Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Kerek perec megmondani jobb?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kerek perec megmondani jobb?

Figyelt kérdés
A párom úgy érzem sokat vár el tőlem. Pl ha ő többet dolgozott (több látszata van a munkájának) akkor elővesz engem hogy én mit csináltam, miért ültem le épp (miután én is dolgoztam valamit). Ez nem esik jól úgy érzem ugráltat, vagy legalábbis elvárja hogy mindig készenlétben legyek. Olyan apróságokért kelt fel ha épp leültem, amit egy gyerek is megoldana egyedül.. Vagy nekem kellene segitőkészebbnek lennem..? Munka után én is szeretnék pihenni egy kicsit nem egész nap pattogni? Ezt hogy beszéljük meg?
2016. ápr. 27. 12:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

te biztos a férjem vagy :D

Na viccet félre téve, ez egy elég nehéz kérdés. Alapvetően sokan úgy gondolják, hogy az otthoni teendőket felesben kell végezni. Ugyan annyit dolgozzon a pasi is, mint a nő. Én személy szerint megelégszem 80-20%-os munkamegosztással is, de az én férjem 20%-ot is úgy éli meg, mintha neki egész álló nap házimunkát kellene végeznie. Fel sem tűnik neki, hogy ő miközben híradót néz a kanapén elterülve, addig én teregetek, vagy pakolászok, vagy ilyesmi. Nem baj, nekem nem probléma, mert szeretem csinálni, csak az a baj, hogy a férfiak gyakran többnek hiszik az általuk elvégzett munka mennyiségét, mint a valóság.

2016. ápr. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Cseréljetek!

Lehet, ha neked kell ellátni a háztartást, akkor másképp fogod látni.

Sőt meglepőt mondok, ő is szeretne egy kicsit néha leülni és pihenni.


Exférjem szintén zenész: ha megkértem valamire, fel nem kelt volna a gép elől, ha megcsináltam én, akkor besértődött, hogy meg akarta csinálni (pedig volt, hogy három napig vártam, hogy elmosogat, elvégre megígérte...), és ha segített, akkor el volt magától ájulva, mennyire házias.


Szerintem ez úgy korrekt, ha mindenkinek megvan a saját munkája, amit akkor is megcsinál, ha nem b...atják érte állandóan. Mondjuk ha látod, hogy tele a kuka, akkor kiviszed szemetet, és új szemetes zsákot teszel bele, akkor is, ha nem látják.


Egyszer volt egy jó nagy balhé ebből, mikor a fejéhez vágtam, hogy szerinte nekünk öntisztító az ablak, a csempe, stb, ki csinálja meg? Ugyanis drága életem elégedetten nyugtázta, hogy végre egyszer én is lenyírtam a füvet... Na innentől neki IS lehetett ám WC-t takarítani, csempét mosni, függönyt mosni, ágyat húzni... Az már nem tetszett.

Többek közt ezért is lett belőle ex...

És láss csodát, mivel minden munkát eddig is én csináltam egyedül, nem éreztem a hiányát. Viszont rajta eléggé látszik, hogy össze van szakadva.


Nem kisgyerek vagy, aki néha segít anyukának otthon, hanem felnőtt, akinek a saját otthonát rendben kell tartania. Ennyi.

2016. ápr. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem vasarnaponkent beszeljetek meg a kovetkezo heti hazimunka beosztasat: mit melyikotok csinal. Az idopontot meg osszatok be magatok. Lenyeg, h vasarnara kesz legyen.

Szerintem igy kevesebb ezen a vita. Vegyetek Ti is mosogatogepet: sok terhetvlevesz a vallatokrol. Vasalasmentes ruhakat hordjstok.

N

2016. ápr. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hű, én is néha vagyok úgy, hogy ülök a gép előtt, dolgozom, majd szólok a férjemnek, hogy legyen szives, hozzon már egy kávét. Közben ő meg épp akkor feküdt el, hogy végre mozizhasson. Ilyenkor mindig morog, hogy nem látom, hogy most feküdt el? :) de azért megcsinálja a kávémat. Miközben tényleg nem láttam, mert dolgozom, háttal vagyok a szobának, megy a tévé, nem is hallom, hogy mikor jön be :) Ilyen súrlódások beleférnek.


Én azt javaslom, hogy humorral próbáld oldani a feszkót, mert az a legjobb konfliktus kezelés, ha megnevetteted a másikat.

2016. ápr. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!