezért ami nekik velem egy időseknek már természetes és kisujjból megy, én ugyanazokban még bénázok.


Most 22 vagyok és azt mondom hogy egész jól lehoztam a bemaradást (2 év alatt 5 lány, abból egy több mint fél éves kapcsolat). De ha belegondolok, hogy még vannak 22 évesen totál szűz barátaim, nehéz elképzelni hogy nekik milyen nehéz lesz beletanulni a dolgokba, ha egyáltalán egyszer sikerül nekik.

2015. nov. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
27%
a nők hangoztatják mindig hogy akinek nem volt sok csaja hogy szűznyomiluzer nem kell ... akkor miről beszélünk?
2015. nov. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
90%
És te mit foglalkozol velük? Én is foglalkoztam velük, és tök szarul éreztem magam, pont, mint te. Hagyd őket a pycsába. Mindenki más élethelyzetben van, mindenkinek máshogy jönnek a dolgok. Élj úgy, ahogy jól esik. Senki sem tudhatja rajtad kívül, hogy valójában milyen vagy.
2015. nov. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!