Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Titeket mennyire zavar, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Titeket mennyire zavar, ha egy lány kicsit parasztosan beszél?

Figyelt kérdés

2015. nov. 17. 22:18
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Kb semennyire, ha egyébként a csaj bejön külsőre és belsőre is.
2015. nov. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Nekem egyik unokatestvérem van ilyen parasztos akcentussal. Először amikor Magyarországra jöttem és először találkoztuk akkor nagyon nehezen értettem a beszédét. Nem úgy beszélt mint anyám vagy az Atlanta-i magyar közösség. Fura volt de anyám forditotta neha hogy mit mond. Nála zavaró volt vagyis nekem az mert nem magyar anyanyelvü vagyok és ő nem ugy rendesen beszelt.
2015. dec. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Az zavar, hogy tájszólással beszél? Ez elég szánalmas. Ezek a tájszólások kulturális értékek, ráadásul semmi köze ahhoz, hogy ki milyen művelt vagy intelligens.
2016. febr. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
nem zavaró volt, csak mivel én nem magyar anyanyelvű vagyok, nem mindig értettem hogy mit akar mondani, vagy mit mond, mert a magyar nyelvben sok szó van ami ugyan azt jelenti, viszont ezt ha nem anyanyelvi beszélő vagy és nem ott növök fel, akkor nem értem. Idehaza az államokban is a délieket elég nehezen lehet érteni, de mivel angol nyanyelvű vagyok megértem. Magyarúl már nem egészen, sőt van hogy teljesen nem.
2016. febr. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Oks, akkor van egy tanácsom. Ne mondd a tájszólásra, hogy "parasztosan". Ha nem vagy magyar nyelvű, akkor valószínűleg nem szándékosan, de nagyon sértően fogalmaztál. Idehaza a "Pestiek" fölényeskedése vagy annak látszata vörös posztó a "vidékiek" szemében, és ez típusosan ilyen megnyilvánulás.
2016. febr. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
bocsánat: magyar anyanyelvű
2016. febr. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
nem akartam sértő lenni. Én a paraszt szót a farmer-el tudom, vagyis hogy one and the same (nem tudom máshogy kifejezni). Azok az emberek akik állatal és földel dolgoznak.
2016. febr. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Tájszólásnak hívják.

Semmi köze a parasztokhoz. Ezeken a tájegységeken mindenki így beszél, beleértve az egyetemi tanárokat és a költőket is, kivéve, ha leszoknak róla az olyanok miatt, akik megszólják őket.

Jobb lett volna a kérdésedben világosan kifejezni, hogy az a problémád a lány tájszólásával, hogy, mivel nem vagy magyar anyanyelvű nem érted meg.

Gondolom, az USA-ban sem ciki, ha valaki a másik államban szokásos nyelvváltozatot beszéli.

2016. febr. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Engem izgat. :)
2016. nov. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!