Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tehetem magam túl az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tehetem magam túl az első nagy szerelmemen?

Figyelt kérdés

Barátságból alakult ki és elég hosszú volt. Kezdetben még szinte kamaszok voltunk, sok problémán mentünk keresztül. Sokat veszekedtünk, de sok mindenben hasonlítottunk. Ő többször is elhagyott, de mindig visszajött hozzám. Nem volt senkink egymáson kívül. Legutoljára ő hagyott el, de véglegesen. Ennek már több mint egy éve.


Én azóta sem tudom túltenni magam rajta. Nem beszélünk már, a kapcsolatot is megszakítottuk. Én meg mintha szépen lassan rájönnék, hogy mennyire szeretem így is.


Próbálnék ismerkedni, de nem igazán megy. Nem igazán érzem azt se, hogy őszintén tudnék valakit szeretni ismét. Azután ami volt...


Más is volt ilyen helyzetben?

Mi az, ami segítene ezen?


2016. febr. 28. 16:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Egy masodik nagy szerelemmel.
2016. febr. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ne agyalj ezen túl sokat. Fogadd el, hogy fáj még a másik hiánya, és adj időt magadnak. Az ismerkedés pedig döntés kérdése. Döntsd el, hogy esélyt adsz másnak, és ennyi, ne állj ellent.

Az első szerelmen én sem tettem túl magam, pedig 25 éve volt már. Mai napig van, hogy álmodom vele, pedig azt sem tudom, ma hogy néz ki, mi van vele. De felkavar, ha csak rágondolok. Pedig van férjem, akit nagyon szeretek, szerelemből mentem hozzá és gyerekeink is. Sosem hagynám el. De álmodozom néha arról, hogy az első szerelmemet csak még egyszer láthassam és beszélhessek vele pár szót.

Talán nem véletlenül mondják, hogy az első szerelmet mindig megmarad.

2016. febr. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

25 éve is álmodozni az első nagy szerelemről, úgy hogy férjed van :( Hát igen, ettől félek én is.


Szeretnék magamnak esélyt adni, csak mégis mintha még mindig kapaszkodnék valamibe. Ha az eszemre hallgatok vele kapcsolatban, akkor egyértelműen nem. De sosem az eszemre hallgattam, ha róla volt szó. Félek attól, hogy ő lehet nekem az igazi. Ha meg nem az, akkor is túl mélynek érzem ezt a volt a kapcsolatot, ahhoz hogy újra együtt legyek valakivel.


Elég sokat álmodom róla mostanában. Többször gondoltam, hogy túl vagyok rajta, de később bebizonyosodott a számomra, hogy mégsem

2016. febr. 28. 19:04
 4/6 anonim ***** válasza:

"Ha az eszemre hallgatok vele kapcsolatban, akkor egyértelműen nem. De sosem az eszemre hallgattam, ha róla volt szó. Félek attól, hogy ő lehet nekem az igazi"

Ezt olvasd már el...

Érzelmeid igazi eszed. Lehet sok baromságot csináltál, nem lett megbeszélve, s nem tudod pontosan mi hogyan történt még ha eszed egyértelműen őt hibáztatja. Ha ő lehet igazi, lehet változtatni dolgokon, ergo eszed nem mondhat egyértelműen nemet, mert ha nem lenne esély, nem lehetne igazi.

Ha ilyen mély érzelmeid voltak, érdemes lenne megkeresni s egy magasabb szintű kapcsolatot kezdeni.., amihez persze magasabb szintű gondolkodás kell..., ergo jobban átgondolni dolgokat, sok dolognak amit egyértelmű valaki hibájának tekintenél, miértjeit keresni. Magas szintű kommunikációnál nem lehetnek problémák, ergo már csak hozzád passzoló személyiséget kell megtalálni..., ha neked ilyen élményeid vannak, valószínűleg tudat alatt te is sejtetted nem éppen "egyértelműen nem", mindig mikor dönteni kellett.... és vagy ha ennyire vágytál rá( "egyértelműen nem" elleni cselekedetre) mindig, ami egy idő után lehetetlen lett volna(, bár ez dolgok mélységétől függ), valószínűleg ő nagyon... de nagyon nagyon könnyedén lehetett volna igazi...

