Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy jól működő párkapcsolatot...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy jól működő párkapcsolatot a házasság tönkreteheti?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra,hogy amikor felhúzzák a gyűrűt onnantól kezdve szerintem tulajdonnak tekintik egymást a felek és elkezdődik a birtoklási vágy szindróma.Felszínre törnek a veszekedések és minden olyan apróbb hibák miatt is egymásnak esnek a társak ami a házasság előtt homokszemnyi nagyságnak tűnt.Szóval nem tudom milyen löketet ad a házasság.Kell e vagy nem?Tanácstalan vagyok.
2016. febr. 28. 12:21
 1/8 omba ***** válasza:
" szerintem tulajdonnak tekintik egymást a felek és elkezdődik a birtoklási vágy szindróma.Felszínre törnek a veszekedések és minden olyan apróbb hibák miatt is egymásnak esnek " - ezeket mégis honnan????
2016. febr. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én így gondolom de cáfoljatok meg:)
2016. febr. 28. 12:35
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez hülyeség, a rosszul működő párkapcsolat megy tönkre a házasság után (vagy előtte). Mi 8 év után házasodtunk össze, előtte is jó volt minden és most is, igaz még csak 1 éve vagyunk házasok. Senki nem birtokolja a másikat, egyszerűen csak jó azt mondani, hogy "a férjem..", jó az, hogy egy család vagyunk, és hogy felvettem a nevét. Én inkább ezekben érzem az, hogy házasok vagyunk, minden más olyan mint előtte. De majd 20 év múlva már okosabb véleményt tudok adni, remélem nem változik semmi. :)
2016. febr. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy jól működő párkapcsolat nem megy tönkre. Minden kapcsolat egy idő után más lesz, felkerül a gyűrű nyilván nem változik meg a kapcsolat, de egy idő után kiismerik egymást jobban a párok, esetleg jön a gyerek. Azok akik pl csak 6-7 év után házasodnak azzal nincs gond, ennyi idő alatt nyilván kiismerik egymást
2016. febr. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Úgy ahogy van baromságot írsz. Csak egy önbizalomhiányos vagy rossz önképpel rendelkező ember tekinti a párját a tulajdonának. Ehhez semmi köze a gyürűnek. Remélem nem ilyen dumával próbálsz kibújni a házasság alól, mert teljesen hülyének néz a másik.
2016. febr. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Így van. Miért tenné tönkre? Ha tönkremegy, az anélkül is megtörtént volna, hogy házasodnak.

Inkább azt tudom elképzelni, hogy valaki a házasságot próbálja a kapcsolat javítására használni (mint ahogy a gyerekvállalással szokták). Aztán ha nem jön be, a külső környezetből a kevésbé gondolkodók azt szűrik le, hogy ez a kudarc a házasság megtörténte miatt történt.

2016. febr. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az csak egy darab papír.

Akkor is, ha házasságpárti vagy, meg akkor is, ha nem.


Én igen, és nekem nem jelent mást, mint hogy ország-világ előtt kinyilvánítom, hogy egymáshoz tartozunk, vele akarom leélni az életem.


Birtoklási vágy mindig van abban, aki szerelmes. Ezért féltékeny, ezért akarja, hogy hűséges legyél. Normális keretek közt nincs vele semmi baj.

Ettől még nem lesz egyik a másik tulajdona, de szereti tudni, hogy a másik a párja, és hozzá tartozik. Nem csajozik/pasizik, foglalt.


Apróbb és nagyobb hibák meg mindig előkerülnek, mindegy a papír.

Az a baj, ha valaki addig alakoskodik, amíg végre az ujjára kerül a gyűrű, onnantól pedig kezd elsárkányosodni. Mert úgy gondolja, hogy most már biztos a kapcsolat, azt tehet a másikkal, amit nem szégyell, kiabálhat, hisztizhet (pofozkodhat?), akkor is a másikat hozzáköti az esküje.

Fenéket, elválnak, és mennek külön utakon.


Aki meg nyel és tűr, az akkor is ilyen, ha egyébként nem házasok.

2016. febr. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Én így gondolom"

Mert nem gondolkodsz csak gondolsz.

"tulajdonnak tekintik egymást"

Mindenki magának tulajdona. Tekinthetik úgy egyes barmok, de való életben ha azt mondom, itthon maradsz!, te ugyan úgy kisétálhatsz az ajtón.

"birtoklási vágy szindróma"

Akik nagyon bizonytalanok..., s akik így házasodnak... hááát. Sok sikert.

"Felszínre törnek a veszekedések"

Akik nem tudnak vitában megoldani bármit, NE HÁZASODJANAK!

Homokszemes példádra, sztem ez folyamat. Kb 0.5-2 év mire gyűrűtől házasság lesz. Ennyi idő után ha még mindig nincsenek kijavítva problémák... El kéne gondolkodni új módszereken.

Hasonlaton kívül semlegest normális embereknek. Hasonlaton belül egyértelműen jót, csak kommunikálni kell, vitatkozni kell, problémákat megoldani tudni kell s hasonló. De ami szerencse, ehhez csak 2 személyiség kell, akik fejlődni vágynak.

2016. febr. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!