Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerelem vagy érzelmi/anyagi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerelem vagy érzelmi/anyagi biztonság? Ti hogy döntenétek?

Figyelt kérdés

Elég csúnya,buta kérdés,de nem tudok dönteni..adott az ex,akivel nagyon boldog voltam,azonban már nem érzem azt,amit régen,inkább megszokás,ragaszkodás,érzelmi,anyagi biztonság és szeretet.

Képbe került nemrég egy új pasi,akibe olyan szinten beleszerettem,mint egy kisgyerek,egyszerűen nevetségesen belebolondultam. Kiderült viszont,hogy rengeteg tartozása van,amit azt mondja fizet már rendszeresen..ettől úgy megijedtem,hogy egy ideig nem is találkoztam vele,az jutott eszembe,hogy ha esetleg oda kerül a sor,hogy összeköltözés,stb,mert már beszéltünk közös akbérletről..akkor majd tőle levonják a kazal pénzt ,én is keveset keresek és nyomoroghatunk a megélhetésért,fiatalként jogosan jut eszembe,hogy még szeretnék élni,nyaralni,elmenni ide-oda,ami ennyi hitel mellett nem igazán menne,nem csak ez miatt,de belé sem vagyok már annyira szerelmes,de folyton rá gondolok,amiket mondott,az a csodálat,amivel rám nézett,hogy mennyire egyek voltunk..

De az ex meg tudná mindezeket adni..vele rossz volt a szex,viszont szeretett,hűséges volt,biztonságban voltam,viszont folyton azon agyaltam korábban is,hogy az új pasival milyen boldog lennék,a szex is hihetetlen,látom,hogy imád és ,mintha a másik felem lenne..

Nem tudom.mit tegyek..maradjak az exxel? Arra gondoltam hátha ha elfelejteném a pasit megszeretném az exem újra ,mert tényleg nagyon jó volt vele régen.

De valamiért nem tudok elszakadni az újtól,mert annyira elvoltunk és boldog voltam,csak hát ezek a nehézségek..és lehet önző dolog,de nem akarok fiatalon nélkülözni,hagyni a biztost a bizonytalanért.Mit tegyek?


2016. márc. 9. 08:29
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Pont az hiányzik az egyikből,ami a másikban megvan..

Az ex mellett megvolt az anyagi/érzelmi biztonság,de nincs az a szerelem és a szex sem volt jó soha


Az új mellett a szerelem és a nagyon jó szex,viszont hiányzik a biztonság.

2016. márc. 9. 08:33
 2/15 anonim ***** válasza:
Milyen a rossz szex?
2016. márc. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Aha... azt kihagytad, hogy kellesz-e egyáltalán ezek után az exednek, mert nekem nem kellenél. Nem hogy még nyaraltassam a se.gged meg keressek rád.


Az se derült ki, hogy az új mit akar tőled. Lehet, csak azt látja, hogy jó anyagi helyzetben vagy, és arra apellál, hogy ketten könnyebben fizetnétek egy albérletet, és még lenne kit dugnia is.


Ahogy elolvasom az írásod, az sehol sincs leírva, hogy bármennyit nyomna a latba az érzelem, csak a pénz alapján válogatsz.


Szerintem egyiket se válaszd, jobbat érdemelnek, és hidd el, fognak is találni.


Neked elsőre azt javaslom, hogy fel kéne nőni. Tudod, ez a felnőtt párkapcsolat kategória. Az a nő nem felnőtt, akit a szülei után a pasija tart el, egyedül meg életképtelen.

Nagyon jót tenne ha egy darabig egyedül élnél, saját kereset, saját albérlet, saját pénz beosztása. Egyből másképp állsz hozzá az ilyen igényekhez, hogy nyaralás meg kényelmi kiadások.


Számodra ideális partner lenne egy jól szituált 50-es úr, aki már csak azért is rajong érted, mert fiatalabb vagy, és évtizedek óta nem dugott fiatal pi.nát. Másrészt meg meg tudja adni neked anyagilag, mire vágysz. Még az is lehet, hogy ennyi idős korára megtanult rendesen nyalni, és a szex se lesz így gond.

A szerelem meg jön-megy, mint anyósomban a fájdalom, nem kell vele foglalkozni. Legfeljebb titokban tartasz egy fiatal bikát.

2016. márc. 9. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Elég buta hozzászólás...honnan veszed,hogy én nem dolgozok...?

