Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek, ha vki olyanba...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennétek, ha vki olyanba szeretnétek bele, aki akar gyereket, de ti nem?

Figyelt kérdés
2016. márc. 16. 02:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Á kettőt nem lehet összeegyeztetni. Amennyiben egyikőtök se változik, egy idő után meg fogtok rekedni. Á vőlegényem apja azért hagyta el az első feleségét, mert a nő nem akart gyereket.
2016. márc. 16. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Volt már ilyen sajnos. Nem akartam neki rosszat, illetve átverni azért h megdughassam egy rövid időre, így nem léptem semmit, lassan túltettem magam rajta.
2016. márc. 16. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Alapos önvizsgálatot tartanék, hogy miért nem akarok gyereket. Tapasztalataim szerint minden, a biológiai-társadalmi szokásoktól eltérő attitűdöt olyan tudattalan tényezők irányítanak, amelyeket tudatosítással jól lehet kezelni, befolyásolni. Ez nem azt jelenti, hogy az általánostól eltérő gondolkodásmódnak nincs létjogosultsága, csak fontosnak tartom, hogy pontosan értsem az okát. Mert ha pl. valamilyen tudattalan félelem, szorongás irányítja az életem, az semmiképpen nem szerencsés, azzal érdemes megküzdeni.

Ha egyedül nem megy, hát szakember segítségét is érdemes igénybe venni.

Ráadásul, ha valami tudatossá válik, akkor úgy lehetővé válik értelmesen kommunikálni a környezetem felé is. Tehát kétesélyes a dolog: vagy rájövök, hogy mégis szeretnék gyereket, vagy tudatosul, hogy nem, és miért nem, és ezt meg tudom beszélni a társammal racionálisan.

Tapasztalat, hogy sokkal inkább elfogadható a másik fél számára is, ha nem valamilyen homályos indokkal jössz.

És igen, fennáll a kockázat, hogy a másik így sem fogadja el, de ezzel meg kell tudni barátkozni. Én bizony senkit nem kényszerítenék arra, hogy miattam lemondjon a vágyairól, elképzeléseiről, mert ez hosszú távon megmérgezné a kapcsolatot. Szerencsére megtanultam már az orromnál tovább látni, és tudom, hogy a rózsaszín köd elmúltával nagyon fontos a hasonló értékrend, ezért nem tervezek hosszú távra olyannal, akivel nem egyeznek az elképzeléseink.

2016. márc. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nincs kompromisszum. Nem akarok gyereket, nem jövök ki a gyerekekkel, sokan ezt el sem tudják képzelni, de engem soha nem tudna egy baba boldoggá tenni, gondoljon mindenki azt rólam, amit akar.

Hiába szeretnék bele olyanba, akinek teljesen más az értékrendje. Nem működne.

2016. márc. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor vagy lemond a gyerekvállalásról magától vagy elválnak útjaink. Én nem várok el semmit tőle, teljesen megértem ha kell neki gyerek, de én biztos nem fogok szülni senkinek.
2016. márc. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nekem már van egy gyerekem, és egyáltalán nem homályosak az indokaim, ha akarnám, el tudnám magyarázni miért nem szeretnék többet. De arra jutottam, talán az a legjobb, ha nem vallom be neki, hogy beleszerettem, és hagyom, hogy találjon valakit, aki kielégítheti a vágyait. Ha esetleg évek múlva, valamikor úgy alakulna, hogy szétmennek, és én is szabad volnék, és szeretném még, az jó, de ha nem, akkor meg így jártam. Így a legjobb. Ragaszkodhatnék hozzá, de nem érné meg a feszültséget. Most csak meggyűlölnénk egymást.
2016. márc. 16. 14:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!