Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ha valakiben...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit lehet tenni ha valakiben lassan már a félelem érzése van jelen más emberekkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Ez a probléma olyan jellegű, hogy kezdek attól tartani, hogy nagyon kevés normális, értékes és jó ember létezik a világban. A legtöbb esetben akit megismersz mindig kiderülnek róla olyan dolgok ami alapján teljesen kiábrándító lesz, és nem múltbéli dolgokra gondolok főként hanem jelenlegi viselkedésre, vagy bizonyos megjegyzésekre.


Azért választottam ezt a kategóriát mert többnyire azzal is problémám van, hogyha ismerkedek valakivel akár kapcsolati akár baráti szinten akkor tartok nagyon attól az egyszerű dologtól, hogy meg kell nyílni a másik előtt és őszintének kell vele lenni, elmondani az érzéseinket idővel. Az egészben az a legrosszabb, hogy fogalmam sincs milyen reakciókat válthat ki majd ez a másikból de leginkább attól tartok, hogy majd szándékosan bántani fog és kigúnyol. Amivel fájdalmat fog okozni ha már valamennyire megkedveltem. Alapvetően egyszerűen tényleg kezdem elveszíteni annak a reményét, hogy vannak még normális, kedves, szerethető, és emberileg jónak mondható emberek a világunkban.


Bennem is van hiba nyilván, de olyan rossz amikor megkedvelsz valakit és kiderül róla, hogy ő valójában milyen, és mennyire undortó embernek mondható.


Ti, hogy vagytok ezzel ?

Nem aggódtok ilyenek miatt ?

Az ilyen fajta félelmekkel mit lehet kezdeni ?

Szarjam le csak simán, hogy megint csalódtam vagy egy esetleges csalódás érhet és ne is foglalkozzam vele ?


2016. ápr. 13. 10:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
18%

"Ez a probléma olyan jellegű, hogy kezdek attól tartani, hogy nagyon kevés normális, értékes és jó ember létezik a világban."

Ez csakis a saját beteg agyad szüleménye! Az emberek nagyrészt jó emberek, de te reménytelenül selejtes vagy!

2016. ápr. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Tökéletes embert nem fogsz találni. Mindenkinek leszen olyan mondatai,olyan véleménye ami neked speciel nem fog tetszeni. Attól,hogy pár dologban nem tökéletes a harmónia még lehet barátkozni, ismerkedni. Szerintem kicsit toleránsabbnak kellene lenned. Példa: Ha egy új ismerõsõl kiderül,hogy vallásos, Te pegid ateista vagy, ne szóld le azért mert hisz valami megfoghatatlanban akkor Se ha szerinted totális baromság.

Engem inkább az emberek anyagiassága rémít meg a többit tolerálom, max nem leszünk öribarik de bármikor eltudok beszélgetni olyannal is akit nem kedvelek. Ezt lehet kétszínûségnek is mondani De én inkább érettnek nevezném az ilyen embereket. Mert nem rombolja a kapcsolataikat a gyerekes viselkedés. "Nem szereted az autókat? Akkor nem is vagy a barátom" amit leírtál az pont ezen a szinten van.

2016. ápr. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

#1


Gratulálok, megragadtad a dolog lényegét. No comment, értelmes ember lehetsz.


#2


Tény, hogy ateista nézetek állnak hozzám legközelebb de nem ilyen jellegű dologra gondolok, bár érdekes amit felvetettél. Én többnyire nem kimondott dolgokra gondoltam ami ilyen, hogy valaki vallásos vagy nem az, hanem tényleges undorító aljas viselkedésre mikor a szemedbe hazudik a másik, átver, játszik az érzéseiddel, kihasznál stb..

2016. ápr. 13. 10:20
 4/11 anonim ***** válasza:
Értem, de gondolj abba bele,hogy te se mindig mondhatsz igazat. Sajna sokszor hiába mond valaki igazat kinevetik elítélik érte mert azt hiszik hazudik, csak azért mert mondjuk amit mesél mások számára felfoghatatlan, kitaláció, sületlenség...és még sorolhatnám. Sokszor nem vesszük észre mennyire a másik lelkébe tiporunk azzal, hogy azt amit hisz vagy gondol kigúnyoljuk. Ezzel megalázzuk a másikat, ezekután ki akarna igazat mondani? Sokszor azért hazudunk,hogy jobb színben tûnjünk fel mások elõtt. Lehet nem is állnál valakivel szóba ha teszem azt azzal kezdené,hogy hisz a szellemekben, hogy Darvin õrült volt, hogy a földi élet egy Ufo kísérlet része és hasonlók. Azért hazudunk eleinte mert nem stabil a kapcsolat és az ilyen infókat amik megingathatják késõbbre hagyjuk.
2016. ápr. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Sunshinedoll ***** válasza:
Én is kevés embert kedvelek, ezért van kevés barátom, de tökéletes ember nincs, és csak azért, mert valamiben pl különbözik a véleményünk, vagy nem jövünk ki tól jól, az illető lehet értékes és szerethető ember (kivéve, ha mondjuk veri a nőket, vagy rasszista pl.). Nem hiszem, hogy el kéne keseredni azért, mert az emberek sokfélék.
2016. ápr. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Bennem is van egy kis félsz emiatt, mert sokat csalódtam az emberekben, de mindenkinek meg kell adni az esélyt arra, hogy megismerd. A legtöbben nem szánt szándékkal aljasak, kezdetben lehet, hogy nagyon jó kapcsolatotok volt, de valami kiváltja belőle azt a viselkedést, amit miatt már nem lesz szimpatikus. Az emberek változnak, nem mindig a jó irányba, de azért, mert egyszer hibázik, nem biztos, hogy újra elköveti, de lehet, hogy később mégis valami miatt. Senki sem tökéletes, mindenki követ el olyat, amit utólag megbán. A düh, harag is idővel átalakul az emberben, hiába verték át. Persze minél többször csalódik az ember, annál óvatosabb lesz a jövőben, viszont kockáztatni kell, mert igenis vannak jó emberek, mégha ők is hibáznak olykor.
2016. ápr. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Tény, hogy hibáznak a jó emberek is de pl nem biztos, hogy akarsz egy olyan ember társaságában tovább lenni, aki hazudott neked pl végig, és élvezte azt, hogy foglalkozol vele, valójában pedig számára csak egy szamár voltál amég nem jött egy ló. Ez meg szerintem nem hiba hanem alattomos és undortó viselkedés.
2016. ápr. 13. 10:34
 8/11 anonim ***** válasza:
Én is ismertem nem egy ilyet. Mégis maradtam és adtam nekik még egy esélyt. Ha elfogytak az esélyek tojni kell a fejükre
2016. ápr. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Te döntöd el, hogy mi az, amit még meg tudsz bocsátani a másiknak. De azért, mert valaki nagyon megbántott, nem érdemes bezárkózni. Aki mer, az nyer. El kell engedni a sérelmeket, mégha nehéz is, meg kell bocsátani, de nem szabad felejteni. :) Úgyis visszakapja a sorstól. :)
2016. ápr. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mélységesen átérzem a helyzetedet, sajnos rengeteg képmutató, anyagias, magát megjátszó ember él körülöttünk. Viszont, bizonyos idő után mindig kiderül, hogy ki tud, s ki nem tud VELED őszinte és nyílt lenni. Csak az előbbiekkel érdemes komolyan foglalkoznod, a többi meg a 'körítés' :-)
2016. ápr. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!