Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek kinek van "igaza"...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek kinek van "igaza" ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Párommal másfèl vagyunk együtt, én vagyok a lány, 19 éves, ő pedig 22 éves fiú, mondhatni már férfi. Mondhatni együtt élünk, mert hol én alszom náluk, hol ő alszik nálunk, mivel egyelőre nincs saját lakásunk. De már kilàtásba van egy közös albérlet (iskola után), komolyak a szándékaink, együtt tervezzük a jövőt.


Tanácsot szeretnèk kérni, mert akadt egy kisebb problémám párom édesanyjával. Az anyja meghívott karácsonyra több mint 10 embert az ő pici lakásukba, és így egymás hegyén-hátán, matracon fognak aludni az emberek. Lesz 2 "idegen" vendég is, akiket csak az anyja ismer valahonnan. Mi ennek tudatában nem szeretnénk karácsonykor ott lenni, akkor foglalkozzon a vendégeivel inkább, és én meg a párom elmennénk az én családomhoz 24-én este. Erre az anyja felháborodott, és mondta, a karácsonykor a családdal, a szülőkkel kell lenni, én menjek szépen haza, a fia itt maradjon velük. Mert én és a fia még nem vagyunk egy család. Azt mondta, hogy majd ráérünk szilveszterkor együtt lenni, akkor úgyis buli lesz meg együtt lesz a fiatalság, majd akkor mi is találkozunk, addig meg legyen mindenki a saját családjával.


A fia már felnőtt, el tudja dönteni mit akar, és nem idegenekkel, hanem azzal az emberrel szeretné tölteni a karácsonyt, akit "a legjobban szeret", vagyis velem. Természetesen 25-én mennénk máshova is, de úgy terveztük, hogy 24-én este nálunk leszünk. Az anyja meg bosszankodik ezen, mert ő azt akarta, hogy mi külön karácsonyozzunk, mindenki legyen a saját családjával. Nem fogta fel, hogy mi leginkább együtt lennénk, plàne karácsonykor...


Szerintetek mit lehet "tenni" egy ilyen helyzetben? Kinek van igaza?


2015. dec. 7. 17:21
 1/9 A kérdező kommentje:
Azért is mennénk inkább hozzánk, mert nekünk nagyobb házunk van, jobban is elférnénk, meg nálunk amúgy sem leszünk sokan. Jobbnak éreztük, ha inkább ott leszünk 24-én.
2015. dec. 7. 17:25
 2/9 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem mindkettőtöknek igaza van. :) Neked azért mert felnőtt emberek vagytok, és 30 éve ennyi idősen már mindenkinek saját családja volt. De! Mivel nincs önálló háztartásotok, nem gondoskodtok még anyagilag magatokról, addig ne várjátok el, hogy felnőtt emberként kezeljenek Titeket. Én a ( most már ) férjemmel, 3 év után töltöttem külön az ünnepeket, de akkor már 23 voltam, ő pedig 32, saját lakással, egzisztenciával. És én is már államvizsga előtt voltam..Legyetek türelemmel :). Elfog jönni a Ti időtök is :) Mióta vagytok amúgy együtt ?
2015. dec. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%

A párod csak az édesanyjával él vagy más családtagjaival is? Akik vendégségbe mennek hozzájuk, milyen arányban rokonok?


Én csak azt nem értem, hogy ha a párod elég felnőtt ahhoz, hogy el tudja dönteni mit akar, akkor miért nem tudja önállóan lekommunikálni ezt az egész konfliktust az anyjával? Én a helyében biztosan azt reagáltam volna, hogy "jólvan, anya, igazat adok neked, szerintem is a családdal kell tölteni a 24-ét, de akkor ne hívj ide mindenféle idegeneket aznap. Ha ők jönnek, én nem maradok, mivel nekem ők nem a családom, vannak köztük vadidegen emberek is. Döntsd el, hogy mit szeretnél, mert ez így jelenleg elég álszent."

2015. dec. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én valahol megértem az anyukát, karácsony az karácsony. Szerintem Legyen úgy, hogy a 24.-ét mindenki otthon tölti este meg átmegy hozzátok a barátod vacsora után és veled tölti az estét. 25.-én úgyis együtt lesztek, add meg ezt anyós pajtásnak. Nekem eszembe se jutott soha hogy karácsonykor magamhoz rángassam akkor Se ha otthon voltam (Távkapcsolat). Gondolj bele 3000km a távolság és ha karika is jött volna egy héttel többet vele tudtam volna Lenni.
2015. dec. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
*karira
2015. dec. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A párom a szüleivel él, a nővére a munka miatt elköltözött és nem is tud hazajönni karácsonykor se, így ha a párom is elmegy, akkor a szülők egyedül maradnak a vendégekkel. Akik vendégségbe jönnek nem rokonok, hanem régebbi családi barátok. Régóta velük töltik a karácsonyt. Plusz jön ugye 2 idegen vendég is, akiket csak az anyja ismer.
2015. dec. 7. 17:34
 7/9 anonim ***** válasza:
65%
Én 3 éve vagyok együtt a barátommal, és nálunk elég alap, hogy a családdal töltjük a karácsonyt. 25.-én vagyunk együtt, de 24.-én család. Szerintem ha majd saját lakásotok lesz, és azt fenntartjátok, akkor lehet külön karácsonyozni...
2015. dec. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Jézusom! Nem akarunk külön karácsonyozni kettesben!!! Az én családommal lennénk 24-én, 25-én meg az ő családjával! Az a lényeg hogy EGYÜTT! Mert együtt akarunk lenni mindig. :) Ennyi...
2015. dec. 7. 17:52
 9/9 anonim ***** válasza:
88%
Abban lehet igaza van az anyjának,hogy családdal illő űnnepelni a szentestét viszont bunkóság azt mondani,hogy te nem mehetsz hozzájuk.Nálunk nincs ilyen széthúzás,pedig mi se vagyunk házasok.A meghívások mindig mindkettőnkre vonatkoznak,nincs kijelentve hogy "csak te jöhetsz" pfff ez tahóság :/
2015. dec. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!