Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Nektek mit jelent az érzelmi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nektek mit jelent az érzelmi biztonság?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 20. 10:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Leginkább azt, hogy a szoros kötődési kapcsolataimban önmagam lehetek. Nem kell arra törekednem, hogy mindenben megfeleljek másoknak, hanem úgy fogadnak el, amilyen vagyok, támogatnak, megerősítenek önmagamban, pozitív visszajelzéseket adnak, és nem várják el, hogy olyan legyek, amilyen nem vagyok. A biztonságos kapcsolatokban nyugodtan jelezhetem az igényeimet, érzéseimet (a negatívakat is), az elismerésre és elfogadásra talál. Egy biztonságos kapcsolatban lehet akár haragudni is a másikra, attól nem omlik össze a kapcsolat. Őszintén, nyíltan lehet kommunikálni, nem kell attól tartanom, hogy meg- és elítélnek. Nem büntetik semmilyen módon (szavakkal, tettekkel) ha önmagam vagyok. Az igényeimet elismerik és igyekeznek kielégíteni.

A biztonságos kapcsolataimban azt érzem, hogy a másik számára fontos az, hogy jól érezzem magam a bőrömben, nem akar bántani, megbántani, számíthatok a másikra mindenben és maximálisan törekszik arra, hogy ne okozzon szándékosan fájdalmat.

A fenti tapasztalatok miatt képes vagyok bízni a kapcsolat jövőjében, és abban, hogy ha adódnak is problémák: megoldjuk.


Szerencsésnek mondhatom magam, hogy 3 ilyen kapcsolatom is van. (A párom, a gyermekem és egy barát.) És ami nagyon fontos: viszont is ugyanezt igyekszem nyújtani másoknak, mert csak úgy működik, ha kölcsönös.

2016. ápr. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%

Támogat (ami nem egyenlő azzal, hogy minden hülyeségemre bólogat), számíthatok rá, a szeretetére. Tudom ami köztünk történik az köztünk is marad.

Egy kicsit olyan mint a gyerek szeretete a szülei iránt. Bármi is történik a szülei szeretni fogják.

Hát nekem ilyen a párom. Csinálunk néha hülyeséget, olykor mosolyszünet is megesik, de túl tudunk lépni rajta, az összetartásunk erősebb. Jóvá tudjuk tenni ami nem működik, és boldogan élni tovább.

2016. ápr. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Elvárások nélküli feltétlen szeretet. Tudom hogy a másikban bízhatok nem csal meg nem tesz olyat amivel megbántana.

1-es nagyon jól leírta

2016. ápr. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
57 éves vagyok A feleségem 54. Sok-sok éve élünk házasságban. A minap megállt egy pillanatra, és a helyzethez abszolút nem illően azt mondta: "Ha tudnád, mennyire szeretlek!" Nekem körülbelül ezt jelenti az érzelmi biztonság.
2016. ápr. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!