Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért állítják egyesek azt,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért állítják egyesek azt, hogy akinek nem volt semmilyen párkapcsolata az nagy lemaradásban van és alkalmatlan?

Figyelt kérdés

Engem annyira idegesít ez a téma, hogy néha legszívesebben megfojtanám azt aki ezzel az állítással jön, ha férfi ha nő. Most nem azért, de mi van azokkal az emberekkel akik inkább keresik a megfelelő társukat minthogy azért legyen kapcsolatuk, mert most ez a divat. Most ő is megkapja ezt az életképtelen, kapcsolatokra alkalmatlan jelzőt, mert nem akart akárkivel összejönni, csak keresgélt? Komolyan olyan hülye érvekkel jönnek, hogy az agyam kiszakad a helyéről.

Nekem nem volt párkapcsolatom még volt rá egy pár lehetőségem, de nem éltem vele, mert nem vonzottak annyira és nem arra gondoltam, hogy ettől tapasztalati pontokat kapok, ez nem videójáték, hogy ezt teljesíted és a következő szintre léphetsz, emberi kapcsolatok ennél jóvalta összetettek, de amikor ilyen hülyeségekkel leegyszerűsítik le néha azon gondolokozom, hogy szokták e az eszüket használni az emberek vagy birka módjára másokat követni.

Amúgy egyedül is lehet a személyiséget fejleszteni nem csak párkapcsolatban erre vannak személyiségfejlesztő könyvek, baráti társaságok, család stb.


2015. nov. 15. 15:50
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:
Amikor jól fog esni nekünk. Ezt nem kéne nyilvántartani, helyzetek fogják hozni. Nyilvánvalóan két három év múlva már komolyodni fog a kapcsolatunk nagyobb lesz a bizalmunk, csak meg kell találnom, akivel szívesen együtt lennék és lefeküdnék vele.
2015. nov. 15. 19:44
 22/33 anonim ***** válasza:

Ezt mire írtad? :)


Igazából egyáltalán nem nyilvánvaló, hogy egy kapcsolat 2-3 év múlva komolyodik. Elég sokan évekig elszórakoznak egy kapcsolatban úgy, hogy egyáltalán nem komolyodik a dolog. Aztán, amikor komolyodna, a másik fél kilép a dologból. Nem olyan egyszerűek és egyértelműek a kapcsolatok, amilyennek elképzeled. Pár kapcsolat után észre fogod majd venni. Az emberek nem annyira leegyszerűsíthető lények, hogy pár logikusnak tűnő viselkedést rájuk húzol és úgy viselkednek.


A focis hasonlattal már jobban érted?

2015. nov. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
9%
21: csak azért kérdezem, mert nekem pl. erre ment rá az előző párkapcsolatom, hogy a kezdei lelkes időszak után kiderült, hogy teljesen mások az igényeink, és nem lehetett összehangolni. A kapcsolat elején teljesen más az ember szexuális igénye, mint a hétköznapokban. Nekem már nincs újabb 2-3 évem kivárni ezt, ezért csak olyannal kezdek, akinek már van konkrét, érdemi tapasztalata, ismeri önmagát ezen a téren és passzol az igényszintünk.
2015. nov. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:

Ez másoknál is előfordulhat nem csak a rutintalan embereknél, ne általánosíts!

Annakidején én is rengeteget görcsöltem emiatt, de rájöttem hogy felesleges és a bénázás csak akkor van, ha valami miatt görcsölünk nem úgy kell hozzáállni, hogy alkalmatlanok vagyunk, hanem úgy, hogy igenis menni fog minden és már ebben az a szellemiségben élek és szeretném, ha másoknak is kinyílna a csipája.

2015. nov. 15. 20:01
 25/33 anonim ***** válasza:
100%

KÉRDEZŐ!

,,egyedül is lehet a személyiséget fejleszteni nem csak párkapcsolatban erre vannak személyiségfejlesztő könyvek, baráti társaságok, család stb."

Teljesen igazad van, de lehetséges hogy az emberek többsége sem a baráti, sem a családi kapcsolataiban nem él meg olyan intenzív együtt létet mint amit egy párkapcsolattól el várnak és remélnek. Vagy olyanok akik nem tudnak elég önismereti szintet és így személyiség fejlődést elérni párkapcsolat nélkül. Ha te nem ilyen vagy akkor bizonyos értelemben magasabb szintet képviselsz, tehát értelmetlen azokkal vitáznod akik nem ilyenek, mert ők is csak magukból tudnak ki indulni, ahogy te is.

Ráadásul itt megint feldobhatunk egy vita témát, azaz a női-férfi kapcsolatot. Azok a férfiak/nők akik úgy gondolják a másik nem egy másik ,,faj" egyértelműnek tartják hogy meg kell TANULNI a másikkal való kapcsolat fenntartást. Szerintem te erről sem így gondolkodsz, vagyis megint csak ott tartunk hogy véleményed (véleményem) szerint nincs mit tanulni a párkapcsolat létesítésről.

