Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyerekek miatt együtt maradni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyerekek miatt együtt maradni lehet egy életen át?

Figyelt kérdés
házasság, szerelem, barátsággá válása után. Sosem voltam szerelmes a férjembe. Mindig egy nagyon jó barát és bizalmas volt nekem. Ö még mindig nagyon szeret, tudom. Én vele maradok, mert kisgyermekeink vannak, de nem vagyok boldog. Van itt más aki gyerek miatt van együtt a párjával? Meddig lehet így lenni? Életen át?
2016. márc. 9. 12:27
1 2 3
 21/25 Fish1 ***** válasza:

Szerintem alapból gáz valakivel úgy kapcsolatot létesíteni, hogy nincs szerelem. Ezt a férjed tudja egyáltalán, vagy éveken át átverted ezzel?

Persze, hogy nem vagy boldog, ha nincs szerelem, és csak egymás mellett éltek...

Szerintem váljatok el, több okból is:

- így mindkettőtöknek esélye lesz arra, hogy új párt találjatok, szerelemmel,

- szerintem egyáltalán nem jó példa a gyerekeiteknek az, amit látnak rajtatok. Azt ugye tudod, hogy egy gyereknek az első hiteles női és férfi mintája a szülei? És ha boldogtalanságot és elhidegülést, esetleg hazugságot látnak, ők ugyanezt a példát fogják eltanulni és átvenni, alkalmazni az életükben, majd belebukni ugyanígy. Komolyan ezt szeretnéd nekik?


Ha nem vagy boldog, előbb utóbb még jobban befordulsz, szenvedsz, vergődsz, esetleg bekerül egy megcsalás a képbe, stb. Nem jó kilátások szerintem.

2016. márc. 10. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Az igazsás az hogy igen, én döntöttem rosszul. Ezt nem kell mondani ezt tudom. Mi a házasság elött egyszer szétmentünk. Megcsaltam öt és kiderült. Akkor mondtam költözzön el, nem akarok vele lenni. El is ment, visszaköltözött az anyjáékhoz a közös lakásunkból. Nagyon tönkrement. Lefogyott, depressziós lett, neki még ezek után is én kellettem. Sajnáltam öt és nem akrtam látni szenvedni. Akkor szakítottam a másikkal és újból megpróbáltuk. Úgy véltük menni fog. Akkor eljegyzett, házasodtunk és jöttek a gyerekek. Nincs itthon gond a gyerekek elött, nem éreznek semmit az én érzéseimböl. Készen állok így élni, csak érdekel. Más is van így? Nem csalom meg, nem is keresek, akarok. Nem is tudnék 2 kis gyerek mellett... Nem tudom ö megcsal e? Nagyon sok jó, fiatal nö dolgozik vele, de nem zavar abszolút. Nem vagyok féltékeny.
2016. márc. 12. 11:49
 23/25 Költőnő? ***** válasza:

Nem éreznek semmit az érzéseidből --->ne áltasd magad ezzel. Max nem tudják megfogalmazni. De azt egy gyerek megérzi h ha vmi nincs rendben.

Ne nyomorítsd meg őket egy életre lelkileg.

2016. márc. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
az én szüleim együtt maradtak egy semmilyen házasságban, a gyerekek miatt. te csak azt hiszed, hogy ezeket a negativ mintákat nem viszi tovább a gyerek és nem hat rá. én is és tesom is hoztuk magunkkal. tul egyszerű lenne az, ha ez nem hatna ki a veled élőkre. egyébként nem csak magadat, a férjedet is megfosztottad valamitől. az életben semmi sem muszáj és kényszer, a hiteles élet a boldogságot és a szabadságot jelenti, és nem szabadna ilyen hibába esni . teljesen feleslegesen. egy életed van, a szüleid téged is azért neveltek fel, hogy boldog legyél. te a rossz utat választottad. ha már kiirtad ide a kérdést, az már egy tünete annak, hogy te magad is tudod ezeket. majd az élet egyszer feloldja ezt a problémát, jön majd egy rossz élethelyzet vagy valamelyikőtöknek egy uj szerelem lehetősége és majd akkor lesz megint lehetőség megoldani ezt a problémát, de akkor már valaki igy is ugy is sérülni fog. viszont sztem még mindig jobb rövidtávon szenvedni, elveszteni valamit, mint még 40 évig a langyos pisiben üldögélni és mélázni. nehogy azt hidd, hogy ez az idillinek tűnő semmilyen állapot igy is marad, mig meg nem haltok.
2016. márc. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 Fish1 ***** válasza:

Az, hogy házasság előtt megcsaltad, számomra egyértelműen jelzi, hogy már akkor sem volt a kapcsolatotok működőképes. Megcsalásra vetemedni általában az olyan emberek szoktak, akiknek hiányzik valami a kapcsolatukból, és ezt vagy képtelenek megbeszélni a párjukkal és közösen változtatni, vagy ha megoldhatatlan a probléma, akkor gyávaságból a könnyebbnek látszó utat választják.

Sajnálatból aztán összejönni valakivel megint szintén nem egy tiszta dolog számomra. A szakítás mindig fájdalommal jár, előbb-utóbb kiheverte volna.

Azt meg tényleg ne hidd, hogy a gyerekek nem érzik, hogy valami nincs rendben. Attól, hogy a gyerek kicsi, még nem hülye. Sőt azt is elképzelhetőnek tartom, hogy ők még jobban érzik ezeket a dolgokat, mint a felnőttek, mert ők még nem magyarázzák meg agyból azt, hogy de biztos nem úgy van, biztos csalnak az érzéseim, stb., mint a felnőttek. Ők nem nyomják el magukban, érzik, hogy valami nem stimmel, sőt ha a helyzet nagyon súlyos, akkor simán pszichoszomatikus betegségeket is produkálnak maguknak. Ha nekünk nem hiszed, nézz utána pszichológiai könyvekben, feketén-fehéren le van írva.

Az ellentmondást se értem a kérdésedben és a hozzászólásodban: felteszel egy kérdést, mert bizonytalan vagy, majd azt írod, kész vagy így élni. Boldogság nélkül? Komolyan? Egy ember minden tettét azt vezérli, hogy megtalálja a boldogságot, vagy hogy még boldogabb legyen. Ezzel a lépéseddel viszont megfosztod saját magadat, a férjedet, és részben a gyerekeidet is ettől. Miért? Mert félsz kilépni? Félsz a változástól, vagy mitől?

2016. márc. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!