Nyilván nyaralni is közös kasszából megy az ember..egyáltalán nem a pénzen múlik ez,semmit nem engedtem az exemnek sem,hogy megvegyen soha,mindenért magam küzdöttem meg,nem a szüleim tartanak,ahogy másnak sem engedném....a félelmem az,hogy ha összejönnék az újjal és tőle elkezdenék levonni a csomó tartozást,akkor nyilván javarészt én tartanám el,nem arról volt szó,hogy nyaraltasson bárki..egyébként miért ne fogadna vissza az exem nem értem...nem csaltam meg..külön voltunk mire a másik képbe került..gondolkozni kéne kicsit szidás előtt..

2016. márc. 9. 08:51
 5/15 anonim ***** válasza:
Az valóban vicces, hogy szerelmesnek mondod magad, mégis a pénzen vacilász. Ha szeretsz valakit, akkor szeretni fogod őt anélkül is, hogy a világot körbeutazzátok együtt és a szombatjaitokat shoppingolással töltsétek. Viszont, ha minden áron hosszú távon gondolkodsz és szeretnéd elkötelezni magad valaki mellett és családot alapítani, akkor azon gondolkozz el, hogy melyik kapcsolatban tudnál mindent megadni a gyerekednek. És itt nem csak anyagiakról van szó, hanem normális, szerető és harmonikus családról. Ha az exeddel nem tudnátok olyan szülői párt alkotni, akik szeretik egymást, akik között nagyjából minden stimmel, akkor viheted te nyaralgatni a gyereket, meg vehetsz neki orrba-szájba mindent, nem lesz boldog, mert csak egy anyja, meg egy apja lesz, egy emberileg és fogalmilag is különálló páros, nem pedig összhangban és szeretetben együtt élő SZÜLEI. Mondjuk, ahhoz, hogy ezt a mondatot és a mögöttes tartalmát felfogd, kell egyfajta érzelmi intelligencia, ami viszont szerintem neked nem nagyon van. Legalábbis az írásodból ez jön le. Én azt mondanám, hogy maradj az exeddel, mégpedig azért, mert a másik férfi bármennyire is szeretne téged, bármennyire körbe nyalná a s...egged, neked az nem lenne elég, mert számodra a pénz a lényeg.
2016. márc. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Szerintem ebben a helyzetben egyik sem. Egy kicsit legyél egyedül, és ha már tiszta fejjel átlátod, akkor tudsz dönteni. Úgy gondolom, egy harmadik lesz a befutó.
2016. márc. 9. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

EX

Lehet, hogy te még úgy gondolod, hogy leteszed, felveszed, mint egy kényelmes cipőt, de lehet, hogy neki idő közben kinőtt az önbecsülése.


Az is lehet, hogy neki is van már valami alakulóban, és egyáltalán nem érdekli a lehetőség, hogy visszakaphatja a használt nőjét.

Lehet, hogy most élvezi azt, hogy szingli lett, jól szituált, fiatal, előtte az élet.


Vagy csak elvből nem fog veled kibékülni, elvégre ha annyira rossz volt együtt, hogy szétmentetek, mi a bús büdös pi.csáért folytassátok ugyanúgy tovább?!


Ja, hogy ez benned nem merült fel...


A másik, ha egyedül is el tudod tartani magad, akkor mit érdekel, hogy a pasi hogy keres, mennyi a hitele? Senki se kötelez arra, hogy összeköltözzetek, és magadra vedd a hiteleket meg az eltartását. Gondolom jelenleg ő sem a környékbeli kukákból étkezik, úgyhogy eddig is megoldotta, hogy eltartsa magát.


Azt sem fogom fel, mint öntudatos, önálló, hogy ha van két rossz lehetőség, miért agyalsz azon, melyiket válasszad?! Egyiket se!

Most komolyan azon agyalsz, hogy egy tányér sza.rt cukorral vagy mustárral kéne-e elfogyasztani?!


Szépen maradsz szingli, élvezed az életet, és majd összeköltözöl olyan pasival, akivel a szex is jó, meg koldulni se kell mellette, hogy kifizesd a rezsit.


Ha ennyire önálló vagy, ez a megoldás az egyetlen.

Ebben az esetben nem is értem a kérdést.

2016. márc. 9. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Amikor tini ill huszoneves voltam, kb.lesztam az illeto anyagi helyzetet, sot olyan is volt, hogy en tartottam el az illetot, es baromira merges voltam azokra, akik anyagiasak voltak,vagy a penz lete ill nem lete befolyasolo tenyezo volt a szerelemben.