2015. nov. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
64%

A tapasztal emberek legnagyobb része képben van azzal kapcsolatban, hogy ha belemegy egy kapcsolatba, mit is akar és mennyi szexet akar majd. Egy tapasztalatlan még a saját szexuális igényeivel sincs tisztában.


Nem csak akkor van bénázás, ha az ember rágörcsöl. Akkor is van, ha nem tudja, mit kell csinálni. Maximum utána nem bánkódik annyit, de attól még bénázott.


Nagyon úgy néz ki ez a beszélgetés, hogy nem mások csipáját szeretnéd felnyitni, hanem magaddal kapcsolatban nem vagy olyan magabiztos, ahogy azt előadod, ezért minket próbálsz meggyőzni egy olyan dologról, amit máshogy tapasztaltunk. (Tudom, erre rávágod, hogy de. Akkor mégis miért nem az látszik?)

2015. nov. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

Én még 10 év kapcsolat után is úgy érzem, hogy van még mit tanulnom...

Amúgy az egész olyan, mintha azt írnád, hogy elolvastál egy csomó vízzel kapcsolatos könyvet, és azt mondanád, hogy te már tudsz úszni. Egy csomó képességet CSAK gyakorlatban lehet elsajátítani.

2015. nov. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:

Igaz, hogy mindenki más véleményt képvisel csak kaptam már sok szar megjegyzést másoktól meg olyan tanácsokat amik engem leminősítettek, innentől döntöttem el, hogy saját magam veszem kézbe az irányítást és teszem azt ami jól esik. Rossz látni, hogy mennyi önbizalomhiányos ember van sok esetben az ilyen nézetek miatt, nem lenézni vagy lelúzerezni kell az ilyen embereket, hanem lelkesíteni, mert legbelül minden ember képes arra, hogy egyedül rájöjjön dolgokra minden külső segítség nélkül csak akarni kell és a tiszta jelenben élni. Mostanában sokkalta magabiztosabb lettem több mindenben és kiosztom az ilyen megmondó embereket.

De ez nem csak ennél a témakörnél igaz, az a baj, hogy ha valaki tapasztal ezt azt már azt hiszi tudja milyen a valóság, ő mindent tud azt hiszi, hogy az igazságot mondja holott ő is tévedhet elég sok mindenben maga a tapasztalat sokszor félre vezethet bennünket, több emberrel beszélgettem tudom miről beszélek.

2015. nov. 15. 20:53
 29/33 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, az utolsó hozzászólásodban leírtad a lényeget, kérdező. A problémádnak a lényegét, legalábbis számomra. Az a gondod, hogy van egy, az átlagostól eltérő elképzelésed a párkapcsolatok működéséről, és eszerint is éled/élnéd az életet, de a többi körülálló ezt megkritizálja, megvétózza. Feldobtad a kérdést, hogy erősítsünk meg abban, hogy nem kell nagy tapasztalat a párkapcsolathoz. Ezzel a legtöbb ember nem ért egyet, úgyhogy kapod itt is az osztást.

Ahogy már előttem is leírták, ha tényleg ennyire biztos vagy abban, hogy a személyiséged fejlesztése egyedül is megy, ne foglalkozz a körülötted károgókkal. Mert lehet, hogy neked tényleg megy. Különbözőek vagyunk, valakinek rengetegszer neki kell futnia ugyanannak a dolognak, míg tanul belőle, van, akinek először megy, nyilván, ők az igazán ritka eset. Mi innen nem tudjuk megmondani, hogy Te hol tartasz, a többiek az általános tapasztalatból indulnak ki.

2015. nov. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
62%

Egyébként nekem sem volt "sok " párkapcsolatom, két db. félévig tartó, és mostanra három és fél éve ismerem azt a férfit, akivel idén házasságot is kötöttünk, és nagyon jól megvagyunk. Kopp-kopp. Három év nem nagy idő, szépen meg lehet ezt is kérdőjelezni, de attól még ezek a tények, amikkel szolgálhatok.

Előtte mi nekem segített a kapcsolt kialakításában-kollégiumban laktam együtt, több, mint 10 emberrel laktam együtt összesen, nem mindenkivel jöttem ki jól, de mindenkivel megtanultam együttélni, nőtt a kompromisszumkészségem, türelem, rálátásom, hogy egyáltalán mik lehetnek a probléma.

Az, hogy nem volt komoly kapcsolatom a férjemig, attól még én elég sokat ismerkedtem, számos randim volt, két sráccal fél évig "jártam"-ami mind hozzájárult ahhoz, hogy tudjam, milyen férfivel jövök ki igazán, milyen férfire vágyok, és ki az, aki engem is tolerál.

Nehezen tudom viszont elképzelni, hogy ezek nélkül az előzmények nélkül így alakuljon az életem, ezek mind kellettek hozzá, jó, hogy megtapasztaltam. Csak azért írtam le, hogy lehet így is, kevés tapasztalattal. ;-)

2015. nov. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!