Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért csodálkoznak egyesek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért csodálkoznak egyesek azon, hogy valaki figyelembe veszi a párkeresésnél a másik ízlését könyveket, zenéket, filmeket tekintve?

Figyelt kérdés

Ha valaki az írja/mondja, hogy neki számít, hogy a másik milyen filmeket néz, zenéket hallgat, vagy könyveket olvas, akkor ráförmednek, hogy ez mekkora hülyeség, nem kellene ilyen dolgokat figyelembe venni. Ezt tapasztaltam élőben, különböző fórumokon, vagy akár ezen az oldalon.


De miért?


Szerintem az ízlésből lehet következtetni a másik személyiségére. Például ha valaki komoly és igényes könyveket olvas, filmeket néz, abból következtethetünk arra, hogy valószínűleg ő egy komoly, intellektuális ember. Viszont ha valakinek A szürke 50 árnyalata a kedvenc könyve... Nos, én arra következtetek, hogy jobb, ha messziről elkerülöm őt. :)



2015. dec. 29. 20:35
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem nézek filmeket, barátom igen (II. világháborúsakat).

Könyvmoly vagyok, de el lehet rólam mondani, hogy a romantikus krimiket kedvelem legjobban és rajongok a természetfeletti lényekért. (J.D. Robb; Kathy Reichs; Nalini Singh; Vavyan Fable; Julie Garwood stb).

A szürkét is elolvastam még angolul, mert érdekelt, hogy mi ez a hírverés körülötte. Szóval "ponyvaregények".

Szeretem Homérosz műveit, főleg az Odüsszeiát, de nem olvasom hónaponként újra.

Örkény egyperceseinél mindig megállok és eltöprengek, hogy hányféleképpen lehet értelmezni.

Barátomnak a II. világháborúról szóló könyvei vannak csak, amivel ki lehet kergetni a világból.

Ez sose volt köztünk vitaforrás: nézünk II. világháborús dokumentumfilmeket együtt, érdekesnek találtam úgy, hogy barátom narrátorként elmagyarázta az összefüggéseket.

A zenei ízlésünk egy kicsi része átfed: a rock örök! :)


Szerintem inkább nyitottnak kéne lenni a másik hobbija és stílusa iránt... és csak megismerésük után kell utálkozni rajtuk :D

2015. dec. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Kettes vagyok, írtam is, hogy nem gond, ha olyat keresel akivel hasonló az érdeklődési köröd. A Szürke ötven árnyalata meg igen felkapott lett, tehát a legtöbben csak követték ezt a trendet a könyv és a film ajnározásában. Érdekes módon a film előtt egy büdös kukkot nem lehetett hallani róla.
2015. dec. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem csak a hülyék csodálkoznak ezen.

Azért "párkeresés" hogy megtaláljuk azt, aki a legjobban passzol hozzánk!

2015. dec. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Mert előítélkezés ez, és nem tudsz róla semmit az égvilágon,és sokszor teljesen ellentéte az,amit valami alapján gondolsz róla,és a valóság.

Mint például nálam is.Meg sem tudom számolni hányszor hallottam vissza bizonyos emberektől,hogy én állítólag "bunkó,tróger,nagyképű" vagyok.Mindezt azért,mert rap zenét hallgatok,és ennek megfelelő ruhákat is viselek magamon.De ettől még egyik sem vagyok,sőt a teljes ellenkezője igaz rám, mert kedves vagyok mindenkivel,és normálisan viselkedem is, és inkább szerény vagyok.Mindig is utáltam hivalkodni,meg mutogatni mim van és miket értem el.Nem kell erről tudniuk másoknak,pedig akkor 1000%, hogy sokkal több ember venne körül,ha ezt tenném... De engem ez nem érdekel.

Nos ezért.

De bármelyik másikra rá lehetne ezt húzni,csak ez a legfeltűnőbb általában.És a legnagyobb baj a mai világban. :/

24/F

2015. dec. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
79%

Teljesen egyetértek a kérdezővel.

Az "az vagy, amit megeszel" dolog áll a szellemi termékekre is. Ha valaki leír pár igénytelen filmet és könyvet, hogy azok a kedvencei, akkor az illetőnek az a szellemi szintje. Ez nem feltétlenül negatívum, csak ha valakit épp más érdekel, akkor nem biztos, hogy összepasszolnak.

A következtetés és az előítélet két különböző dolog. Ha valaki semmit sem tud a már említett rap zenéről és előítéletes magával a stílussal kapcsolatban, az nem ugyanaz, mint amikor valaki egy másik ember kedvenceit sorban átnézi.

A kedvenceink minket tükröznek és sokat elmondanak rólunk. :)

2015. dec. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Ez szerintem is tök normális dolog, hogy figyelembe veszed. Persze nem kell rögtön ítélni, mert sokféle jó dolog van, meg nem szereti mindenki ugyanazt, de mondjuk a Gagyi mami és társai, bárhogy erőltetem sem lesznek művészi alkotások.
2016. júl. 26. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Még valami: engem például baromira taszít, ha valaki olyasmin nevet, ami nem vicces. Tudod, amikor egy filmben annyi a poén, hogy egy idős néni elesik, vagy valakit leöntenek szarral, és ezen kell nevetni. A viccek is relatívak, és tudom, de van, ami gagyi, és az, hoyg valaki ezt élvezi, főleg a más kárán nevetést, az baromira idegesít.
2016. júl. 26. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!