Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért csodálkoznak egyesek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért csodálkoznak egyesek azon, hogy valaki figyelembe veszi a párkeresésnél a másik ízlését könyveket, zenéket, filmeket tekintve?

Figyelt kérdés

Ha valaki az írja/mondja, hogy neki számít, hogy a másik milyen filmeket néz, zenéket hallgat, vagy könyveket olvas, akkor ráförmednek, hogy ez mekkora hülyeség, nem kellene ilyen dolgokat figyelembe venni. Ezt tapasztaltam élőben, különböző fórumokon, vagy akár ezen az oldalon.


De miért?


Szerintem az ízlésből lehet következtetni a másik személyiségére. Például ha valaki komoly és igényes könyveket olvas, filmeket néz, abból következtethetünk arra, hogy valószínűleg ő egy komoly, intellektuális ember. Viszont ha valakinek A szürke 50 árnyalata a kedvenc könyve... Nos, én arra következtetek, hogy jobb, ha messziről elkerülöm őt. :)



2015. dec. 29. 20:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Én egyetértek veled, szerintem is fontos dolgok ezek. Bár az is igaz, hogy egy kapcsolatban úgy is érezhetjük jól magunkat, hogy mondjuk az egyik fél metált hallgat, a másik meg rapet... :D
2015. dec. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
79%

Mert előítéletes vagy. Szerintem abból, hogy például én 50Centet hallgatok, abból nem sok mindent lehet leszűrni. Meg abból se, hogy a Fantom a kedvenc könyvem, a kedvenc filmem meg a Rocky, ami viszont egy kitűnő sportdráma, bár a cím hallatán sokan egy agyatlan verekedős filmre asszociálnak egyből. Mindemellett egy nyugodt, csendes ember vagyok, érdekel a tudomány, szeretem a sportot is. Ismeretterjesztő filmeket is szoktam nézni szabadidőmben.

Szeretek olvasni is, bár nem a relativitás elméletről, hanem inkább a kommandós vagy börtönregényeket preferálom. Én úgy vagyok vele, hogy olvasson mindenki amit szeret, hallgasson olyan zenét amit szerét, öltözzön úgy ahogyan akar. Attól pedig még nem lesz valaki okvetlenül igénytelen, hogy a kedvenc könyve a Szürke ötven árnyalata.

Az életben pedig sok minden nézőpontok kérdése, ebből az állításból pedig az fakad, hogy ami szerintem igényes, az mások szerint nem feltétlenül az.

Mindenesetre, ha hasonló érdeklődésű embert keresel társnak az nem hátrány, a közös téma okán sem. Csak nem kell egyből rosszra gondolni néhány odafirkált jellemzőből.

2015. dec. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
89%
Mert könnyebb mindenre rámondani, hogy "semmi nem számít, csak a szerelem", mert ezt olvasták valami csilivili koelhós idézetes képen. Gondolkodni meg a nehezebbik verzió.
2015. dec. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Nem erdemes kovetkezteteseket levonni ezekbol. Aki pl komoly, igenyes konyveket olvas, az lehet:

- komoly igenyes ember

- sznob

- kepmutato

- stb


En mostanaban foleg a sztochasztikus folyamatokrol olvasok konyvet, ebbol mire kovetkeztetsz? :D


Zeneben pedig szinte mindent szeretek kiveve 1-2 stilust.


Filmekben szinten mindenfelet szeretek, kiveve a horrort.


Szoval milyen a szemelyisegem?

2015. dec. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Hát nekem majdnem mind1, milyen filmeket néz a lány akivel ismerkedem, nem ez alapján választok. Persze örülök neki, ha van egyezés ilyen téren, de a vonzalom a legfontosabb, mert ha az nincs meg, akkor nincs miről beszélni. Amúgy nekem tökmindegy, h mások milyen szempontok alapján választanak párt, mindenkinek szíve joga úgy csinálni ahogy akarja.
2015. dec. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

# 1: Persze, van akit nem zavar, ha a másiknak más az ízlése, és ezzel nincs is gond. Engem viszont zavarna, ha a leendő párom bizonyos, általam igénytelennek tartom művek iránt érdeklődne.


