Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Igaz hogy aki nem akar családo...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Igaz hogy aki nem akar családot, gyerekeket, azok jól elvannak még fiatalon és sokszor középkorúként, de aztán 50-60 évesen bánni kezdik hogy nem vállaltak gyereket?

Figyelt kérdés
2016. máj. 2. 13:53
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
96%
B4sszam el a legszebb éveimet gyerekneveléssel, h életem utolsó 5-10 évében hátha lesz, aki néha rámnyitja az ajtót? Aha, logikus... ja, nem.
2016. máj. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak az időskori ápolás az érv, akkor félre lehet tenni azt a pénzt, ami egy gyerekre elmenne és máris nem gond, abból lehet ápolót fogadni. Egyébként pl. az evangélikus egyházban is van olyan alapítványi működtetésű rendszer, ahol ha kérsz segítséget, napi 1,5 órára eljön valaki, aki segít, amiben kell, elkísér a sarki boltba, ... Annyit a saját gyerekeimtől sem várnék el. Ha pedig napi 24 órás felügyelet kell, azt végképp nem a gyerekemtől várnám el. Előbb ugranék ki az ablakon, minthogy azért hagyja ott a munkáját és áldozzon rám 5-10 évet, hogy ápoljon...

Szerintem sokkal inkább az a kérdés, hogy lelkileg megbánja-e. Hogy magát az élményt kihagyja.

2016. máj. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül. Van, aki megbánja és van, aki nem. Embere válogatja.
2016. máj. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

1. Nem konkrétan az ápolás miatt kérdeztem. Egyrészt inkább a lelki magány miatt idősebb korban, másrészt mert sok embernek egyszerűen ez az egyik legnagyobb dolog az életben, hogy felnevel gyerek(ek)et. (És ezt nem degradálóan mondom és ti se így értsétek)


2. Örülök a fiatalok válaszainak is és valóban, aki 20-40 éves itt válaszolt, titeket tényleg meghallgatnálak ugyanerről majd az életetek alkonyán.


3. "Azt látom máshol a gyerek csak bajt hozott" - Erre azt tudom mondani hogy ez a rövid táv. Viszont hosszú távon érdemes gondolkozni. És a kisgyerekes szülőket ugyanúgy idősebb korukban és a gyerekük majd felnőtt korában lehetne erről megkérdezni, hogy utólag bánják-e a gyereket.


----


Amúgy durva hogy a kétharmadotok átterelte a szót az "időskori ápolásra", állásponttól függetlenül. Az kit érdekel? Tényleg csak az ilyenek gondolkoztatnak el? Én sokkal spirituálisabb és lelkibb értelemben gondoltam erre az egészre, nem úgy hogy "jajj most felkelt a gyereksírás" vagy a másik oldalról "jajj legalább lesz aki ellásson majd". Ne az anyagi dolgokra gondoljatok (anyagi alatt most nem csak a pénzt, hanem az anyagi világot értem).


Egyébként tervezem, hogyha a következő hónapokban és években találkozom gyerek nélküli, 50 feletti emberekkel rákérdezek majd erre mindegyiküknél egy idő után. Nagyon kíváncsi leszek mit mondanak majd.

2016. máj. 6. 10:58
 15/17 anonim ***** válasza:
Ha lelki magányról van szó, akkor méginkább igaz, hogy ezt nem befolyásolja a gyerekvállalás. Ugyanis van az a mondás, hogy a családját nem választhatja meg az ember. Tehát akármilyen szülő/gyerek vagy, akármilyen jól neveled, nem biztos, hogy illeni fogtok egymáshoz. Én is szeretem pl a szüleimet, meg találkozok velük de sosem leszek a társuk lelkileg, mert egyszerűen annyira különbözünk. Plusz a léleknek nem számít a vérrokonság, bárki enyhítheti a magányát.
2016. máj. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Van jópár rokonom, akiknek nem lehetett gyere, túl későn találkoztak, vagy hiába próbálkoztak és nem akartak örökbefogadni, olyan is volt, akit az esküvője után kipakoltak. Én kívülállóként azt látom, hogy egyiküknél sem maradt ki teljesen a gyerek, testvéreik/unokatestvéreik gyerekét segítették. Mindegyikük bánta, DE! nagyon szép életük volt ennek ellenére. Sokan irigyelték őket, mert sok előnye is volt ennek: volt pénzük és lehetőségük utazgatni, étteremben kajálni, szerelmesen andalogni a városban hetente egyszer rituálészerűen, síelni menni karácsonykor, ..., ...
2016. máj. 7. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez így is van,akkor sem kellene gyerek.

Szerintem az élet akkor a legjobb,amíg fiatal vagy.

És az a biztosabb.

Mi a garancia arra,hogy megéled az 50 feletti létet?

Semmi.


Csak azoknak rossz idősebben is az egyedüllét,akik baromi szegények,csórók.Na,akkor tényleg rossz lehet.


De szerintem a legtöbb nagyszülő is max 1-2 óráig viseli el a bömbölő kisgyereket,utána már nem kellene nekik.


Amúgy meg akinek semmi öröme nincs az életben,se hobbija,se érdeklődési köre az egy elég üres ember.

Gyereket nem azért kellene vállalni,hogy kezdjünk valamit magunkkal.

Nagyon önző,rossz dolog ez a gondolkodás.


Sok ilyet látni,ahol a szülő nem akarja elengedni,szinte rácsimpaszkodik a felnőtt gyerekére,nem hagyja,hogy a maga életét élje,mert ő unatkozik.


Kiskutyát sem azért tartunk,mert milyen aranyos,azzal kötelességek is járnak.

Aki fiatalon nem szereti,nem bírja a gyerekeket,azt meg az ég mentse meg idősebben tőle.

2018. jan. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!