Tartott mindez addig, amig el nem koltoztem a szuleimtol, el nem kezdtem dolgozni es szerelmbol szerencsere talaltam olyat aki anyagilag is jol all es szerelmes is vagyok bele. Ezt hivjak mazlinak.


Aztan elhagytam, mert reszemrol elmult a szerelem es nem tudok olyan kapcsolatban elni, ami nem oszinte. Szoval dolgozom, jol keresek, nyaralok, azota lett pasim aki szinten jol keres. Osszejonnek e egy szegeny pasival?


Nem. Az evek alatt hozzaszoktam egy eletvitelhez, ahol nem kell fillereskednem mert jo az en fizetesem is es a parome is. Nampst egy szegeny pasival az epet igy nezne ki, hogy kb en tartom el ami szabotalja az en eletstilusomat es ez elegedetlenne tesz, ot frusztraltta es voila, a nagy szerelem eltunik.


Nem ezert dolgoztam egesz eletemben, hogy ujra ugy eljek mint valami diak ahol felesben kell dolgokat fizetni es ketszer megnezni a menut a neten az arak miatt mielott elmegyunk etterembe:-))


Ez a huszas eveim elejen egyetemistakent oke volt, igy harminc evesen nem palya. Az igenyeimet megtartom, igaz, az hogy ennyit keresek sok felelosseggel es sok munkaval jar.


Viszont a masik vegletbe sem esek bele, tehatnem jovok ossze valakivel csakis azert mert penze van, tehat ez a Flavio Biatore elhizott penzes dagadek akkor sem kene ha fizetnenek erte, mert allatira semmi ertelme egy yachton siratni magam, h aaaa de boldogtalan vagyok:-))


Szoval a ketto kozti atmenet az ami szamomra egeszseges/elfogadhato. Masreszt az evek alatt amikor pasikat tartottam el megtanultam, hogy ritka az olyan pasi aki azert csoro mert a meloja nem fizet annyit amennyit kene. A zomuk uszott a tartozasban, partizott minden hetvegen, es sorolhatnam.


Szoval thanks, but no thanks.


Az, hogy a helyedben mit tennek....valami olyasmit, hogy elhagynam az exet, es a nagy szerelemmel jarnek, de semmilyet nem fizetnem es nem koltoznek vele ossze. Nem feleznek semmit es nem lenne olyan, h kozos. Kolcson sem adnek neki, szoval az osszes anyagi dolgot kivonnam es akkor mukodhet vele.

2016. márc. 9. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nem vagyok anyagias,az exem sem milliomos,hanem átlagkeresete van,mint nekem..a jelenlegi pasi épp,hogy nen tud mit enni hónap végén,mikor nálunk volt alig várta,hogy megkérdezzem eszik e,amire mindig igen volt a válasz,nagyon szivesen adtam,nagyon sok mindent adtam neki. Nekem senki pénze nem kell,nem a jólétet üldözöm..hanem,hogy legyen egy alap szint,ne kelljen nélkülöznöm,mert egy albérletet igenis ketten kelleme fizetni,és úgy,hogy neki a lakhatása meg van oldva a munkahelye által,könnyen veszi azt,hogy tartozás mellett is simán menne ez a dolog is..igen,igaz,hogy ha nem szeretik egymást a szülők az a gyereknek borzasztó,ebben nőttem fel..pont ezért nem akarok csalódni majd,ha bekövetkezik amitől féltem,hogy a hitelek felborítsák az én életem.is..mert úgy sem.boldog egy gyerek,ha valamit nem tudsz neki megadni,és te sem vagy boldog,ha nélkülöznöd kell...nem világkörüli útra vagy minden hétvégén shoppingra gondolok..egyszerű állatkert,strand,mindennapi megélhetésről beszélek.
2016. márc. 9. 10:02
 10/15 Noblesse Oblige ***** válasza:

Nagyon újat nem tudok mondani, mint amit fent felvázoltak.


Itt nem az a kérdés, melyiket válaszd. Hanem az, mikor jön az a férfi akit tudsz aggodalom nélkül szeretni. Ha nem vagy kapcsolatfüggő akkor egyedül is menni fog az élet. Nem kell egy pasi alatt vergődni akivel nem jó a szex és, nem kell egy másik miatt megkeseredni, ahol minden fillér számít. Ha türelmes vagy akkor jönni fog az is akiben minden megvan.

2016. márc. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!