Főleg, említed sok veszekedést. Kommunikáció egyértelműen egy beheroinozott láb nélküli kiskutya kommunikálási szintjén volt.... Elhagyásos problémák ezt csak nagyon nagyon erősen megerősítik s eddig vélt szintet töredékére csökkentik. Érdemes lett volna kommunikációra nevelni.., ha már szerelmi kapcsolatról volt szó. Ahol veszekedés van, nincs normális kapcsolat. Ha vitákból nem lehet megoldani BÁRMIT egy szerelmi/baráti kapcsolatban, valaki vagy mind kettő rosszul csinál 1-2.. 30-50 dolgot. Ilyen kommunikációs szint mellett, csak még egyértelműbbé válik, miért éreztél mást mint a nagy eszed diktált. ;)

Persze rengeteg jó élmény is közrejátszott amik elferdíthetik helyes döntést, bár dolgokba ugyan e alapú nem belegondolása pedig másik irányba ferdíthetik.., de itt egyértelműen volt már egy kezdeti probléma is ami sosem lett megoldva. Innentől kezdve eléggé nem hozzád való személynek kellett volna lennie, egyértelmű nem kijelentéséhez ha ész érveidet felül írtad folyamatos és elég mély problémák fent léte mellett.

"Hogyan tehetem magam túl az első nagy szerelmemen?"

Na ezeket kell magadban tisztázni. Minden nagyon jól végiggondolni..., de nagyon nagyon kétlem ez egyedül menne, ha ilyen mély problémák voltak. Érdemes lenne felkeresned s megbeszélni mindent... most már végre jól.., megértésért.

Ha lelki társak is voltatok, létezhetnek olyan körülmények amikor nagy szélsőségek miatt bárhogy is terveztétek életeteket, különválás lesz, ilyenkor sosem fogsz továbblépni igazán. Sosem lesz olyan ember akivel ennyire igazán összepasszolnál, akivel tökéletes egységet tudatok volna alkotni, csak nagyjából boldog leszel s szerelmes, ami majd elmúlik s nagyon fogod szeretni mint embert, de ez messze nem hasonlítható össze lelki társak szerelmi kapcsolataival s mindig( főleg hosszúsága miatt) benned lesz, milyen is lehetett volna.

Tudnál őszintén szeretni valakit, de az nem lenne az mit vele éreztél... sőőt...

Ami segítene, felkeresése, problémák megbeszélése ami megakadályozta kapcsolatotok normális menetének fenntartását, stb. Problémák mélységétől függően érdemes élőben tenni, de természetesen online is megy, csak lassabb s nem annyira kifejtő.

Ehhez gyakorlás kell, senki sem fog egyik percről másikra hirtelen mindenféle problémát könnyen megoldó s megbeszélő lenni, de ha tényleg tesz érte ami következő kapcsolataidban is vagy akár 1. nagy szerelemmel való nagy változás utána újra összejövetelben rengeteget fog segíteni( illetve 2.nál minden gondot megoldani), már elején is látszódnak nagy változások de ehhez tényleg nyíltnak, tényeket közlőnek s változást akarónak kell lenni.

S ha már említettem s egyébként is; ha ez megy, sok probléma szorozva mélységgel, heteken át, egymást jobbá tétele, tanítása, újra barátok illetve szerelmi kapcsolatban levők lehettek.

2016. febr. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is hasonló helyzetben vagyok. Egy év után még álmodok vele. Fáj de elhiszem hogy így kellett lennie és majd találok jobbat. Próbáld te is elhinni! (: 21/L
2016. máj. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
16eve jottunk ossze eloszor,az eszem tudta h nem illunk ossze de a szivem akarta.Szakitottunk,majd fel ev szunet utan ujra osszejottunk,2ev jaras,szakitottunk,nem mukodott eltero celok,vilagnezet,ertekek miatt.4ev szunet,amig utana sirtam es nem mentem bele massal komoly kapcsolatba,nehogy epp abban legyek ha visszater hozzam.Es visszatert!!!dobperges orom boldogsag,karika az ujjra,elso gyerek,masodik gyerek,megcsalt,elhagyott es most minden nap nezem a fejet skypeon es nezem a vonasait az egyik gyermekunkben.16eve van az eletemben,es mar orokre ott is marad.Megbocsatottam neki de miutan veeeegre ennyi xar utan a szivem felfogta h a szerelem nem eleg,jott egy pasi aki olyan akire mindig vagytam volna ha a hulye szivem hagyott volna korulnezni a vilagban es nem egy fel eleten at az ex utan vagyakozik.A szerelem tartalom nelkul a mindennapokban keves.33N
2016. máj. 6. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!