# 2: Én például nem tartom agyatlan verekedős filmnek a Rockyt.

"Én úgy vagyok vele, hogy olvasson mindenki amit szeret, hallgasson olyan zenét amit szerét, öltözzön úgy ahogyan akar."

Persze, én is így vagyok ezzel. Csak nem jövök össze olyan emberrel, aki olyan filmeket néz, vagy könyveket olvas, amiket én a mélyen megvetek.

"Attól pedig még nem lesz valaki okvetlenül igénytelen, hogy a kedvenc könyve a Szürke ötven árnyalata."

Szerinted egy értelmes ember mit élvez egy olyan könyvben, ami egy bántalmazó kapcsolatot mutat be ideálisként?


# 3: Ezzel maximálisan egyetértek, tényleg így gondolkodik az átlagember.


# 4: A sztochasztikus folyamatok mondjuk érdekesnek tűnnek, de ennél több kellene, konkrét zenék, konkrét filmek, hogy megállapíthassak a személyiségedről valamit.


Amúgy nem mondom, hogy teljes mértékben ki lehet következtetni az ember személyiségét ebből, de valamit meg lehet tudni róla.

2015. dec. 29. 20:58
 7/17 anonim ***** válasza:

Én is úgy gondolom, hogy ebből túlságosan messzemenő következtetéseket vonsz le. Az mindenképpen pozitív, ha van valami közös érdeklődési körötök, közös nevező, de ezt figyelembe venni az ismerkedésnél..


Takarítás és metrózás közben jellemzően rockot, metált hallgatok, de a musicalek a kedvenc stílusom filmben is és színházban is, zeneiskolába is jártam, szeretem a komolyzenét. Sci-fi és fantasy könyveket ugyanolyan szívesen olvasok, mint bármilyen krimi-kalandregényt- a polcon nálam egymás mellett van a Trónok harca, Jane Austen összes megjelent műve, Agatha Christie Poirot sorozatának pár kötete, és egy csomó pszichológiai szakkönyv. Megjegyzem, valahol ott porosodik a polcon a Szürke 50 árnyalata is, bár tény, nem tetszett különösebben, de elolvastam, mert alapvetően szeretem az ilyen jellegű könyveket.


Akkor most vajon én jó fej vagyok vagy sem? Szerintem legfeljebb arra jöhetsz rá, hogy az embereknek nem csak egy meghatározott stílus vagy művaj tetszhet, mint ahogyan azt 15 évesen a nagy emós korszakban gondolják, hanem ennél sokszínűbbek vagyunk, és bár persze, sokat elárul az emberről az érdeklődési köre, azért abból kiindulni, hogy mit olvas a legszívesebben abban az 5 percben, amíg a vonatra vár... Szerintem is merész.

2015. dec. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Hát én amikor először hallottam ezt a kifejezést, hogy "a szürke 50 árnyalata" azt hittem, hogy egy festményről van szó:D. Aztán később rájöttem, hogy egy film(amit sokan kritizálnak,én nem tudom, hogy milyen, mert nem néztem meg), de akkor ezek szerint könyv is van.
2015. dec. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

# 5: Nekem meg nem. :) De nekem is mindegy, szerintem is úgy választ párt ahogy akar.


# 7: Alapvetően nem rossz, a Trónok harca, Jane Austen és Agatha Christie művei mind igényesek szerintem. :) A Poirot sorozatból én is szoktam olvasni. :)

Nem azt mondom, hogy valakinek csak egy műfaj vagy stílus tetszhet, csak azt, hogy engem zavar, ha egy adott műfajon belül valaki az igénytelen műveket szereti.


Az mindenképpen pozitívum, hogy nem tetszett A szürke neked. Az olyan jellegű könyvek alatt mit értesz?

2015. dec. 29. 21:17
 10/17 A kérdező kommentje:
# 8: Sajnos van.
2015. dec. 29. 21:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!